Najlepsza pozycja do medytacji

pozycja do medytacji

Możesz medytować stojąc, idąc ulicą, słuchając narzekań kierownika, ponieważ medytacja – to brak świadomości. Uważa się, że w czasie medytacji, człowiek powinien obserwować pojawiające się w głowie myśli, które przelatują obok,niby chmury. Nie możesz zastanawiać się nad nimi, rozwijać ich.Musisz jedynie obserwować. Doświadczeni jogowie i ludzie, którzy praktykują duchowne praktyki, mogą osiągać taki stan o dowolnej porze dnia i w dowolnym położeniu. Jednak na początku trzeba nauczyć się to robić w stanie całkowitego spokoju – w pozycji do medytacji, w cichym miejscu z zamkniętymi oczyma.

Pozycja lotosu

Prawdopodobnie najbardziej słuszna pozycja do medytacji – to lotos (padmasana). W owym położeniu siadasz na podłodze, zakładając prawą stopę na lewe biodro, a lewą na prawe biodro.W ten sposób krzyżując nogi. Ręce kładziemy na kolana. Pozycja lotos ma niektóre minusy, ponieważ większość z nas nawet jeśli potrafi założyć nogi w odpowiedni sposób, prawdopodobnie nie będzie mogła w takim położeniu znajdować się przez długi czas.Tym więcej jeśli chodzi o stan spokoju.

Jednak jeśli masz wystarczająco rozwinięte stawy,aby przybrać pozycję lotosu,gratulujemy, ponieważ uzyskujesz wiele przewagi. Lotos – najlepsza pozycja do zachowania postawy, a prosta linia kręgosłupa to chyba podstawowa rzecz, do której się przyzwyczaisz dzięki medytacji. Od krzyży do samego czubka głowy powinna istnieć jedna nieprzerwana linia, tak zwany potok energetyczny. Przez nią będzie przechodzić do twego ciała kosmiczna energia.

Oprócz tego pozycja lotos to pozycja akceptacji w medytacji. Całkowicie zamykasz się energetycznie (nogi przytulone do ciała, stopy na biodrach, ręce na kolanach), więc wewnątrz ciebie skupia się masa energii.

Pozycja do medytacji dla początkujących

Jednak nie warto odmawiać medytacji nawet jeśli jeszcze nie możesz przybrać pozycji lotosu. Jest na pół lotos i sukhasana (pozycja na siedząco w stylu tureckim).

To idealne pozycje do medytacji dla początkujących , które nie potrzebują rozciągnięć. W pozycji sukhasan należy założyć jedną ze stóp na przeciwległe biodro, a dolną stopę przycisnąć do dołu brzucha. Siedzieć w stylu tureckim umie każdy: po prostu krzyżujemy nogi. Nie zapominamy o tym, że ręce powinny przez cały czas znajdować się na kolanach.

poprawna pozycja do medytacji

Jeśli nie możesz spokojnie i komfortowo medytować w tych pozycjach, przybieraj wygodne dla siebie pozycje siedzące. Najważniejsze,aby plecy były wyprostowane.

Z tego więc powodu, medytacja w krześle jest nieodpowiednia – zawsze będziemy chcieli przybrać wygodne położenie krzesła. A chrześcijańska pozycja do medytacji – położenie siedząc na piętach,odpowiada tym ludziom, u których nie będą boleć łydki w tym położeniu.

Aby lżej było znajdować się w pozycji lotos, na pół lotos lub sukhasan, możesz położyć pod pośladki poduszeczkę i medytować codziennie.

 
Powiązane artykuły:
Stanie na głowie – prawidłowe wykonanie asany
W jodze istnieje ogromna ilość różnych asan, o których nawet nigdy nie słyszeliśmy, lecz w tym artykule opowiemy o dobrze znajomym staniu na głowie. Stanie na głowie w jodze, czyli Śirszasana,wpływa na stan wielu narządów wewnętrznych.
Seks joga – jak poprawić życie seksualne?
Zdawało by się, co może być wspólnego między ćwiczeniem jogi a seksualnym życiem.Lecz w naszym artykule rozsiejemy wszystkie wątpliwości ,które dotyczą tego pytania i opowiemy o tym związku wzajemnym.
Korzyść jogi – dla kobiet, dzieci i mężczyzn
O korzyściach normowanego wysiłku fizycznego wiadomo wszystkim, nawet tym kto prowadzi siedzący sposób życia. W tym artykule rozpatrzymy pytanie o korzyści jogi dla organizmu człowieka.
Oddechowa joga – technika uzdrowienia organizmu
Oprócz asan w jodze, jedną z najważniejszych ról gra prawidłowe oddychanie. Jak poprawnie dyszeć przy zajmowaniu się jogą? O tym opowiemy w naszym artykule, który jest poświęcony temu tematowi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty