Nadają się nie tylko do wycierania rąk! Top-12 lifehacków na stosowanie ręczników papierowych

Czy uważasz, że papierowe ręczniki nadają się tylko do wycierania rąk lub płynu ze stołu? A właśnie, że nie. Proponujemy kilka ciekawych pomysłów, które przydadzą się w codziennym życiu.

Wiele gospodyń zdziwi fakt, że ręcznik papierowy jest wielofunkcyjnym przedmiotem, który pomoże w wielu codziennych sytuacjach. Wybraliśmy dla ciebie najciekawsze i najbardziej przydatne lifehacki.

1. Zmniejszenie zawartości tłuszczu w rosole

zupa

Jeśli rosół jest zbyt kaloryczny, możesz użyć prostego sposobu na usunięcie zbytniego tłuszczu. Weź inny garnek, nałóż na niego durszlak, który należy przykryć papierowym ręcznikiem. Odcedź rosół przez improwizowany filtr, który zatrzyma nadmiar tłuszczu, a rosół będzie w garnku.

2. Walczymy z kroplami oleju

masło

Podczas gotowania z butelki oleju często ściekają tłuste krople, które mogą brudzić stół i ręce. Aby zapobiec takiej sytuacji, skorzystaj z poniższej porady – złóż kawałek ręcznika papierowego i przymocuj go za pomocą gumowej opaski. Taka bariera wchłonie kropelki oleju.

3. Świetny sposób na gotowanie bekonu

mięso

Szybko ugotować boczek można w kuchence mikrofalowej, a żeby później nie zmywać jej z tłuszczu, przekładaj plasterki boczku dwoma ręcznikami papierowymi. Jeśli lubisz smażony boczek, wykładaj plastry boczku z patelni na papierowym ręczniku, a dopiero potem na talerz, aby usunąć nadmiar tłuszczu.

4. Zachowaj świeżość liści sałaty

sałatka

Powszechnym problemem jest to, że świeżo zakupiona sałatka żółknie, więdnie lub nawet czernieje. Jest to spowodowane zwiększoną zawartością wilgoci, którą można usunąć za pomocą ręcznika papierowego. Zawiń w niego sałatę i umieść w worku.

5. Sztuczka do gotowania warzyw

papier

Wolisz gotować warzywa w kuchence mikrofalowej? Wtedy będziesz potrzebować następnego lifehacka. Żeby potrawa nie była „gumowa” i przygotowała się szybko, należy owinąć warzywa wilgotnym ręcznikiem papierowym lub nakryć ręcznikiem pojemnik z jedzeniem. Gwarantujemy doskonały wynik.

6. Zmagamy się z rezultatami kreatywności dzieci

kredki

Dzieci lubią rysować kredkami woskowymi nie tylko na papierze. Istnieje sposób na usunięcie rysunków z nieprzeznaczonych do tego miejsc – nałóż na nie papierowy ręcznik i wyprasuj w niskiej temperaturze.

7. Usuwamy nadmiar soku

ogórek

Wiele gospodyń domowych mają do czynienia z sytuacją, gdy w sałatce jarzynowej jest za dużo płynu, ponieważ wydziela się sok plus woda, która pozostała po umyciu pomidorów, papryki, ogórków i sałaty. Aby tego uniknąć, skorzystaj z tej porady – weź durszlak, przykryj go ręcznikiem papierowym i wyłóż warzywa lub liście sałaty. Dobrze wstrząśnij i zostaw na chwilę.

8. Niedroga alternatywa dla sita

herbata

W przeciwieństwie do zwykłych serwetek, ręczniki papierowe są grubsze, dlatego mogą być używane jako filtr do parzenia kawy w filiżance lub do filtrowania naparów. W rezultacie w filiżance będzie czysty napój, a wszystko zbędne pozostanie na ręczniku papierowym.

9. Sekret soczystego steku

stek

Chcesz, żeby podczas smażenia mięso pokryło sę piękną złocistą skórką, a soki wewnętrzne pozostały, wtedy przed wykładaniem kawałka mięsa na gorącej patelni, osusz go ręcznikiem papierowym. Ten sposób gotowania jest nazywany "suszeniem steku".

10. Żeby cukier został sypki

cukier

Pożyteczny cukier trzcinowy po pewnym czasie staje się twardy i trudny w użyciu. Aby szybko naprawić sytuację, musisz przykryć pojemnik z cukrem wilgotnym ręcznikiem papierowym i umieścić go w kuchence mikrofalowej na pół minuty. W rezultacie cukier stanie się miękki.

11. Żeby zioła nie więdły

zielione

Jeśli czas gotowania potrawy, użyłeś nie wszystkich ziół, muszą być prawidłowo przechowywane, w przeciwnym razie będą szybko więdły i żółkły. Na ten przypadek nie jest prosty lifehack: mięta, koper, pietruszka, tymianek i inne zioła na krótko zanurzyć w zimnej wodzie, owinąć mokrym ręcznikiem papierowym i włożyć do lodówki. Ta sztuczka pomoże przedłużyć okres przydatności do spożycia ziół na kilka dni.

12. Alternatywa dla serwetek kosmetycznych

kosmetyki

Musimy często kupować w sklepie serwetki do usuwania makijażu, gdyż ten materiał bardzo szybko się zużywa. Jako alternatywę proponujemy taką metodę – przetnij rolkę ręczników na dwie połówki i przygotuj roztwór. Wymieszaj 2 łyżki oczyszczonej wody z 2 łyżkami olejku kokosowego lub oliwy z oliwek. Możesz również dodać trochę środku do usuwania makijażu i kilka kropli drzewa herbacianego. Wymieszaj wszystkie składniki i podgrzej roztwór w kuchence mikrofalowej. W odpowiednim plastikowym pojemniku umieść część rolki i napełnij roztworem. Kiedy serwetki wchłoną płyn, wyjmij je i możesz użyć przygotowanych serwetek do usunięcia makijażu.

A co zrobić z wkładką?

motyle

Gdy rolka ręczników papierowych się skończyła, pozostaje tekturowa wkładka, którą można również wykorzystać. Proponujemy kilka prostych pomysłów:

  • Kiedy wieszasz spodnie na dolnej części wieszaka, na nich pojawia się brzydka linia pozioma? To żaden problem: przymocuj kartonową rurkę na wieszaku, robiąc w niej cięcie.
  • Z kilku wkładek można zrobić piórnik do przechowywania długopisów i innych przedmiotów.
  • Używaj wkładek do przechowywania butów, aby na butach nie powstawały zmarszczki.
  • Druty i girlandy wygodniej przechowywać, owijając je wokół cylindra.
  • Wkładki przydadzą się na przykład do robótek domowych, np. do wykonania ciekawego przedmiotu artystycznego lub zabawek dla dziecka.
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty