Najlepszy przepis na najbardziej kruche herbatniki z bananem

herbatnik z bananem

Herbatniki z bananem – uniwersalne smakołyki, ponieważ jeść je można jak tym, kto nie liczy kalorii, tak i tym, kto śledzi za swoim żywieniem. Cała sprawa w uniwersalności bananowej podstawy, która równie dobrze podchodzi dla przygotowania klasycznego piaskowego herbatnika, czy jego zdrowej alternatywy z owsianych płatków, kokosu lub orzechowej mąki.

Herbatniki z sera i banana

Rozpoczniemy od nie bardzo zdrowej, lecz niewątpliwie najsmaczniejszej wariacji przepisu herbatnika, w podstawie którego leży ser (czy ricotta) z bananowym piure. Dzięki podstawie kwaśno-mlecznej pieczywo wychodzi na podziw soczystym i sypkim.

Składniki:

 • cukier – 315 g;
 • masło – 115 g;
 • ser – 390 g;
 • jajka – 2 szt.;
 • ekstrakt wanilii – 10 ml;
 • mąka – 470 g;
 • spulchniacz – 2 st. łyżki;
 • cukrowy puder – 155 g;
 • mleko – 45 ml.

Przygotowanie

Podstawa herbatnika przypomina biszkoptową, ponieważ dla niej należy zbić miękkie masło razem z cukrowym piaskiem w przybliżeniu w ciągu 5 minut.

Otrzymaną podstawę z maślanego kremu zbijają z serem i wanilią, cukrują, nie stopując przebiegu miksera.

Ostatnimi do mieszanki dodają się suche ingredienty: mieszanka mąki z szczyptą soli i spulchniaczem. Kiedy suche składowe będą dodane, ciasto wygodniej mieszać ręcznie.

Porcje gęstego ciasta potem wykładają na papier pergaminowy, w przybliżeniu po łyżce stołowej, odstępując po 4-5 cm od każdej poprzedniej porcji.

Herbatniki z bananem wypiekają przy 180 stopniach w ciągu 15-18 minut.

Owsiany herbatnik z bananem – przepis

Dzięki lepkości dojrzałych bananów herbatnik można przygotować nawet bez dodania mąki i jajek. Zmieszawszy banany z owsianymi płatkami, otrzymacie smaczne i pożyteczne smakołyki na każdy dzień.

Składniki:

 • dojrzałe banany – 2 szt.;
 • owsiane płatki – 1 st.;
 • cynamon – 2 łyżki;
 • po malutkiej garści rodzynek, czekolady i orzechów.

Przygotowanie

Ugniećcie dojrzałe banany do konsystencji piure. Zmieszajcie otrzymaną masę z suszami, orzechami, kawałeczkami czekolady, cynamonem i owsianymi płatkami.

Dobrze wymieszawszy masę dla herbatnika, rozłożycie porcje mieszanki z łyżkę stołową na papierze pergaminowym. Wypiekajcie przy 180 stopniach w ciągu 15-20 minut.

Kosztem dojrzałości bananów herbatnik z bananem i czekoladą wychodzi do miary słodkim, lecz jeśli naturalnej słodyczy jest za mało, to możecie uzupełnić mieszankę miodem.

Kokosowy herbatnik z bananem

Pożyteczną zamianą dowolnemu piaskowemu herbatnikowi z bananem staną się te kokosowe smakołyki, przygotowane ogółem z dwóch ingredientów.

Składniki:

 • dojrzały banan – 1 szt.;
 • kokosowa wiórka – ¾ st.

Przygotowanie

Zbijcie parę ingredientów za pomocą blendera, aż nie otrzymacie jednorodnej masy.

Ugotujcie porcji mieszanki podobne do dysków i rozłożycie je na papierze pergaminowym. Wypiekajcie przy 180 stopniach w ciągu 20-25 minut.

 
Powiązane artykuły:
Bardzo smaczne herbatniki z kukurydzianej mąki
Z kukurydzianej mąki przygotowują mnóstwo rozmaitych poczęstunków, lecz najbardziej udaną jednak wychodzi pieczywo. Dalej podzielimy się ciekawymi przepisami szalenie smacznych słodyczy.
Rogaliki z liściowego bezdrożdżowego ciasta
Wczesny słoneczny ranek trudno przedstawić bez filiżanki aromatycznej kawy, co pięknie jednoczy się z chrupotem motyki świeżo upieczonego rogalka. Spróbujcie wyrobić ten dziwny poczęstunek własnoręcznie, przecież to jest tak prosto i bardzo szybko.
Bardzo smaczny herbatnik z owsianych płatków – przepis
Spróbujcie wypiec niezrównany herbatnik, wykorzystując tylko zdrowe i pożyteczne ingredienty. Smakołyki z owsianych płatków zawsze wychodzą smacznymi i świetnie chrupiącymi. Główne, on wypieka się dosyć szybko i czekać prawie nie należy.
Pyszny ptyś z konfiturą z liściowego ciasta
Idealny sposób wykorzystać opakowywanie gotowego ciasta – zrobić dziwny ptyś na śniadanie. Dalej opowiemy, jak takie szalenie smaczne smakołyki napełnić zwyczajną konfiturą i otrzymać świetny deser, dostojny szczególnej pochwały.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty