Najłatwiejszy sposób jak dziewczynie nauczyć się robić pompki

jak dziewczynie nauczyć się robić pompki

Tradycyjnie uważa się, że pompki – nieodpowiednie zajęcie dla słabej płci. U wielu dziewczyn nawet powstają wątpliwości, czy można w ogóle dziewczynom robić pompki. A tymczasem właśnie ten rodzaj treningu pozwala zrobić brzuch płaskim, a piersi wysokimi i prężnymi, postawę piękną, a sylwetkę szczupłą. Jednak nie każdy rodzaj tego ćwiczenia podchodzi dla pięknej połowy ludzkości. W tym artykule opowiemy nie tylko jak dziewczynom można nauczyć się robić pompki, ale i o tym jak robić to poprawnie.

Jak dziewczynie szybko nauczyć się robić pompki?

Jeśli pompki od podłogi nie są ulubionym rodzajem twoich ćwiczeń, nawet powstają poważne wątpliwości w tym, czy potrafisz zrobić pompkę chociażby jeden raz, a nauczyć się bardzo chcesz, to bardzo ci pomoże kilka nieskomplikowanych ćwiczeń. Wykonując je regularnie, około 3 razy w tygodniu, można nauczyć się robić pompki poprawnie, przy tym nie powodując urazu i nie obciążając siebie nadmiernie.

Najpierw warto przenieść pompki do drugiej płaszczyzny: z poziomej na pionową.

 1. Stajemy ściśle twarzą do ściany i robimy krok do tyłu.
 2. Upieramy się dłońmi do ścianki tak, by dłonie były rozstawione trochę szerzej za bary.
 3. I raz: zginamy ręce, nachylając ciało do ściany. Plecy trzymamy jak prawdziwa panna –prosto, podbródek dumnie podniesiony.
 4. I dwa: powracamy do pozycji wyjściowej.
 5. Powtarzamy działanie 15 razy, odpoczywamy 30–60 sekund i wykonujemy pompki jeszcze 15 razy.
 6. Na początek wystarczą 2–3 podejścia.

Uwagi:

 • nie wyginamy ciało, ciało powinno być naciągnięte jak struna;
 • nigdy nie spieszymy się, staramy się odczuć napięcie każdego mięśnia;
 • poprawnie oddychamy, wdech – na wyciągniętych rękach, wydech – na zgiętych;
 • im więcej kroków oddzielają nas od ściany i czym szerzej są rozstawione dłonie, tym więcej wysiłku należy zrobić dla wykonania tego ćwiczenia, więc trening jest bardziej produktywny.

Kiedy "pionowe" pompki staną się po prostu lekką rozgrzewką, bez względu na ilość powtórzeń, to wierna oznaka, że czas przechodzić na nowy poziom – przenosić ćwiczenie z linii pionowej w przekątną.

 1. Idealnym pociskiem dla początku wykonania ćwiczenia może służyć parapet, czy odporny, mocny stół (to zwłaszcza ważne, ponieważ ostatni będzie musiał wytrwać wagę twojego ciała). Początkowe położenie takie same co i w poprzednim ćwiczeniu – dłonie są trochę szersze za bary, ręce proste.
 2. I raz: opuszczamy korpus do wsparcia.
 3. I dwa: powracamy do pozycji wyjściowej.
 4. Robimy 10–15 powtórzeń, odpoczywając między nimi blisko 60 sekund.
 5. Tu należy zrobić minimum 3 podejścia.

Uwagi:

 • nie dopuszczamy ugięcia w krzyżach, to bardzo ważne – bary, biodra, nogi muszą być proste;
 • stopniowo w zamian stołu ,czy parapetu można opanowywać niższe wsparcia, coraz bardziej przybliżając ćwiczenie do prawdziwych pompek;
 • nie zapominamy o oddychaniu.

Więc i ten etap jest przejedzony i na drodze do końcowego celu pozostał ostatni, bardziej skomplikowany krok: pompki na kolanach, maksymalnie bliski do standardowego wariantu przygotowania.

Jak to zrobić:

 1. Upieramy się dłońmi i kolanami do podłogi, dłonie jak zawsze rozstawione nieco szerzej niż ramiona.
 2. Ręce proste, bary, plecy, biodra – na jednej linii. Nogi są zgięte w kolanach, prostopadłe ciału.
 3. I raz: opadamy na dół, starając się dotknąć piersiami podłogi.
 4. I dwa: powracamy do pozycji wyjściowej.
 5. Powtarzamy ćwiczenie 10–15 razy.
 6. Odpoczywamy 60 sekund i robimy jeszcze parę podejść.

Uwagi:

 • lepiej robić ten wariant pompek na gimnastycznej macie – nie będą ślizgały się dłonie;
 • staramy się wykonywać wszystkie ruchy płynnie, bez szarpnięć;
 • poprawnie oddychamy.
 • jak dziewczynie szybko nauczyć się robić pompki

Jak poprawnie robić pompki dziewczynom?

I oto już ostateczny cel – nauczyć się robić pompki prawie osiągnięty, pozostało wyjaśnić jak to zrobić maksymalnie poprawnie dla dziewczyny. Najbardziej optymalnym wariantem pompek dla przedstawicielek płci pięknej są zwyczajne pompki z szerokim rozstawieniem rąk, ponieważ w tym wypadku będą wciągały się głównie mięśnie piersi, w szczególności duży mięsień piersiowy, który pomaga zrobić piersi sprężystymi i prężnymi. Poza tym w tym wariancie w ćwiczenia będą wciągnięte mięśnie brzucha, mięśnie piersi, pleców i pośladków, więc piękna sylwetka i piękna postawa są gwarantowane.

 
Powiązane artykuły:
Kompleks ćwiczeń na to, jak zbudować barki hantlami
Bary pięknej okrągłej formy zawsze wyglądają lepiej, aniżeli kościste, czy flakowate. Pomóc zyskać pięknego szablonowego pomogą ćwiczenia na mięśnie. Jak napompować bary hantlami? O tym dziś będzie mowa w artykule.
Ćwiczenia na plecy, żeby były piękne i zgrabne
Ćwiczenia na plecy nie będą zbędne nawet dla dziewczyn – przecież prawidłowa postawa i plecy nie psują figury, a przeciwnie, przetwarzają ją. Poza tym, jeśli wasze plecy będą szersze, talia będzie zdawała się o wiele węższa dzięki wizualnemu efektowi.
Uginania rąk z hantlami
Uginanie rąk z hantlami – jedno z bazowych ćwiczeń dla bicepsu. Istnieje dużo wariacji wykonania – stojąc, siedząc, nawet leżąc, z oparciem do kolana, czy na specjalnej obrabiarce. Dziś dowiadujecie się, jak poprawnie wykonywać te ćwiczenia.
Jak usunąć tłuszcz pod pachami?
Jeśli chcecie pozbyć się tłuszczu pod pachami to najpierw należy wyjaśnić przyczynę jego obecności w tym miejscu. Pomożemy wam z tym pytaniem, a także opowiemy, które środki są bardzo efektywne w walce o piękne ręce.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty