Najlepsze uczelnie na świecie

najlepsze uczelnie na świecie

Uznanie tego lub innego uniwersytetu najlepszym zatwierdza się według kilku kryteriów. Times Higher Education zajmuje się oceną jakości czołowych uczelni świata, on przykłada uwagę do wykładania, jak i do badań, wynalazków, dokonanych przez uniwersytet. Trafić do rankingu najlepszych można tylko pokazawszy wysoki poziom pracy całej instytucji. Składa się ranking corocznie, toż zdobywszy przewodzące pozycje dziś nie wolno rozluźniać się, ponieważ już zaczyna się zbiór informacji na rok następny.

Najważniejsza w ocenie liderów jest jakość wykładania, oceniają się osobiste zasługi dla rozwoju nauki każdego wykładowcy, przeprowadzają się bardzo skomplikowane testy diagnostyczne i sprawdziany kompetencji kluczowych dla wyznaczenia bazy wiedzy studentów. Obowiązkowym ogniwem w uznaniu uniwersytetu najlepszym na poziomie międzynarodowym jest analiza naukowych badań, przeprowadzonych przez zakład nauczalny.

Zaliczają się wszystkie odkrycia i osiągnięcia, przeprowadzone badania społeczne, itd. Ogółem blisko 30 kryteriów, według sumaryczej oceny których składa się ranking najlepszych uczelni na świecie – kompetencja nauczalna i naukowa reputacja, innowacje, przełom w nauce, wymiana wiedzą na światowym poziomie, wpływ na gospodarkę, współpraca z uczelniami innych państw, itd.

Top-10 lepszych uniwersytetów świata

  1. Odkrywa top najlepszych Kalifornijski Uniwersytet Technologiczny (California Institute of Technology). Znajduje się Caltech w mieście Pasadena w stanie Kalifornia (USA). Przy uczelni znajduje się znane Laboratorium Guchu Reaktywnego, w którym przeprowadza się badania kosmosu, tworzą się aparaty kosmiczne, przeprowadza się eksperymenty z różnymi stopami metali w warunkach, zbliżonych do kosmicznych. Do tego uniwersytetu należą kilka sputników, które obracają się wokół Ziemi. W Caltech pracowało więcej niż 30 laureatów premii Nobla.
  2. Następny najlepszy na świecie – Harwardzki Uniwersytet (Harvard University). Jest założony w połowie ubiegłego wieku, swoją nazwę otrzymał od znanego misjonarza Dż. Harvarda. Obecnie na tym uniwersytecie nauczają naukom i sztuce, medycynie i ochronie zdrowia, biznesowi i designe, a także na innych wydziałach i specjalizacjach.
  3. W dziesiątkę liderów wchodzi Oksford Uniwersytet (University of Oxford), stara szkoła wyższa Wielkiej Brytanii. Przy Oksfordzie znajduje się największe Centrum Naukowo-Badawcze, do którego należą odkrycia w dziedzinie fizyki, chemii i innych nauk. Z tą uczelnią są powiązane dziesiątki imion uczonych w skali światowej – Stephena Hawking, Clinton Ryszard, itd. Tu studiowała większość premierów wielkiej Brytanii.
  4. Kolejnym najlepszym uniwersytetem świata jest Stenfordski Uniwersytet (Stanford University), który też znajduje się w stanie Kalifornia. Jego główne kierunki to jurysprudencja, medycyna, biznes i postęp techniczny. Na tę uczelnię corocznie wstępuje blisko 6 tysięcy studentów, którzy stają się wybitnymi biznesmenami, zasłużonymi lekarzami, itd. Na terytorium Stenforda rozmieszcza się ogromny kompleks naukowo-przemysłowy, który zajmuje się rozwojem nowoczesnych technologii.
  5. Do pierwszej połowy należy Instytut Technologii w Massachusetts (Massachusetts institute of Technology), który jest znany z wielu odkryć w dziedzinie matematyki, fizyki, itd. On przoduje w branży gospodarki, filozofii, lingwistyki i polityki.
  6. Następną pozycję wśród liderów posiada Uniwersytet Princeton (Prinston University), który dominuje w naukach przyrodniczych i humanitarnych. Należy do Ivy League (Ligi Bluszczowej).
  7. Siódme miejsce ma Uniwersytet w Cambridge, w ścianach któregonajlepsza uczelnia na świecie studiowali lub uczyli studentów więcej niż 80 laureatów Nobla.
  8. Następny na liście najlepszych – Kalifornijski uniwersytet, rozmieszczony w Berkeley (University of California, Berkeley). Studia w
  9. Uniwersytet Chicago (University of Chicago) też wchodzi do listy najlepszych uniwersytetów świata. To największa uczelnia, rozmieszczona w 248 budowlach o różnych konstrukcjach. Wielu znanych chemików i biologów pracują tu.
  10. Zamyka listę 10 najlepszych uniwersytetów na świecie Imperial kolegium Londynu (Imperial College London). Ten uniwersytet jest wyznanym liderem w branży inżynierii, medycyny, itd.
 
Powiązane artykuły:
Najbardziej poszukiwane zawody przyszłości. Czyli na jakich specjalistów czeka rynek pracy?
Nie wykluczone, że wiedza o najbardziej poszukiwanych zawodach przyszłości da gwarancję tego, że dzisiejsi absolwenci szkół nie pozostaną bez pracy po zakończeniu nauczania.
Monopol pełny, czyli cechy konkurencji niedoskonałej
Nieobecność konkurencji to marzenie i powód dla szczęścia prawie dla każdego przedsiębiorcy. Lecz znaleźć to we współczesnym świecie staje się bardziej skomplikowane z każdym dniem.
Jak szybko przygotować się do egzaminu? Czyli sposoby na skuteczną naukę
Udane przygotowanie do egzaminu wymaga kompleksowego podejścia. Ten artykuł opowie o tym, jak poprawnie przygotować się do przyszłego egzaminu i o tym, na co w trakcie przygotowania trzeba zwrócić uwagę.
Podstawy marketingu. Czyli jak dotrzeć do docelowej grupy klientów?
Współczesny świat biznesu wymaga dosyć przeróżnych przyzwyczajeń i wiedz, bez których nie wolno zostać udanym kierownikiem. Ten artykuł opowie o zasadach marketingu i jego głównych momentach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty