Najbardziej skuteczne treningi na trenażerze rowerowym

treningi na trenażerze rowerowym

Dla odchudzania jest bardzo istotne cardio obciążenie, które można otrzymać dzięki trenażerowi rowerowemu. Możesz go znaleźć na siłowni albo kupić do domu, tym więcej wartość nie jest zbyt wysoka.

Popularne systemy treningów na trenażerze rowerowym na odchudzanie

Istnieje kilka metod, więc każdy może dobrać coś dla siebie, biorąc pod uwagę to, jaki wynik chce otrzymać.

Zalecane treningi na trenażerze:

  1. Powolne ćwiczenia obciążają pośladki, biodra, łydki. Kręcić pedałami należy niemniej niż 30 minut. Rozpoczynać i kończyć ćwiczenia należy w powolnym tempie.
  2. Aby zwiększyć wytrwałość i aby rozpocząć proces odchudzania, trening na trenażerze rowerowym powinien odbywać się w szybkim tempie. Czas trwania treningu – 30 min. Na początku w celu rozgrzewki należy w ciągu 5 min kręcić pedałami w powolnym tempie, a następnie zwiększamy szybkość i zwiększamy do tej pory, dopóki nie zwiększy się częstotliwość oddechów. Kręć przy maksymalnym obciążeniu w ciągu 15 min. Kończ trening w średnim tempie.
  3. Najbardziej skutecznym na odchudzanie uważa się trening interwałowy na trenażerze rowerowym, który powinien trwać niemniej niż 30 minut. Rozpoczynać należy od rozgrzewki, czas trwania której wynosi 5 min. Następnie musisz ustawić określony opór i trenować według następującego schematu: 1 min maksymalne kręcenie pedałów, 1 min bardziej powoli. Według takiego schematu trening interwałowy powinien trwać 15 min. Nie zapominaj o wyciszeniu, które powinno trwać 5 min.
  4. Istnieje schemat treningów, który daje możliwość wyrobić mięśnie pośladków. Po rozgrzewce ustaw opór na 6, a następnie kolejnie zmieniaj: 3 min kręć w szybkim tempie, a następnie 2 min w powolnym. Kończ wyciszeniem.
 
Powiązane artykuły:
Ile kalorii spala skakanka?
W tym artykule opowiemy o tym, ile kalorii można spalić za pomocą skoków na skakance. Plus takiego treningu w tym, że nie należy tracić dużo czasu i pieniędzy, a efektywność skakanki nie jest ani trochę niżej treningów.
Bieganie w miejscu, korzyści takiego typu ćwiczenia
Bieg w miejscu jest mniej popularny niż tradycyjny bieg, lecz to nie oznacza, że taki rodzaj biegu jest mało pożyteczny. Ten artykuł opowie, w czym korzyść biegu w miejscu i jak on może pomóc przy odchudzaniu.
Obciążenie cardio na spalanie tłuszczu w warunkach domowych
Obciążenia cardio są bardzo efektywne na spalenie tłuszczu, rozwoju wytrzymałości i poprawy ogólnego samopoczucia. W tym artykule potraficie znaleźć informację o obciążeniu cardio na spalanie tłuszczu w warunkach domowych.
Bieganie uzdrawiające – technika biegania uzdrawiającego
Po to, żeby zajmowanie biegiem miało uzdrawiający efekt, należy znać reguły biegu i wykonywać rekomendacje, o których dokładniej opowie nasz artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty