Mudry na odchudzanie, czyli naturalne leczenie za pomocą energetycznych układów dłoni

mudry na odchudzanie

Mudry – to joga palców. Nie ma nic prostszego niż nauczyć się i od czasu do czasu wykonywać takie proste asany, dla których trzeba zmieniać tylko położenie rąk. Wiele osób straciło na wadze uprawiając jogę, ale warto pamiętać, że podstawą jogi jest rezygnacja z jedzenia mięsa zwierząt. Mudry dla zdrowia należy powtarzać codziennie, lepiej nawet nieraz, a kilka razy dziennie.

Mudry na odchudzanie

Istnieją mudry na odchudzanie, które ułatwią doprowadzenie sylwetki do porządku. Jest faktem niepodważalnym, że mudry lecznicze mogą pomóc nie tylko w normalizacji przemiany materii i zmniejszeniu wagi ciała, ale i w pozbyciu się wielu dolegliwości. Rozpatrzymy kilka prostych, ale skutecznych układów dla palców:

  1. Mudra Energii. Połącz opuszki bezimiennego, średniego i dużego palców, wszystkie pozostałe palce są swobodnie wyprostowane.
  2. Muszelka. Kciuki przyciśnij do siebie boczną częścią. Pozostałe palce skrzyżuj tak, aby były one zamknięte między dłońmi. Złączone dłonie przypominają kształt muszli.
  3. Trzy kolumny kosmosu. Połączyć palce środkowy i serdeczny prawej ręki z tymi samymi palcami lewej. Mały palec lewej ręki umieść z tyłu w pobliżu podstawy środkowego i serdecznego palca prawej ręki. Układ zamknij małym palcem prawej ręki. Opuszek palca wskazującego prawej ręki zaciśnij między palcem wskazującym a kciukiem lewej ręki.
  4. Mudra Wody. Zginamy mały palec prawej ręki tak, żeby dotykał podstawy prawego kciuka. Kciukiem dociskamy lekko mały palec. Lewa ręka obejmuje prawą od spodu, przy czym kciuk lewej ręki kładziemy na kciuku prawej.
  5. Kielich Czandmana. Prawą dłoń umieszczamy wewnętrzną stroną na brzuchu, poniżej pępka. Lewą dłoń pozostawiamy w powietrzu nad prawą, wnętrzem ręki do góry. Cztery palce prawej ręki łączymy, a kciuk odchylamy. Kciuki są swobodnie pozostawione na zewnątrz, przypominając uchwyty kielicha.

Takie lecznicze mudry można użyć do normalizacji funkcji żołądka, jelita grubego i tarczycy, a także w celu wzmocnienia odporności i przyspieszenia przemiany materii. Wykonywać je należy w stanie odprężenia, najlepiej kilka razy dziennie.

 
Powiązane artykuły:
Medytacja transcendentalna – co o niej warto wiedzieć?
Medytacja dziś mało kogo dziwi. Często przybiegamy do jej za duchowym spokojem i harmonią wewnętrzną. Lecz czasami mówić wiele mantr całkiem nieobowiązkowo. W jakości wariacji można spróbować medytację transcendentalną.
Medytacje Osho na każdy dzień – osiągnięcie harmonii
Medytacja Osho dla rozmowy z ciałem – ten stan duszy, ta świadomość bez treści, to swego rodu czysty arkusz w waszej głowie. Dziś dowiadujemy się jak nauczyć się medytować.
Medytacja przeproszenia – poprawne przeprowadzenie
Obraza na siebie, czy na innego człowieka – destruktywne uczucie, które przeszkadza pełnemu życiu i zatruwa go, toż tak ważne umieć przebaczać. Ten artykuł opowie o medytacji przeproszenia, która napełni życie pozytywną energią i pomoże pozbyć się złości i obraz.
Wyjście do płaszczyzny astralnej dla początkujących – rekomendacje
Wiele osób słyszało o tym, że istnieje astral i do niego można wejść. Lecz nim nauczyć się to robić, ważne zrozumieć jak nauczyć się nastrajać na prawidłowy stan. Rozstrzygnęliśmy zorientować się, na czym polega ten proces.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty