Największy ślimak świata – australijski trębacz i achatina

największy ślimak świata

Niegdyś uważano, że żmije i jaszczurki są gadami egzotycznymi. Natomiast dziś ślimaki stały się alternatywą psom i kotom. Bardzo maleńkie ślimaki, których możemy zobaczyć w ogrodzie po deszczu są dosyć rzadko hodowane w domu. Zazwyczaj to są olbrzymie ślimaki. W niniejszym artykule zapoznamy się z gatunkami olbrzymiego ślimaka, które będą mogły zamieszkać w domu, w wodzie.

Największy ślimak świata jako pupil domowy

Bez wątpienia najbardziej popularny duży ślimak to achatina. W warunkach naturalnych owy gatunek można zobaczyć w lasach tropikalnych. Co jest bardzo ciekawe, owy gad je wszystko.Może zjeść roślinę, ale również resztki zwierzaka. Waga największego ślimaka tego gatunku była zafiksowana w latach 70 i wynosiła 1 kg! Achatina zmienia barwę swojej muszli w zależności od spożytego pokarmu. Na przykład dzięki spożywaniu jaskrawych produktów takich jak marchewka, barwa z czasem staje się bardziej intensywna. Największy ślimak może nawet „porozmawiać” ze swoim gospodarzem. Mówiąc bardziej dokładnie możesz usłyszeć dźwięki: gdy pupil wciąga skórę można usłyszeć piszczenie.

Do największych ślimaków należy również trębacz australijski . Jednak owy gad zamieszkuje morze, więc dosyć trudno będzie go pielęgnować w warunkach domowych. Warunki naturalne, które są odpowiednie dla niego: piaski glebowe Australii i Indonezji. Największy ślimak tego gatunku może ważyć do 18 kg, a długość muszli – 91 cm. Chociaż warto zauważyć, że taka długość jest raczej rzadkością, najczęściej są spotykane ślimaki o długości do 30 cm.

 
Powiązane artykuły:
Ślimak achatina – pielęgnacja
Ślimak atachina – jaskrawy przedstawiciel swojej familii, co różni się ogromnym rozmiarem, nie stwarza szczególnych problemów swoim gospodarzom. Wszystko o właściwościach pielęgnacji i utrzymania ślimaka atachiny opowie nasz nowy artykuł.
Rozmnażanie ślimaków w akwarium
Z reguły ślimaki nie dostarczają kłopotu w utrzymaniu.Jednak jeśli rozstrzygnęliście zająć się ich hodowlą, trzeba znać mnóstwo ciekawostek tego procesu. O rozmnażaniu różnych rodzajów akwariowych ślimaków opowiemy w artykule.
Ślimaki achatiny – utrzymanie
Idealnym domowym pupilem zostanie ślimak atachin, który jest niewybredny w obejściu i dostarczający masę przyjemnych wrażeń. Wszystko o utrzymaniu ślimaka atachina w domowych warunkach opowiemy w nowym artykule.
Pielęgnacja achatinów w warunkach domowych
Coraz więcej popularnymi stają się egzotyczni domowi pupile, w pierwszych szeregach których – olbrzymie ślimaki achatiny. O właściwościach pielęgnacji achatinów w domowych warunkach czytamy dalej w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty