Nalewka z lilaka białego na stawy

nalewka z lilaka białego na stawy

Artrozie, reumatyzmowi i innym chorobom układu ruchu zawsze towarzyszą silne, a czasami nieznośne bóle i niemożliwość normalnego poruszania się. Nalewka z lilaka białego jest zalecana przez znachorów ludowych jako alternatywa różnym lekom chemicznym. Również szybko usuwa ból, zapalenie, jednak nie powoduje przyzwyczajenia, komplikacji i skutków ubocznych.

Czy jest skuteczną nalewka z lilaka białego na leczenie stawów?

Kwiaty wyżej opisanej rośliny zawierają ogromną ilość aktywnych substancji biologicznych. W leczeniu układu ruchu najbardziej istotne znaczenie odgrywają dwa składniki – olejek eteryczny i syringina. Nasilając efekt jeden drugiego, bardzo szybko i skutecznie usuwają podrażnienia, obrzęki, hamują proces zapalny i ból. Z tego więc powodu nalewka z lilaka białego już po pierwszym stosowaniu hamuje rozwój artrozy, artrytu lub reumatyzmu, a pełnocenna kuracja (5-6 miesięcy) zabezpiecza wspaniały wynik i kilka miesięcy bez nawrotów choroby.

Przepis nalewki z lilaka białego na stawy

Dla otrzymania pożądanych wyników należy przeprowadzać kurację zespołową, składającą się z zewnętrznego stosowania nalewki i zażywania wewnętrznego napoju leczniczego.

Przepis nalewki do stosowania miejscowego

Składniki:

  • kwiatuszki lub pączki lilaka białego – 2 szklanki;
  • wódka – 500 ml.

Przygotowanie i zażywanie

Umyć surowce organiczne i włożyć do słoika. Zalać wodą i zamknąć nakrętką. Odstawić roztwór do ciemnego miejsca na 10 dni, następnie przecedzić. Otrzymanym środkiem smarować chore stawy. Można stosować do robienia okładów.

Przepis nalewki do zażywania wewnętrznego

lilak biały na stawy

Składniki:

  • suszone kwiatuszki lilaka białego – 1 szklanka;
  • spirytus 40% lub wódka domowa – 10 szklanek.

Przygotowanie i zażywanie

Umyć suszony surowiec, wymieszać z wódką lub spirytusem w szklanej pojemności. Odstawić roztwór do ciemnego miejsca na 10 dni. Przecedzić roztwór. Trzy razy dziennie należy wymieszać 20 kropelek z wodą i zażywać niezależnie od czasu spożywania pokarmu. Czas trwania leczenia – 3 miesiące. W wypadku silnych bólów można zwiększyć dawkowanie do 30-40 kropelek.

 
Powiązane artykuły:
Zioła na alergię
Alergia – to reakcja układu odpornościowego na pewne czynniki. Dziś istnieje ogromna ilość preparatów, które usuwają jej symptomy. Lecz dla leczenia alergii można stosować i domowe, roślinne środki.
Nalewka z glistnika na wódce – przepis i stosowanie
Czy wiecie jak przygotować nalewkę z glistnika na wódce i od czego pomaga ten leczniczy środek? W artykule opisuje się przepis samodzielnego wyrobu preparatu, sposoby jego zewnętrznego stosowania i schemat użytku.
Zioła na żołądek – korzystne przepisy
Zioła zazwyczaj nie czynią nagłego, wyrażonego działania jak medyczne preparaty i wymagają trwalszego przyjęcia, lecz przy tym praktycznie nie dają ubocznych efektów. Poznajcie, którymi trawami można leczyć żołądek.
Pączki sosnowe – stosowanie
Lubicie przechadzać się po lesie, wdychając świeży aromat sosny? Na wiosnę nie zapomnijcie zebrać świeże pączki z młodych ucieczek na drzewach. O ich stosowaniu, a także o sposobach wyrobu lekarstw czytajcie w materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty