Mumio do twarzy

mumio do twarzy

Mumio – najbardziej tajemnicza substancja. Dla wielu osób jego nazwa dotychczas jest związana wyjątkowo z przekleństwem i tylko niektórzy wiedzą, że naprawdę mumio to środek zadziwiająco pożyteczny dla całego organizmu na ogół i skóry oblicza w szczególności.

Jak można wykorzystać mumio do twarzy i ciała?

O pochodzeniu środka istnieje mnóstwo hipotez, ale przyjęto uważać, że mumio to smoła górska, która wydobywa się w skałach. Kupić mumio dziś można praktycznie w każdej aptece. W sprzedaży środek jest w tabletkach z różnymi dodatkami i ma naturalną lepką konsystencję. Lepkie, bez dodatków i domieszek mumio jest najbardziej pożyteczne.

Ten środek ze śmieszną nazwą naprawdę jest uniwersalny. Stosować mumio można na różne sposoby:

  1. Najczęściej stosuje się mumio do twarzy. Środek może wykorzystywać się jak podstawa do maseczek, kremów, mazi – on regeneruje i pielęgnuje skórę.
  2. Dobroczynnie działają na organizm kąpieli z dodaniem mumio. Dla zabiegu jest potrzebna gorąca woda z rozpuszczonym mumio (pięć gram na pięćset ml płynu). W odmładzającej kąpieli należy poleżeć pół godziny, po czym wody nie zlewać, a dać środkowi należeć się. Rano dodawszy trochę wrzątku, zabieg zaleca się powtórzyć.
  3. Mumio często wykorzystują nawet w medycynie – w smole górskiej są takie składniki, które pomagają sprawiać się ze skutkami choroby popromiennej, leczą cukrzycę i zapalenie wątroby.
  4. Poza tym, bardzo pożytecznym może być mumio na blizny, trądzik, blizny na twarzy. Niektóre z najbardziej skutecznych przepisów przedstawiamy poniżej.
  5. Zastosowanie mumio przyczynia się do utraty wagi. Podczas mumio-diety należy przyjmować po gramie substancji dwa razy dziennie przed jedzeniem. Kurs rekomenduje się przedłużać przez dwadzieścia dni.

Wielu kosmetologów jednym głosem oświadczają, że mumio da fory dowolnym profesjonalnym kremom. Przy czym przygotować kosmetologiczne środki na podstawie mumio można nawet mając w rozporządzeniu bardzo skromny budżet.

Najpopularniejsze maseczki z mumio do cery

Wspominaliśmy już o tym, że mumio – uniwersalny środek. Przy czym uniwersalność jego przejawia się we wszystkim: mumio podchodzi do uzdrowienia całego organizmu, a maseczki na podstawie tej smoły mogą nanosić się na skórę absolutnie dowolnego typu:

  1. Dla uniwersalnej maseczki przyda się łyżeczka kremu (jakiegokolwiek, którym korzystacie się regularnie), rozdrobniona tabletka mumio (przepis tej maseczki na twarz dopuszcza użycie tabletek) i oczyszczona woda (łyżeczka). Wszystkie składniki należy wymieszać i nanieść na twarz na dwadzieścia minut.
  2. Na tłustą i kombinowaną skórę podchodzi maska ze stłuczonych tabletek mumio z mlekiem i białkiem. Parę tabletek należy rozetrzeć do proszku i zmieszać z łyżką stołową mleka i porządnie ubitym białkiem jajka. Ci, którzy nie mają alergii, mogą jeszcze dodać do maseczki łyżeczkę miodu. Taka maseczka z mumio na twarz robi się raz w tygodniu. Nanosi się ona na dwadzieścia minut.
  3. mumio krem do twarzy
  4. Maseczka na suchą skórę przygotowuje się analogicznie: proszek pary tabletek mumio wymiesza się z mlekiem, żółtkiem i łyżeczką miodu (jeśli nie ma na niego alergii). Robić maseczkę najlepiej regularnie – raz na dziesięć dni.

Kosmetolodzy również rekomendują wykorzystać mumio jak krem do twarzy, co pozbawia od pryszczy i blizn. Do tych celów lepiej kupić białe mumio. Proszek i wodę należy zmieszać w proporcji 1/3 odpowiednio. Otrzymaną mieszankę nanosić na problematyczne obszary, wcierając kołowymi ruchami. Pozytywny wynik będzie zauważalny już po dwóch lub trzech zabiegach: stan skóry poprawi się i blizny (przy tym nawet bardzo stare) zaczną stopniowo znikać.

 
Powiązane artykuły:
Jak się pozbyć trądziku?
Węgorze na obliczu dostawiają niemało kłopotu, nie mówiąc już o tym, że one istotnie psują wygląd zewnętrzny swojej posiadaczki. Jednak bardzo duża ilość ludzi zderza się z problemem pojawienia się węgorzów.
Zaskórniki na twarzy
Dość często na drodze do idealnej skóry u wielu kobiet stają czarne, dokładne punkty. Pozbyć się od nich jest dosyć ciężko i w większości wypadków bez pomocy kosmetologa nie można się obejść. Jednak istnieje kilka sprawdzonych środków.
Olejek z drzewa herbacianego na trądzik
Stosowanie oleju herbacianego drzewa w kosmetologii nalicza już dużo dziesiątków lat. A zwłaszcza rozpowszechniono leczenie olejem herbacianego drzewa trądzik. Przy użyciu tego środka można pożegnać się z pryszczami.
Liść laurowy na trądzik
Chcecie wykorzystać w leczeniu pryszczy tylko naturalne preparaty? Wtedy obowiązkowo spróbujcie kilka środków na podstawie listka laurowego. Efektywne przepisy lekarstw dla problematycznej skóry znajdziecie w materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty