Muzyka motywująca do treningów, czyli odpowiednia muzyka na siłownię

muzyka motywująca do treningów

Wahania, które powstają w wyniku odtwarzania muzyki nie można spotkać w przyrodzie. Z tego więc powodu nasz organizm, który składa się przede wszystkim z wody, reaguje na owe wahania w sposób szczególny. Nawet czasami zmienia się zasada funkcjonowania narządów. To należy wziąć pod uwagę. Jednak najgłówniejszym wskaźnikiem „szkodliwości” muzyki będzie to, że twój mózg po prostu nie będzie jej akceptował. Chcemy ci opowiedzieć o ogromnym wpływie muzyki na sport i osiągnięcia sportowe.

Motywacja

Po to, aby w czasie wyprawy na siłownię nie dopadło cię lenistwo i nie poszłaś do bardziej przytulnego miejsca, potrzebujesz ogromnej motywacji. Po to, aby po przyjściu na siłownię od razu zabrać się do treningu, a nie gadać z „przyjaciółmi”, potrzebujesz jeszcze więcej motywacji. Właśnie tym może nas zabezpieczyć muzyka motywująca do treningów.

Niejednokrotnie było udowodnione i nic dziwnego w tym nie ma, że odpowiednio dobrana muzyka pomaga zwiększyć wytrwałość i pozbyć się odczucia bólu w czasie intensywnych treningów.

Muzyka motywująca do sportu daje możliwość zrobić 2-3 razy więcej powtórzeń, aniżeli mogłaś to zrobić bez niej, co odgrywa istotną rolę w wypadku treningów siłowych.

Dobieramy muzykę

Najlepsza muzyka motywująca – to ta muzyka, która przestaje być zauważalna po jakimś czasie. Ponieważ muzyka w czasie uprawiania sportu powinna być jedynie tłem, który nie rozprasza twojej uwagi.

Muzyka daje możliwość odizolować się nawet na siłowni, w której jest dużo ludzi – pozostajesz tylko ty i twoje trenażery.

Do bodybuildingu najlepszą muzyką motywującą jest hard rock. Utwory muzyczne tego gatunku zwiększają ilość testosteronu, agresję, duch bojowy, a to jest właśnie to czego potrzebujesz, gdy cel jest określony i pozostało tylko odnaleźć siły, aby go realizować.

Podczas doboru muzyki zwróć uwagę na rytm – nie musi być z nagłymi „uniesieniami” i „upadkami”, ponieważ już nie będzie tłem. Muzyka, która towarzyszy ci w czasie treningów powinna być rytmiczna, więc wszystkie powtórzenia będziesz wykonywać automatycznie, zanim nie skończy się muzyka.

O muzyce na siłowni

Zapytasz się, po co potrzebna mi jest muzyka, jeśli na siłowni przez cały czas leci Rammstein? Właśnie dlatego potrzebna ci jest. Muzyka, która leci w ośrodkach fitnessowych jest przeznaczona dla szerokiej masy ludności. Jednak w zależności od typu treningu i celów, których chcesz osiągnąć, powinna być dobrana odpowiednia lista utworów muzycznych. Na podstawie wyżej powiedzianego najlepiej zabrać ze sobą na siłownię mp3 odtwarzacz, dobre wygodne słuchawki ze swoją ulubioną muzyką.

Lista piosenek do uprawiania sportu:

 • Skrillex – My Name Is Skrillex;
 • Skrillex – Bangarang;
 • Wave Projects ft. Myra – Higer (Radio Edit);
 • Pillar – Frontline;
 • muzyka motywująca do sportu
 • Kid Rock – All Summer LongScalo – Le Roi Scorpion;
 • Aerosmith – Girls of Summer;
 • Ashes Remain – Come Alive;
 • Divebomber – Live Radio;
 • Saving Abel – I’m Still Alive;
 • Gregorian – Clocks;
 • Birdman ft. Jay Sean, Lil Wayne & Kevin Rudolf – I made it;
 • 50 Cent – Get Up In Money (Dj Pedro mix);
 • Survivor – Eye of the Tiger;
 • Dope – Die MF Die.
 
Powiązane artykuły:
Najlepsza muzyka na rozciąganie
Wiadomo, że dowolne fizyczne ćwiczenia wykonują się o wiele lżej przy muzyce i więcej tego, efektywność takiego zajmowania rośnie w kilka razy. W tym artykule opowiemy o tym, pod którą muzykę najlepiej zajmować się rozciąganiem.
Muzyka do treningów na drążku
W tym artykule opowiemy, jak poprawnie dobrać muzykę dla treningów na drążku i po co w ogóle jest potrzebna muzyka dla takiego, niezupełnie żeńskiego zajmowania, jak uważa wiele kobiet. Czytamy dalej.
Muzyka do biegania i treningów – uczymy się dobierać odpowiednią muzykę
Człowiek to taka istota, która stale wymaga motywacji dla osiągnięcia czegokolwiek. W tym artykule opowiemy o roli muzyki w osiągnięciu wyników od regularnego zajmowania się biegiem. Czytamy uważnie.
Rock do treningów – ćwicz na wesoło
O motywujących właściwościach muzycznych kompozycji wiadomo zwłaszcza tym, kto regularnie uprawia sport. W tym nowym artykule proponujemy zapoznać się z muzyką rockową dla treningów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty