Najbardziej skuteczne ćwiczenia odchudzające – pomysły na kształtowanie sylwetki

najbardziej skuteczne ćwiczenia odchudzające

Większość kobiet chce mieć piękne i sprawne ciało, ale czasu na to, aby chodzić na siłownię zwykle brakuje, ale to nie powód, aby rezygnować ze sportu, bo są efektywne codzienne ćwiczenia na szybkie odchudzanie, które można wykonywać w domu. Aby osiągnąć dobre wyniki ważna jest nie tylko aktywność fizyczna, ale i żywienie. Zalecane jest dostosowanie swojej diety do istniejących zasad dietetyki.

Jakie ćwiczenia są skuteczne na odchudzanie?

Dziś można znaleźć wiele różnych zestawów ćwiczeń fizycznych, które pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów. Zanim przedstawić wam kilka ćwiczeń, należy rozważyć zalecenia, które pozwolą zrobić trening maksymalnie efektywnym:

 1. Duże znaczenie ma regularność treningów, więc trzeba ćwiczyć co najmniej 3-4 razy w tygodniu. Codziennie trenować nie warto, ponieważ mięśnie potrzebują przerwy dla regeneracji.
 2. Zalecane są lekkie i skuteczne ćwiczenia na odchudzanie bez długich przerw, a najlepiej w ogóle bez nich.
 3. Należy pamiętać, że jeśli nie przestrzegać poprawnej techniki wykonania, to i skutku żadnego nie będzie.
 4. Jeśli celem treningu jest odchudzanie, to nie zaleca się jeść od razu po wykonaniu ćwiczeń – pozwól organizmowi wykorzystywać zgromadzone tłuszcze.
 5. Aby uzyskać dobry wynik, ćwiczenia trzeba wykonywać po 12-15 razy i robić 3-4 powtórzenia z minimalnym odpoczynkiem między nimi.
 6. Przed rozpoczęciem treningu warto zrobić rozgrzewkę – wystarczy poświęcić na nią 10 minut. Można biegać na miejscu, robić wymachy ramion, nóg, krążenia tułowia, skłony, skręty tułowia, itp.

Teraz przejdźmy do opisu najbardziej skutecznych ćwiczeń na odchudzanie, które można włączyć do swojego domowego treningu.

 1. Przysiady z wyskokiem. Ćwiczenie jest dobre tym, że praktycznie wszystkie mięśnie zaangażowane są w ruch. Pozycja wyjściowa – postaw nogi na szerokości ramion, trochę ugnij je w kolanach, a ręce załóż do tyłu, aby zrobić wymach. Trzeba wyskoczyć w górę, wyprostowawszy nogi i podniósłszy ręce. Potem opuść ciało w przysiadzie, uginając kolana do kąta prostego. Następnie ponownie wykonaj skok wzwyż, itp. Ważne jest, aby dotykać podłogi z wyprostowanymi nogami.
 2. skuteczne ćwiczenia odchudzające 1
 3. Wykrok na wzniesienie. Do tego skutecznego ćwiczenia na odchudzanie ud wymagany jest step lub jakiekolwiek inne wzniesienie, ale musi ono być nieruchome i bezpieczne. Odbywa się ćwiczenie w kilku etapach. Zadanie – wykonaj lewą nogą krok na wybrane wzniesienie, wejdź na platformę, a następnie unieś prawą nogę w górę, ugiętą w kolanie. Trochę zatrzymaj się w tej pozycji, zachowując równowagę. Następnie opuść prawą nogę i postaw ją na podłodze, a lewą nogą zrób pełne cofnięcie do tyłu i znów zatrzymaj się w tej pozycji. Powtórz ćwiczenie na drugą nogę.
 4. skuteczne ćwiczenia odchudzające 2
 5. Pół-mostek z ciężarem. Jest to jedno z najbardziej efektywnych ćwiczeń odchudzających na pośladki, a daje ono również obciążenie na mięśni proste brzucha i biodra. Pozycja wyjściowa – połóż się na plecach i ugnij nogi w kolanach, kładąc spoty na podłogę. Jeśli jest możliwość, to połóż się na matę, a nogi opuść na podłogę. Weź krążek i umieść go na brzuchu, napinając mięśnie. Zadanie – maksymalnie podnieść w górę miednicę, aby ciało utworzyło linię prostą. W górnej części zatrzymaj się w tej pozycji, aby zwiększyć obciążenie i opuść ciało w dół, ale nie dotykaj podłogi, co również zwiększy skuteczność.
 6. skuteczne ćwiczenia odchudzające 3
 7. Wyprostowanie. Istnieje kilka różnych opcji tego ćwiczenia, które jest bardzo skuteczne, ponieważ daje obciążenie praktycznie na wszystkie mięśnie ciała. Zadanie – stań prosto, pochyl się, a następnie idź na rękach do przodu, dopóki ciało się nie wyprostuje. Jeśli przygotowanie fizyczne pozwala, to ręce ustawiaj maksymalnie do przodu. Jeszcze można nie iść, a zgiąć się we dwoje, odskakując do tyłu.
skuteczne ćwiczenia odchudzające 4
 
Powiązane artykuły:
Jak wybrać odpowiednią bieżnię? Czyli standardy bieżni treningowych
Jeśli rozstrzygnęliście nabyć bieżnię, to ten artykuł pomoże wyznaczyć się z wyborem. Opowiemy o istniejących rodzajach, ich minusach i przewagach. Bierzemy na notatkę.
Zumba na odchudzanie – modne sposoby skutecznej walki z nadwagą
Zumba – przepiękny sposób pozbycia się zbędnej wagi, nabyć piękną, sprężystą figurę, zyskać dobry humor i całe to za pomocą tańca, o którym opowie ten artykuł.
Trening interwałowy na spalanie tłuszczu, czyli sposób na odchudzanie w ciągu całej doby
Dla tych, co chce sprawić się ze zbędną wagą maksymalnie w krótki czas, są przeznaczone treningi interwałowe, które przeprowadzają nie tylko na sali, ale i w domu. W tym artykule opowiada się o głównych zasadach treningu interwałowego.
Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha – skuteczny trening na pozbycie się fałdek tłuszczu
Chcecie zostać posiadaczką płaskiego brzucha i pięknej prasy, wtedy obowiązkowo włączycie do swojego treningu efektywne ćwiczenia do szybkiego spalania tłuszczu. W tym artykule znajdziecie opis techniki wykonania.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty