Najstarsze siedmioraczki na świecie skończyły 20 lat

Dnia 19 listopada 1997 roku rodzina Bobbi i Kenny McCaughey znalazła się na łamach wszystkich magazynów, ponieważ ich rodzina powiększyła się o siódemkę potomstwa.
Najstarsze siedmioraczki na świecie

Przyjście na świat czterech chłopczyków i trzech dziewczynek było prawdziwym cudem medycznym. McCaughey były pierwszymi siedmioraczkami, które przeżyły poród.

mama

Chcesz się dowiedzieć, jak McCaughey udało się zostać rodzicami siedmioraczków? Bobbi i Kenny od zawsze marzyli o posiadaniu dzieci, niestety Bobbi od urodzenia miała problemy zdrowotne, co powodowało problemy hormonalne. Po latach starań kobiecie udało się zajść w ciążę. Po urodzeniu pierwszej córki Mikayli Bobbi była bardzo szczęśliwa, lecz wciąż pragnęła mieć kolejne dziecko, dlatego też zgodziła się na terapię hormonalną. Kilka miesięcy po otrzymaniu lekarstw, kobieta zaszła w mnogą ciążę. Małżeństwo nie spodziewało się jednak, że ich rodzina powiększy się o siódemkę potomstwa. Dla Bobbi ta informacja była trudna do przyswojenia, dlatego też lekarz zaproponował jej selektywną redukcję płodów. Bobbi nie chciała przyjąć tego do wiadomości ze względów religijnych i nie chciała z tego rezygnować.

rodzina

Na zdjęciu szczęśliwa siódemka: Kenneth Junior, Alexis May, Natalie Sue, Kelsey Ann, Nathan Roy, Joel Steven, Brandon James.

dzieci

19 listopada 1997 roku, dziewięć tygodni przed terminem, Bobbi urodziła siedmioro dzieci. Żadne z nich nie ważyło więcej niż 1,5 kilograma. Tak wczesne przyjście na świat sprawiło, że kilkoro z nich miało problemy zdrowotne, Nathan i Alexis urodzili się z porażeniem mózgowym. Dzieciaki musiały przejść skomplikowaną operację kręgosłupa, która w przyszłości pomogłaby im samodzielnie chodzić. Nathanowi praktycznie udało się pokonać chorobę, natomiast Alexis dotychczas porusza się z balkonikiem.

duża rodzina

Ze względu na posiadanie ósemki potomstwa rodzina otrzymała wiele darowizn, w tym dom oraz stypendia szkolne.

spotkanie

McCaughey były pierwszymi siedmioraczkami, które przeżyły poród. Każdy chciał pogratulować rodzinie, nawet ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton. Głośno było również w mediach – rodzina pojawiała się w programach telewizyjnych i na łamach gazet.

Zainteresowały się nimi, między innymi, Time oraz The Oprah Winfrey Show.

Gdy dzieci skończyły 10 lat, rodzina postanowiła przestać udzielać wywiadów, pamiętając smutną historię pięcioraczek Dionne. Jedynie" Dateline NBC" mogło raz w roku informować o losach McCaughey.

dzieciaki

Niebawem Kenny, Kelsey, Natalie, Brandon, Alexis, Nathan i Joe będą obchodzić swój pierwszy jubileusz – 20 lat. Dziś historie tych osób mogą zmotywować nie jedną osobę.

1. Kenneth Junior – przyszły budowniczy.

Kenneth Junior

Kenneth Junior urodził się jako pierwszy chłopak z całej gromadzki i ważył 1,474 kg. Ten przystojny chłopak postanowił zdobyć dyplom z budownictwa, wybierając uczelnię w innym mieście, w Des Moines. W wywiadzie dla NBC News przyznał, że nie martwi się o swoje rodzeństwo, wierzy, że rozłąka będzie dla nich korzystna.

2. Alexis May – przyszła nauczycielka w przedszkolu.

Alexis May

Alexis May urodziła się jako pierwsza dziewczynka z całej gromadki. 19 listopada 1997 roku ważyła 1219 gramów. Jako jedna z dwójki dzieci przyszła na świat z porażeniem mózgowym. W dzieciństwie musiała nauczyć się poruszać z balkonikiem, który towarzyszy jej do dziś. Marzeniem Alexis jest zostanie nauczycielką w przedszkolu. Zdecydowała się pojechać na tę samą uczelnię, co jej brat Kenneth.

3. Kelsey Ann – przyszła gwiazda muzyki.

Kelsey Ann

Kelsey Ann to ostatnia z dziewczynek, która ważyła 907 gramów. W liceum Carlisle uczęszczała do chóru szkolnego. Kelsey zdecydowała się pojechać na Hannibal–LaGrange University, które w dzieciństwie zaoferowało jej stypendium. Dalej chce rozwijać swoją pasję i stać się następną wielką gwiazdą muzyki.

4. Natalie Sue – w przyszłości nauczyciel w szkole podstawowej.

Natalie Sue

Natalie Sue to druga dziewczynka urodzona w listopadzie 1997 roku. Ważyła 977 gramów. Gdy kończyła liceum, była jedną z 15 najlepszych uczniów. Natalie zdecydowała się wybrać uczelnię, która zaoferowała jej stypendium, czyli Hannibal–LaGrange University. W przyszłości chce zostać nauczycielką w szkole podstawowej.

5. Nathan Roy – przyszły informatyk.

Nathan Roy

Nathan Roy urodził się jako piąte dziecko (waga 1,145 kg) i drugie z porażeniem mózgowym. W 2005 roku musiał przejść skomplikowaną operację kręgosłupa, która pomogła mu chodzić. Zdecydował się wybrać tę samą szkołę co Natalie i Kelsey (Hannibal–LaGrange University), jednak jego pasją jest zupełnie co innego niż zainteresowania sióstr. Nathan chce zostać informatykiem.

6. Brandon James – jego pasją jest wojsko.

Brandon James

Brandon James urodził się jako szóste dziecko i ważył 970 gramów. Po ukończeniu liceum nie zdecydował się na pójście do collage’u. Jego pasją jest wojsko, dlatego też postanowił zaciągnąć się do Armii Stanów Zjednoczonych.

7. Joel Steven – przyszły informatyk.

Joel Steven

Joel Steven urodził jako ostatni i ważył 975 gramów. Dziś jest studentem uczelni Hannibal-La Grange i na razie komputery – to jego jedyna pasja.

duża rodzina razem

Dziś Bobbi i Kenny McCaughey każdego roku żegnają kolejne dziecko, które opuszcza dom rodzinny. Żartobliwie odpowiadają na pytanie, jak im udało się wychować takich wspaniałych dzieci:

"Najlepszy sposób – to dostawać je po kolei".
rodzina razem
źródło:Lifebuzz
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty