Najlepsza muzyka na rozciąganie

muzyka na rozciąganie

Dowolne rodzaje treningów i fizycznego zajmowania uprawiają się o wiele lżej i weselej, kiedy towarzyszą odpowiednią muzyką. Dlaczego muzyka jest taka ważna przy uprawianiu wychowaniem fizycznym i sportowymi ćwiczeniami? Odpowiedź włącza kilka głównych aspektów:

 • muzyka zadaje stosowny ruchom i obciążeniom rytm, co z kolei pomaga poruszać się w zadanym tempie;
 • muzyka stwarza doskonałe tło i humor, stwarzając reakcję w odpowiedzi na emocjonalnym i psychologicznym poziomie;
 • stałe użycie jednych i tych samych utworów wyścigowych stwarza emocjonalny humor dla uprawiania bezpośrednio po włączeniu muzyki, czyli tworzy się dobry zwyczaj;
 • muzyka pozwala oderwać się od postronnych myśli i trosk, skupić się wyjątkowo na uprawianiu sportem.

Podbieramy muzykę na rozciąganie

Stretching (ćwiczenia na rozciąganie i elastyczność) po tempie i charakterze ruchów bardzo przypomina praktyczne uprawianie jogą, odpowiednio i muzyka na rozciąganie powinna być spokojnego spowolniałego rytmu. Podbierając kompozycje dla zajmowania należy rozbić ich na bloki:

 1. Pierwszy blok włącza powolne ćwiczenia na rozgrzewkę wszystkich części ciała, stopniowego rozgrzewania mięśni i rozciągania głównych ścięgien. Najpierw jest potrzebna powolna muzyka na rozciąganie.
 2. Drugi blok, z reguły składa się z intensywnych obciążeń – rozciągania łydek mięśni, stawowej gimnastyki. Do tego etapu treningów warto dobrać intensywną i rytmiczną muzykę na aktywne rozciąganie.
 3. Trzeci końcowy blok składa się z oddechowych i rozluźniających ćwiczeń, które wykonuje się w najpowolniejszym i spokojnym tempie. Muzyka na zakończenie treningu na rozciąganie musi odpowiadać spokojnemu rytmowi waszego tchnienia.

Więc dla treningu na rozciąganie należy złożyć trzy bloki z kompozycjami na takiej zasadzie:

 • lekka rytmiczna muzyka na rozciąganie całego ciała i powolnej rozgrzewki;
 • intensywne kompozycje dla głównego kompleksu ćwiczeń;
 • dobór bardzo powolnych spokojnych utworów wyścigowych dla relaksacji i oddechowej gimnastyki.
Cel treningów po stretchingu

Każdej kobiecie chce się w ciągu długich lat być młodą, smukłą i piękną. Elastyczność, lekkość ruchów, piękny chód i prosta postawa – to oznaki młodości, które możemy zachować w dowolnym wieku, dzięki kompleksom ćwiczeń na rozciąganie.

Głównym celem wszystkich rodzajów gimnastyki na rozciąganie jest wyciąganie mięśni i ścięgien, rozgrzewka i rozciąganie stawów. Właśnie dlatego każdy kompleks jest rozbity na system ogólnych ćwiczeń, opracowywanie oddzielnie – rąk, odnóż, pleców, szyi.

Specjalny kompleks dla nóg bardzo często włączają przygotowawcze ćwiczenia dla szpagatu, które włączają najpierw powolne i płynne rozciągania stawów i rozgrzewanie mięśni. Potem stopniowo tempo przyśpiesza i zapada czas wypadów dla nóg. Muzyka na rozciąganie na szpagat odpowiednio powinna być dobrana według tempu, na przykład dla każdego rodzaju powtarzających się ćwiczeń – jedna, czy dwie powolne kompozycje. Następny etap z wypadami – 2-3 tory wyścigowe w szybszym tempie.

Ćwiczenia na rozciąganie pleców w żadnym wypadku nie powinny być drastyczne i szybkie, zwłaszcza dla kobiet, które zajmują się nie zbyt często, czy tylko zaczynają pracować nad rozciąganiem. Opracowywanie pleców wchodzi do głównego kompleksu ćwiczeń, trzeba starać się dobrać dla tej części muzykę bez drastycznych uderzeniowych dźwięków i w spokojnym tempie.

Proponujemy waszej uwadze przybliżony spis kompozycji na rozciąganie.

Rozgrzewka:
 1. Bruno Mars Today – My Life Begins.
 2. Alanis Morissete – One.
 3. Roberto Cacciapaglia Danza in Re minore.
Główny kompleks:muzyka pod rozciąganie
 1. Skream – FNKONOMIKA.
 2. Farmer California.
 3. Rihanna feat Leona Lewis.
 4. Keiko Matsui – To the Indian Sea.
 5. David Garrett – Cry Me A River (Justin Timberlake Cover).
Relaks:
 1. Le Collage – Me and you.
 2. Anna Mcluckie – Get Lucky.
 3. U.T.R.B – Pressure (LuQus Remix).
 4. Tom Barabas – Endless Time.
 
Powiązane artykuły:
Muzyka motywująca do treningów, czyli odpowiednia muzyka na siłownię
Motywacja jest ważna w wielu aspektach naszego życia i uprawianie sportu nie jest wyjątkiem. W tym artykule opowiemy o kryteriach wyboru muzyki do treningów. Czytamy i słuchamy zaproponowaną muzykę.
Muzyka do treningów na drążku
W tym artykule opowiemy, jak poprawnie dobrać muzykę dla treningów na drążku i po co w ogóle jest potrzebna muzyka dla takiego, niezupełnie żeńskiego zajmowania, jak uważa wiele kobiet. Czytamy dalej.
Muzyka do biegania i treningów – uczymy się dobierać odpowiednią muzykę
Człowiek to taka istota, która stale wymaga motywacji dla osiągnięcia czegokolwiek. W tym artykule opowiemy o roli muzyki w osiągnięciu wyników od regularnego zajmowania się biegiem. Czytamy uważnie.
Rock do treningów – ćwicz na wesoło
O motywujących właściwościach muzycznych kompozycji wiadomo zwłaszcza tym, kto regularnie uprawia sport. W tym nowym artykule proponujemy zapoznać się z muzyką rockową dla treningów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty