Najważniejsze pytanie w życiu każdego człowieka – po co potrzebne są dzieci?

po co potrzebne są dzieci

„Po co nam dzieci?” – to bardzo dziwne i bardzo skomplikowane pytanie, które czasem zadają sobie młodzi małżonkowie. Większość przyszłych rodziców rodzi dzieci, zupełnie nie myśląc o tym, dlaczego jest to potrzebne. Niemniej jednak, niektóre pary kierują się określonym celem, o którym powiemy w naszym artykule.

Po co rodzić dzieci?

Poniżej przytoczymy najbardziej popularne odpowiedzi na to pytanie, które można usłyszeć od młodych kobiet i mężczyzn.

  1. Najczęściej małżonkowie, odpowiadając na pytanie, dlaczego w ich rodzinie są dzieci, mówią: „przecież to nie rodzina bez dzieci”.Tacy rodzice decydują się urodzić dziecko tylko dlatego bo tak trzeba, aby nikt ich nie potępiał oraz z innych podobnych powodów. Niestety czasami młode mamy i ojcowie,nie są gotowi do pojawienia się na świat swojego potomka i nie bardzo poważnie traktują urodzenie dziecka. Często w podobnej sytuacji dziecko wychowuje babcia, a rodzice nie wykazują należytej uwagi w stosunku do swojej pociechy.
  2. Podczas badania sprawy po co są dzieci mężczyźnie, najbardziej popularną staje się odpowiedź: „tak chce żona”. Tacy ojcowie przyjmują za rzecz oczywistą urodzenie dziecka, nie uważają za konieczne zajmować się dzieckiem i w pełni zrzucają całą troskę o malucha na swoją drugą połowę. W przyszłości takie rodziny bardzo często rozpadają się z powodu niewystarczającego udziału ojca w wychowaniu dziecka.
  3. Wreszcie na pytanie, dlaczego kobiety potrzebują dzieci, można uzyskać ogromną ilość różnorodnych odpowiedzi. Często młoda dziewczyna postanawia urodzić dziecko, aby było o kogo dbać, bo chcą mieć pomoc na starość itp. Jednym z najczęstszych i jednocześnie głupim powodem jest pragnienie, aby zachować rodzinę i zatrzymać męża przy sobie. W większości przypadków rodziny rozpadają się niezależnie od liczby dzieci, a kobieta w przyszłości zamierza urodzić kolejne dziecko.

Odpowiedzieć na to trudne pytanie można na różne sposoby. Każdy dorosły człowiek decyduje się samodzielnie, czy potrzebuje dzieci czy nie, a jeśli tak to dlaczego. Ale czy przynajmniej ktoś stawia pod znakiem zapytania po co potrzebne są dzieci mężczyźniepotrzebę w kontynuacji rodu? Nikt na pewno nie wie, czy istnieje życie po śmieci, dlatego bardzo ważne jest, aby pozostawić po sobie swoje dzieci jako przedłużenie siebie. Przecież wszystkie dobra materialne są niczym w porównaniu z nowym życiem.

A poza tym dziecko jest potrzebne, aby podzielić z nim swoje własne długie i szczęśliwe życie. Dzielić się z nim radością, pokazać świat, w którym będzie żyło. Nauczyć je chodzić, mówić, czytać, liczyć,przeżywać radości i smutki z bliskimi. I wreszcie, aby usłyszeć magiczne: "Mamo, tato, kocham was!"Przecież nic nigdy nie zastąpi tego szczęścia.

 
Powiązane artykuły:
Jak przygotować się do ciąży po 30 latach?
Po trzydziestce organizm kobiety już nie tak łatwo przenosi czas ciąży. Zaczynając z tego wieku, urodzenie dziecka koniecznie planować, zawczasu przygotowawszy siebie i partnera do przyszłego poczęcia.
Ciąża po zażyciu tabletek antykoncepcyjnych – jak to się zaczyna?
Duża cząstka tabletek antykoncepcyjnych przy trwałym ich użyciu źle wpływa na organizm. Planując macierzyństwo, kobiety przeżywają o tym, jak wpływa na ich organizm i na dziecko w przyszłości, przyjęcie podobnych pastylek.
Ile spermy potrzeba żeby zajść w ciążę?
W 1 kropli spermy znajduje się blisko 1 miliona płciowych komórek, toż dla zapłodnienia jest ważna nie tyle objętość, ile jakość spermy. Jednak to pytanie mocno niepokoi kobiety.
Porady dla przyszłych rodziców, jak zajść w ciążę za pierwszym razem
Młode pary dziś odpowiedzialnie podchodzą do pytania rodzicielstwa. Lecz przeszedłszy do sprawy, wiele osób zderza się z trudnościami i okazuje się, że począć dziecko za pierwszym razem nie jest prosto, ponieważ należy uwzględniać mnóstwo czynników.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty