Mydło dziegciowe na pryszcze, jako skuteczny środek na trądzik

mydło dziegciowe na pryszczy

Leczenie trądzika wymaga ogromnego wysiłku, kosztów i jasna rzecz nerwów, jeśli wysypka najczęściej pojawia się na twarzy. Jeśli nie pomagają nawet najdroższe środki kosmetyczne musisz udawać się do prostych i sprawdzonych sposobów. I warto podkreślić, że wyniki są rewelacyjne.

Mydło dziegciowe na czarne kropki

Owy kosmetyczny defekt, którym są czarne kropki na twarzy ( otwarta comedonica) nie stwarzają szczególnych problemów. Owe wysypy nie bolą, jednak pozbyć się ich jest dosyć trudno.

Mydło dziegciowe ma wspaniale właściwości odwarstwiające. Dzięki temu górna warstwa naskórka z czasem łatwo się usuwa pod wpływem mechanicznych bodźców ( scrabu lub mikropilingu). Acne comedonica okazują się na powierzchni cery i samodzielnie usuwają się.

Warto podkreślić, że mydło dziegciowe na czarne kropki należy stosować ostrożnie. Środek bardzo suszy cerę. Więc jeśli po jego użyciu nie stosujecie dodatkowych środków to problem może się nasilić. Oto jak poprawnie trzeba go używać:

  1. Myć twarz 2 razy dziennie, rano i wieczorem.
  2. Nanosić na twarz jedynie pianę mydlaną, w żadnym wypadku nie myć twarzy bezpośrednio mydłem.
  3. Po użyciu mydła obowiązkowo nanieść na twarz krem nawilżający.

Mydło dziegciowe na trądzik zaskórny

Wysyp zaskórny – najbardziej bolący i nieprzyjemny. Na powierzchni skóry tworzy się czerwony pagórek, który bardzo boli podczas dotknięcia . Przy czym ropa, która znajduje się wewnątrz nie wychodzi na zewnątrz. Usunąć taki pryszcz jest praktycznie niemożliwie. W takiej sytuacji należy czekać zanim proces zapalny minie, albo użyć środków domowych.

Mydło dziegciowe zwalcza również pryszczy zaskórne, ale również są niektóre szczególności jego użycia:

  1. Codziennie wieczorem należy nanosić obficie pianę mydlaną, lokalnie w miejscach zapalenia.
  2. Nie zmywać piany aż do samego rana, rano usunąć resztki piany za pomocą wacika i wody.

Do mycia twarzy można używać specjalnego mydła dziegciowego w płynie na trądzik. Zazwyczaj owe mydło zawiera dodatkowe składniki, które sprzyjają ginięciu bakterii, usuwają zapalenie.

Mydło dziegciowe na różowaty trądzik

Różowaty trądzik nie jest tak bolący jak trądzik podskórny, jednak również wygląda bardzo nieprzyjemnie i trudno jest go leczyć. To są swoiste wysypy na skórze, zawartość których nie wychodzi na zewnątrz. Zazwyczaj owe wysypy charakterystyczne są dla cery tłustej i mieszanej, otóż w tym wypadku opisywany środek jest bardzo pomocny. Mydło dziegciowe suszy trądzik i zmniejsza produkowanie tłuszczu podskórnego, zapobiegając powstawaniu nowych pryszczy.

Mycie:

  1. Rano i wieczorem należy myć twarz pianą mydlaną, zmywając ją ciepłą wodą.
  2. Po tym należy umyć twarz kilka razy zimną wodą, albo użyć w tym celu kostek lodu kosmetycznego z ziołami.
  3. mydło dziegciowe na trądzik

Zmiana temperatur polepsza krwiobieg, co nasila antyseptyczne działanie mydła dziegciowego.

Maseczka do twarzy:

  1. Pianę mydła dziegciowego nanosimy na twarz.
  2. Pozostawiamy na twarzy na 15 minut, od czasu do czasu spryskując wodą, aby piana nie zaschła.
  3. Zmywamy środek zimną wodą, następnie nanosimy krem nawilżający.

Warto pamiętać, że leczenie trądzika mydłem dziegciowym to jedynie terapia zewnętrzna. Aby osiągnąć długotrwałych wyników należy wyjaśnić przyczyny pojawienia się trądzika i usunąć je.

 
Powiązane artykuły:
Skuteczne maseczki z błękitnej glinki na trądzik
Czym tylko nie leczyły te pryszcze, a one pojawiają się znów i znów, a jeszcze i zostawiają po sobie brzydkie wspomnienia pod postacią ciemnych plamek na skórze. Efektywnie pozbyć się od tego pomoże błękitna glina, co usuwa nie tylko pryszcze, ale i ślady od nich.
Oczyszczanie twarzy domowym sposobem – przygotuj samodzielnie maseczki i mleczko
Jeśli chcecie, żeby wasza skóra lśniła zdrowiem należy czasami robić czystkę twarzy. Robić taką procedurę można i w domu - za pomocą wywarów traw, kompresów i naszych rad. Czytamy i bierzemy na notatkę.
Kwas glikolowy – możliwości jego stosowania
Na pewno słyszeliście o kwasie glikolowym. Lecz całkiem inne – rozumieć, co on robi i czym może być pożyteczny. W tym artykule opowiemy o właściwościach kwasu glikolowego i środków, co go zawierają.
Jaką maseczkę do twarzy na bazie glinki wybrać? Naturalne metody pielęgnacji cery
Nie wszyscy wiedzą o kosmetycznej glince − przyrodniczym środku dla opieki za skórą oblicza. Wśród innych środków ona zajmuje jedno z pierwszych miejsc za właściwościami i jakością. Glina spotyka się różnego koloru.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty