Na ile można schudnąć, jeśli nie jest po 18.00 – dlaczego nie wolno jeść przed snem?

na ile można schudnąć jeśli nie jest po 18 00

Istnieje ogromna ilość diet dla osób, które chcą schudnąć. Wiele z nich opiera się na tym, że wieczorem po pewnym czasie nie wolno jeść. Czy naprawdę można schudnąć, jeśli nic nie jeść po 18.00 i czym jest uzasadnione takie ograniczenie?

Po pierwsze, wieczorem po 18.00 u większości ludzi zmniejsza się aktywność ruchowa. Wróciwszy do domu po ciężkim dniu pracy, wielu ludzi zasiada przed telewizorem i objada się na noc. Organizm nie zdąży spalić otrzymane kalorie, więc zbędna ich ilość zamieni się w tłuszcz. Po drugie, w czasie popołudniowym organy trawienia znajdują się w stanie spoczynku. Ta żywność, która trafia do żołądka wieczorem, praktycznie nie wchłania się i zostaje w nim do samego rana, co negatywnie odbija się na pracy całego organizmu.

Na ile można schudnąć, jeśli nie jeść po 18.00?

Na ile można schudnąć, jeśli nie jest po 18.00, odpowiedzieć trudno, to zależy od wielu czynników. Wiele osób w godzinach wieczornych pracuje, ćwiczy na siłowni, chodzi na spacery lub prowadzi nocny tryb życia, odwiedzając kluby i dyskoteki. Nie zapominajmy także o fizjologicznych funkcjach organizmu, tzw. nocne marki mogą do późnej nocy znajdować się w stanie czuwania, wtedy nawet w przypadku pasywnego odpoczynku niewielka część energii nadal jest zużywana. Więc do odpowiedzi na pytanie, na ile można schudnąć, jeśli nie jeść po 18.00, należy podchodzić bardzo indywidualnie. Niektóre osoby mogą schudnąć 15 kilogramów w ciągu kilku miesięcy, a inne za tydzień pokazują wynik tylko minus 1 kg. Bardzo rzadko spotykają się ludzie, na których absolutnie nie działa ten sposób na odchudzanie, zwykle obserwuje się choćby niewielka utrata masy ciała. Po osiemnastej, nawet jeśli nie przestrzegasz diety, można schudnąć, ale lepiej powstrzymać się od spożywania wysokokalorycznych i ciężkich posiłków i ograniczyć się lekkim obiadem. Nie warto od razu po kolacji iść spać, bo między ostatnim posiłkiem a snem musi minąć co najmniej 3 godziny.

Jak szybko można schudnąć, jeśli nie jeść po 18.00?

Jeśli mówić, na ile można schudnąć, jeśli nie jeść po 18.00, i jak szybko można zauważyć widoczne rezultaty, to błyskawicznego odchudzania od takiej metody nie należy się spodziewać. W zasadzie wynik zależy od cech fizjologicznych danego organizmu, a więc przewidzieć liczbę zrzuconych kilogramów na tydzień lub miesiąc jest dość trudno. Średnio widoczne rezultaty można zauważyć kilka miesięcy później. Warto powiedzieć, że taki tryb życia jest skuteczny nie tylko dla odchudzania, stopniowo zaczniesz zauważać, że ciężkość w brzuchu znika, a rano czujesz niespotykaną dotąd lekkość i przypływ energii.

Jak pogodzić się z brakiem jedzenia po 18.00?

Jeśli zdecydujesz się nie jeść wieczorem, warto uświadomić sobie, że nie jest to dieta, która skończy się za tydzień lub miesiąc. To styl życia, którego należy przestrzegać codziennie. Ponadto, nie jedząc kolacji po 18.00, należy przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim, nie można odmawiać sobie w płynach, i zbyt dużo pić też nie warto, bo nadmierne spożywanie wody może powodować obrzęk. Po drugie, brak jedzenia wieczorem sugeruje obfite śniadanie, w przeciwnym razie organizm będzie bardzo cierpieć i odchudzanie może skończyć się niepowodzeniem.

Wypracować nawyk niejedzenia po 18.00 trudno nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, więc trzeba czymś się zająć. Gdy uczucie głodu narasta, można spróbować użyć małą sztuczkę – umyć zęby (ta technika często działa), a także wypić ciepłą wodę lub niesłodzoną zieloną herbatę. Po kilku tygodniach stanie się łatwiej, organizm przyzwyczai się do nowego trybu i spędzanie wieczorów bez jedzenia nie będzie stanowić problemu.

 
Powiązane artykuły:
Odżywianie zgodne z zasadami wedyjskimi, czyli metoda żywienia oparta o wedyjską wiedzę
W tym artykule opowiemy o tym, jak poprawnie żywić się i głównie kiedy, z punktu widzenia zasad wedyjskich i doświadczenia, które mówią, że to czym posilamy się i czas użytku pokarmu, bezpośrednio wpływa na stan naszego organizmu na ogół.
Czy można schudnąć, jeśli nie jeść po 18.00? Czy warto rezygnować z kolacji?
W tym artykule rozpatrzymy pytanie, co interesuje wielu, kto walczy ze zbędną wagą – czy można schudnąć, jeśli nie jeść po 18 i jeśli można, to na ile i za jaki przedział czasu?
Daktyle przy odchudzaniu – zdrowe przekąski na wyszczuplenie
Daktyle - egzotyczne smakołyki, które korzystają się dużą miłością i dzieci, i dorosłych. Nie tak dawno pojawiła się myśl o tym, że daktyle to przepiękny środek na odchudzanie. Czy to naprawdę tak jest?
Raki – korzyści i szkoda dla organizmu
Raki były zawsze uważane za produkt smakoszy, chociaż na południu do nich odnoszą się jak do czegoś całkiem zwykłego i zużywają je dosyć często, zwłaszcza jak zakąskę do piwa. Spróbujemy zorientować się.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty