Napoje alkoholowe
Aromatyczny, alkoholowy napój można przygotować samodzielnie z mandarynek i wódki. Nawar, przepisy którego są opisane, dalej wychodzi smaczny i jaskrawy. Również opowiemy, jak uzupełnić skład niektórymi aromatycznymi składnikami.
W trakcie masowego jedzenia mandarynek zazwyczaj wszyscy pozbywają się od skórki, wyrzucając ją. Proponujemy tego nie czynić, a przygotować niezwykle jaskrawy i aromatyczny napój na mandarynkowych skórkach.
Dla amatorów alkoholowych fruktowitów: naparów, nalewek, czy domowych cocktaili jest opisany dalej przepis nieprawdopodobnie smacznego i aromatycznego bananowego likieru. Wam na pewno spodoba się proces jego stworzenia.
Jaskrawy, smaczny mandarynkowy likier u was może wyjść, jeśli przygotujecie go według dokładnych rekomendacji. Opowiemy jak dobrać składniki, przygotować je i zwyczajnie opiszemy cały proces stworzenia tego napoju.
Przygotowanie mandarynkowego likieru – to porywający proces. Dla jego stworzenia nie będą potrzebne szczególne produkty czy sprzęt – tu wszystko jest maksymalnie proste. U was koniecznie wyjdzie jaskrawy i zwłaszcza smaczny napój.
Cocktail "Mojito" jest znany z 1980 lat ubiegłego stulecia. Po raz pierwszy jego przygotowały na Kubie na podstawie rumu i liści mięty. Lecz dziś porozmawiamy o jego "rosyjskim" wariancie, czyli zrobimy jego z wódką. Tak rozpatrzmy ciekawe przepisy.
Martini - ulubiony napój wielu dziewczyn, częściej jego dodają do cocktaili czy rozcieńczają sokiem. I często powstaje kwestia - z jakim sokiem lepiej pić martini? Na to pytanie jest całkiem uzasadniona odpowiedź, dokładniej o którym porozmawiamy w naszym artykule. I nie zapominajcie, że nadmierny użytek alkoholu szkodzi waszemu zdrowiu!
Koniak - szlachetny napój, który wymaga do siebie odpowiedniego stosunku, inaczej po prostu ryzykujecie nie zrozumieć jego smaku. Po to, żeby rozkoszować się tym szykownym napojem, należy dotrzymywać się niektórych reguł, o których opowiemy dokładniej dalej.
Absynt - to nieprosty alkoholowy napój i istnieje cała kultura użytku absyntu. Bardzo mocny i gorzki nastój na trawach, który daje ciekawy efekt po użytku. Koniecznie dotrzymywać się niektórych reguł, żeby nie zepsuć sobie zdrowia i humoru.
Whisky - dosyć mocny napój, który wywalczył swoje miejsce w topie hitowych najpopularniejszych napojów alkoholowych. Pić whisky należy z rozsądkiem, inaczej ryzykujecie nie zrozumieć jego smaku i obudzić się na ranek z chorą głową. O regułach użytku whisky porozmawiamy dalej.
Pod pięknym słowem limoncello chowa się likier cytrynowy, dosyć prosty w przygotowaniu. Dzięki cytrynie, napój dobrze orzeźwia i podnieca apetyt. Oczywiście właśnie z tego powodu limoncello często podają w jakości aperitifu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty