Najlepsze ćwiczenia na pośladki. Czyli jak kształtować seksowną pupę?

najlepsze ćwiczenia na pośladki

Obszar pośladków jest uważany za najbardziej problematyczny wśród przedstawicielek płci pięknej, ponieważ genetycznie jest skłonny do gromadzenia tłuszczu. Oprócz tego mięśnie pośladków są duże, więc uzyskać piękny wygląd i ujędrnić mięśnie nie jest łatwo. W tym przypadku pomogą najlepsze ćwiczenia na okrągłe pośladki, które należy wykonywać regularnie, a co najważniejsze prawidłowo. Aby uzyskać dobre wyniki, same treningi nie wystarczą, ponieważ ważne jest, aby prawidłowo się odżywiać.

Najlepsze ćwiczenia na pośladki

Zacznijmy od pewnych zasad, które warto wziąć pod uwagę, aby zrobić trening maksymalnie skutecznym:

 1. Ćwiczyć trzeba regularnie, czyli niemniej niż trzy razy w tygodniu. Należy zauważyć, że i codzienne obciążenia również nie są pożądane, ponieważ włókna mięśniowe potrzebują czasu dla pełnego przywrócenia równowagi, więc przynajmniej jeden dzień przerwy między treningami powinien być.
 2. Obciążenie należy zwiększać stopniowo, dając organizmowi trochę czasu na przyzwyczajenie się. Bez tego dobrego efektu nie można osiągnąć. Zwiększać obciążenie można przez zwiększenie ilości powtórzeń lub dzięki zastosowaniu dodatkowego ciężaru.
 3. Wykonując najlepsze ćwiczenia na pośladki dla kobiet, koniecznie pamiętaj o prawidłowym oddychaniu, więc wykonywaj wydech podczas wysiłku oraz wdech, powracając do położenia początkowego. Jeśli nie przestrzegać zasad oddychania, ćwiczenia będą bezużyteczne.
 4. Najlepiej łączyć cardio i siłowe obciążenia, co pozwoli pozbyć się cellulitu, zmniejszyć objętość i wzmocnić mięśnie.

Teraz bezpośrednio rozpatrzymy najlepsze ćwiczenia na pośladki, ponieważ to właśnie znajomość techniki pozwoli uzyskać dobre wyniki.

 1. Przysiady. To podstawowe ćwiczenia, które z pewnością warto włączyć w trening, aby wzmocnić pośladki. Najlepiej wykonywać je z dodatkowym ciężarem, w tym przypadku z hantlami, które należy wziąć obiema rękami. Nogi trzymaj na wysokości ramion. Kucnij, kierując pośladki mocno do tyłu, dopóki uda nie będą znajdowały się w pozycji równoległej do podłogi. Zwróć uwagę, aby kolana wystały poza czubki palców u nóg. Po tym powoli wstań, ale lepiej kolana do końca nie prostować, zachowując obciążenie. Jest jeszcze jedna opcja – przysiady sumo. Różnica polega na tym, że nogi należy rozstawić szerzej niż ramiona i skierować palce stóp nieco na zewnątrz.
 2. lepsze ćwiczenia na pośladki 1
 3. Wymachy nogami. Do wykonania tego ćwiczenia stań na czworakach, umieszczając ręce na szerokość ramion. Odsuń nogę do tyłu, wykonując wymach i podnosząc ją możliwie wysoko, staraj się pięty ciągnąć w górę do sufitu. Powoli wróć do pozycji wyjściowej. Ważne jest, aby plecy i lędźwie nie uginały się, a ciało pozostawało nieruchome, aby nie zmniejszać obciążenia. Wykonuj to najlepsze ćwiczenie na pośladki w domu najpierw jedną, a potem drugą nogą.
 4. lepsze ćwiczenia na pośladki 2
 5. Skośne wypady. To ćwiczenie daje dobre obciążenie na pośladki i biodra. Do jego wykonania będą potrzebne hantle. Stań prosto, kładąc ręce na szerokość ramion. Wydychając zrób wypad, kierując jedną nogę do tyłu po przekątnej. Uginaj kolano do momentu, aż udo przedniej nogi będzie równolegle do podłogi. Na wdechu wróć do pozycji wyjściowej.
 6. lepsze ćwiczenia na pośladki 3
 7. Skłony tułowia stojąc z hantlami. Lista najlepszych ćwiczeń dla powiększenia pośladków nie może nie obejmować skłonów tułowia stojąc z hantlami, które można wykonywać i w siłowni, i w domu. Weź do rąk hantle (trzymaj je chwytem neutralnym – wierzch dłoni powinien być skierowany na zewnątrz) i umieść stopy na szerokość ramion. Pochyl się do przodu, unieś pośladki do góry, a wzrok skieruj do przodu. Należy trochę ugiąć kolana. Wyprostuj tułów, a następnie znów wykonaj skłon, kierując pośladki do tyłu. Wykonuj wszystko w zwolnionym tempie, starając się napinać mięśnie.
 8. lepsze ćwiczenia na pośladki 4
 
Powiązane artykuły:
Jak budować brazylijskie pośladki w domu? Trening na zaokrągloną i odstającą pupę
Piękne i prężne pośladki – marzenie wielu przedstawicielek płci pięknej, które jest możliwe. W tym artykule potraficie znaleźć informację o tym, jak budować brazylijskie pośladki w domu.
Sposoby na wyszczuplanie ud – jak schudnąć z nóg w ciągu tygodnia?
Piękne i smukłe nogi - wynik wzmocnionej pracy, którą można wykonywać w domowych warunkach. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o tym, co należy robić po to, żeby schudnąć w nogach w krótkim czasie.
Chodzenie na pośladkach – uniwersalne ćwiczenie antycellulitowe
Ćwiczenie "chód na pośladkach" jest pożyteczne jak kobietom, tak i mężczyznom, ponieważ obniża ryzyko powstania wielu chorób moczopłciowego zakresu. Wskutek takiego treningu zwyżkuje aktywność mięśni, usuwa się cellulit.
Ćwiczenia fizyczne na modelowanie okrągłych kształtów – jak powiększyć pośladki?
Piękne, okrągłe pośladki - marzenie wielu dziewczyn. Żeby dosięgnąć takiego wyniku, należy regularnie uprawiać sport. W tym artykule znajdziecie efektywne ćwiczenia, które pozwolą zwiększyć objętość pośladków.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty