Nalewka z tataraku zwyczajnego i nagietka na poprawę wzroku

nalewka z tataraku zwyczajnego i nagietka

Chociaż środki ludowe nie mogą sobie poradzić z poważnymi problemami oftalmologicznymi, jednak dzięki nim można znacznie poprawić ostrość wzroku. Oprócz tego niektóre przepisy dają możliwość polepszyć krwiobieg i przemianę materii, normalizować ciśnienie oczne. Na przykład zielarze zalecają nalewkę z tataraku zwyczajnego i nagietka na poprawę wzroku. Ona występuje w postaci wspaniałego środka wspomagającego w wypadku leczenia jaskry, zaćmy, krótkowzroczności, dalekowzroczności.

Korzyści korzenia tataraku zwyczajnego i nagietka na poprawę wzroku

Opisywany środek posiada kilka korzystnych właściwości:

  • polepszenie nasycenia siatkówki i rogówki;
  • zmniejszenie ciśnienia ocznego;
  • normalizacja miejscowej przemiany materii i krwiobiegu;
  • korekcja składu śluzu łzowego;
  • zmniejszenie reagowania oka na różne bodźce zewnętrzne.

Nalewka z tataraku zwyczajnego i nagietka na poprawę wzroku

Przygotować owe leki można samodzielnie.

Przepis nalewki

Składniki:

  • kwiaty nagietka (świeże lub suszone) – 2 łyżki stołowe;
  • korzenie tataraku zwyczajnego – 2 łyżki stołowe;
  • wódka – 1 butelka (500 ml).

Przygotowanie i zażywanie

Wymieszać surowce naturalne, umieścić w szklanej pojemności, zalać zimną wódką. Naczynie, hermetycznie zamknięte, odstawić do ciemnego miejsca na 14 dni. Po upływie tego terminu można zażywać nalewkę na wódce. Nalewkę należy zażywać po 1 łyżeczce, 0,5 godziny przed spożywaniem pokarmu, przed każdym posiłkiem (3 razy).

Pół litry nalewki wystarczy na 1 miesiąc kuracji, następnie trzeba zrobić przerwę na 30 dni. nalewka z tataraku zwyczajnego i nagietka na poprawę wzrokuNastępnie kontynuujemy leczenie i w taki sam sposób kuracja trwa rok.

Opisana nalewka praktycznie się nie psuje, więc można zawczasu przygotować leki na 12 miesięcy. Będziesz potrzebowała 2 l nalewki.

Przeciwwskazania do stosowania leków na poprawę wzroku z tataraku zwyczajnego i nagietka

Kuracja ziołowa jest maksymalnie bezpieczna, jedyna choroba w czasie której należy się powstrzymać od zażywania leków to hipotonia. Korzenie tataraku zwyczajnego posiadają właściwości hipotensyjne.

 
Powiązane artykuły:
Nalewka z kaliny pomaga sprawić się z wieloma chorobami
Smaczne i pożyteczne lekarstwa – nalewka z kaliny – zasłużenie zajmuje widoczne miejsce w ludowym leczeniu. O różnych metodach przygotowania i o użyciu kaliny jako nalewki potraficie poznać przeczytawszy nasz artykuł.
Nalewka z dziurawca
Dziurawiec – lecznicza roślina. Jest bardzo pożyteczna nalewka dziurawca. To wygodna forma lekarstw, którą można stosować i do środka, i zewnętrznie. Dokładniej o ludowych lekarstwach czytajcie w artykule.
Nalewka z rokitnika na wódce – najbogatsze źródło witamin
Rokitnik – pożyteczna roślina. Korę, liście, jagody rokitnika można wykorzystać dla leczenia wielu chorób. Nalewkę z rokitnika stosuje się w ludowej medycynie. Ten środek różni się efektywnością i prostotą przygotowania.
Jak przygotować ryżowy wywar?
Ryżowy wywar – ludowy środek od różnego rodzaju problemów z trawieniem. Przy czym poprawnie go przygotować umieją tylko jednostki. Podpowiemy jak należy gotować to lecznicze zioło, żeby ono było efektywne.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty