Nalewka z tataraku zwyczajnego i nagietka na poprawę wzroku

Chociaż środki ludowe nie mogą sobie poradzić z poważnymi problemami oftalmologicznymi, jednak dzięki nim można znacznie poprawić ostrość wzroku. Oprócz tego niektóre przepisy dają możliwość polepszyć krwiobieg i przemianę materii, normalizować ciśnienie oczne. Na przykład zielarze zalecają nalewkę z tataraku zwyczajnego i nagietka na poprawę wzroku. Ona występuje w postaci wspaniałego środka wspomagającego w wypadku leczenia jaskry, zaćmy, krótkowzroczności, dalekowzroczności.
Korzyści korzenia tataraku zwyczajnego i nagietka na poprawę wzroku
Opisywany środek posiada kilka korzystnych właściwości:
- polepszenie nasycenia siatkówki i rogówki;
- zmniejszenie ciśnienia ocznego;
- normalizacja miejscowej przemiany materii i krwiobiegu;
- korekcja składu śluzu łzowego;
- zmniejszenie reagowania oka na różne bodźce zewnętrzne.
Nalewka z tataraku zwyczajnego i nagietka na poprawę wzroku
Przygotować owe leki można samodzielnie.
Przepis nalewki
Składniki:
- kwiaty nagietka (świeże lub suszone) – 2 łyżki stołowe;
- korzenie tataraku zwyczajnego – 2 łyżki stołowe;
- wódka – 1 butelka (500 ml).
Przygotowanie i zażywanie
Wymieszać surowce naturalne, umieścić w szklanej pojemności, zalać zimną wódką. Naczynie, hermetycznie zamknięte, odstawić do ciemnego miejsca na 14 dni. Po upływie tego terminu można zażywać nalewkę na wódce. Nalewkę należy zażywać po 1 łyżeczce, 0,5 godziny przed spożywaniem pokarmu, przed każdym posiłkiem (3 razy).
Pół litry nalewki wystarczy na 1 miesiąc kuracji, następnie trzeba zrobić przerwę na 30 dni. Następnie kontynuujemy leczenie i w taki sam sposób kuracja trwa rok.
Opisana nalewka praktycznie się nie psuje, więc można zawczasu przygotować leki na 12 miesięcy. Będziesz potrzebowała 2 l nalewki.
Przeciwwskazania do stosowania leków na poprawę wzroku z tataraku zwyczajnego i nagietka
Kuracja ziołowa jest maksymalnie bezpieczna, jedyna choroba w czasie której należy się powstrzymać od zażywania leków to hipotonia. Korzenie tataraku zwyczajnego posiadają właściwości hipotensyjne.