Najpiękniejsze aktorki włoskiego kina od Sophia Loren do Moniki Bellucci

Włochy dały światu nie tylko spaghetti i Krzywą Wieżę w Pizie, ale również Sophia Loren, Ornellę Muti i Monikę Bellucci!

Do aktorek włoskiego kina można stosować tylko takie epitety jak "niezrównana", "boska", "niesamowita". Zobacz sama i ciesz się doskonałością!

Sophia Loren (urodziła się w 1934)

Sophia Loren

Przyszła gwiazda spędziła dzieciństwo i młodość w ubogiej wiosce rybackiej w pobliżu Neapolu. Za wysoki wzrost wieśniacy nazywali dziewczynę "Tyczką". To nie przeszkodziło Sophie wziąć udział w lokalnym konkursie piękności, wygrać go i wyprowadzić się do Rzymu, gdzie w 16-letniej ślicznotce zakochał się reżyser Carlo Ponti, który odkrył światu nową gwiazdę. Sophia Loren zagrała w takich słynnych filmach, jak "Chochara", "Małżeństwo po włosku", "Wczoraj, dziś, jutro", "Słoneczniki". Jej partnerem na planie był wspaniały Marcello Mastroiani.

Sophia Loren 2
Sophia Loren 3

Lauren stała się prawdziwym symbolem seksu narodu włoskiego. Kiedy w 1982 roku na 18 dni była wsadzona do więzienia za niepłacenie podatków, cela gwiazdy przekształciła się w luksusowy ogród kwiatowy. Fani, nie przestając, nieśli bukiety swojej ulubienicy.

Sophia Loren 4
Sophia Loren 5

Gina Lollobrigida (urodziła się w 1927)

Gina Lollobrigida
Gina Lollobrigida 2

Główna rywalka Sophii Loren też urodziła się w bardzo biednej rodzinie. Już we wczesnej młodości Gina odznaczała się niezwykłą urodą, co pozwoliło jej zająć trzecie miejsce w konkursie piękności "Miss Włochy". Piękna Włoszka o wyrzeźbionej sylwetce i uroczych oczach przyciąga uwagę reżyserów i otrzymała zaproszenie do udziału w filmie. Najbardziej znane filmy z jej udziałem: "Notre Dame de Paris" i "Fanfan Tulipan".

Gina Lollobrigida 3
Gina Lollobrigida 4

W latach 70-tych Lollobrigida zostawiła aktorski zawód i poświęciła się rzeźbieniu i fotoreportażu.

Gina Lollobrigida 5

Pier Angeli (1932 – 1971)

Pier Angeli

Pier Angeli (prawdziwe imię Anna Maria Pierangeli) – przepiękna włoska aktorka o tragicznym losie. Miniaturowa piękność (jej wzrost wynosił zaledwie 152 cm) została sfilmowana nie tylko w włoskich, ale i w amerykańskich filmach.

Pier Angeli 2
Pier Angeli 3

Życie osobiste Pier Angeli była burzliwe, ale liczne romanse nie przyniosły jej szczęścia. W wieku 39 lat aktorka została zupełnie sama. 10 września 1971 roku znaleziono ją martwą: kobieta zmarła wskutek przedawkowania barbituranów. Istnieje piękna i smutna legenda, że aktorka specjalnie przyjęła śmiertelną dawkę leków, bo bała się starości i chciała pozostać w pamięci ludzi wiecznie młodą.

Claudia Cardinale (urodziła się w 1938)

Claudia Cardinale

Claudia Cardinale urodziła się i wychowała w Tunezji i mówiła, że ma w sobie coś afrykańskiego, prymitywnego. Ta pierwotność w połączeniu z rzadką urodą sprawiła, że stała się prawdziwym magnesem dla mężczyzn. O względy Claudii ubiegali Marcello Mastroiani, Jean-Paul Belmondo i Alain Delon, ale żaden z nich nie był w stanie podbić serca nieposkromionej piękności.

Claudia Cardinale 2
Claudia Cardinale 3

Sama Claudia twierdzi, że uroda nigdy nie była jej atutem. Ale jak można w to uwierzyć? Duże ciemne oczy, piękne włosy i cienka talia, którą Alain Delon ujmował między palcami, przyniosły jej sławę jednej z najpiękniejszych kobiet świata.

Claudia Cardinale 4

Virna Lizi (1936 – 2014)

Virna Lizi

Cztery lata temu opuściła ten świat "włoska Marilyn Monroe" – Virna Lizi. Zmarła w wieku 78 lat, pozostając w naszej pamięci jako wieloaspektowa i utalentowana aktorka. Ta oszałamiająca blondynka z niebieskimi oczami podbiła nie tylko włoskie kino, ale także Hollywood. Najbardziej znane filmy z jej udziałem: "Czarny Tulipan", "Wczoraj, dziś, jutro", "Arabella", "Biały kieł", "Królowa Margot".

Virna Lizi 2
Virna Lizi 3
Virna Lizi 4

Stefania Sandrelli (urodziła się w 1946)

Stefania Sandrelli
Stefania Sandrelli 2

Zarówno jak u większości włoskich aktorek kariera Stefanii Sandrelli rozpoczęła się po jej zwycięstwie w regionalnym konkursie piękności. Młodej, pięknej kobiecie od razu zaproponowano rolę w filmie, a już w wieku 15 lat była sławna, grając rolę Angeli w filmie "Rozwód po włosku". Stefania była nie tylko piękna, ale również utalentowana, i reżyserzy zaczęli rywalizować o zaproszenie jej do udziału w filmach. Sandrelli świetnie grała zarówno komediowe, jak i dramatyczne role, a także występowała w erotycznych thrillerach. Najbardziej znane filmy z jej udziałem: "Konformistą", "Klucz", "Ukryte pragnienia".

Stefania Sandrelli 3

Ornella Muti (urodziła się w 1955)

Ornella Muti
Ornella Muti 2

Ornella Muti – pół Włoszka, pół Nemka. Ta mieszanka krwi prawdopodobnie odbiła się na wyglądzie Ornelly, obdarzając ją rzadką urodą. Już w wieku 13 lat wyglądała wspaniale i, dodając sobie wiek, pracowała jako modelka do pozowania u malarzy. A w wieku niespełna 15 lat dziewczyna zagrała w swoim pierwszym filmie "Najpiękniejsza żona", oczywiście, w roli tej samej żony. My znamy Ornellę przede wszystkim z jej błyskotliwemu duetu z Adriano Celentano w filmie "Poskromienie złośnicy".

Ornella Muti 3

Isabella Rossellini (urodziła się w 1952)

Isabella Rossellini

Isabella Rossellini – córka włoskiego reżysera Roberto Rossellini i hollywoodzkiej aktorki szwedzkiego pochodzenia Ingrid Bergman. Podobnie jak w przypadkuz Ornellą Muti, mieszanka południowej i północnej krwi dała wspaniałe rezultaty.

Isabella Rossellini 2

Dzięki odpowiednim rysów twarzy i wyrafinowanemu wyglądowi, Isabella stała się nie tylko wspaniałą aktorką, ale także modelką. Przez 14 lat była twarzą firmy Lancome. Dyrektor generalny kosmetycznego giganta Françoise Leman nawet powiedziała, że Izabela jest kwintesencją marki.

Monica Bellucci (urodziła się w 1964)

Monica Bellucci
Monica Bellucci 2

W chwili obecnej głównym seks-symbolem Włoch jest 54-letnia Monica Bellucci i ani jednej młodej Włoszce na razie nie udało się odebrać jej tego tytułu. Od najmłodszych lat Monika przyzwyczaiła się do podziwu mężczyzn i nienawiści kobiet. Dlatego jej znakomicie udało się wcielić na ekranie obraz Maleny – kobiety, która jest znienawidzona przez otaczających ją ludzi ze względu na jej fantastyczny wygląd. Do Monici Bellucci należy wyraz skrzydlaty: "Ludzie mogą wybaczyć talent i inteligencję. Ale nie urodę".

Monica Bellucci 3
Monica Bellucci 4

Katarzyna Murino (ur. W 1976)

Katarzyna Murino

Katarzyna Murino, jak i inna słynna piękność, Pier Angeli, urodziła się na Sardynii. Więc ta wyspa może pochwalić się nie tylko piękną przyrodą, ale równie pięknymi ludźmi!!

Katarzyna Murino 2
Katarzyna Murino 3

W 1996 roku Katarzyna wzięła udział w konkursie Miss Włoch, gdzie zajęła 4 miejsce. Następnie dziewczyna przeniosła się do Anglii, zaczęła naukę sztuki aktorskiej, grała w teatrze. Światowa sława przyszła do aktorki po zagraniu przez nią roli dziewczyny Jamesa Bonda w filmie "Casino Royale".

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty