Nasze pupile mogą nas zabić na 10 różnych sposobów

Pupile to są nasi najlepsi przyjaciele. Poprawiają nam humor, wspierają w trudnych chwilach, ale także mogą nas zabić. Tak, dobrze przeczytałeś. Pupile zabijają swoich opiekunów, oczywiście nieumyślnie.

I nawet nie poprzez zadrapanie czy ukąszenie. Czasami śmierć może spowodować całkowity przypadek.

1. Ornitoza

papuga

Wielu z nas ma w domu uroczych, małych papużek. Są mało wymagające i bardzo zabawne. Ale tylko wtedy, kiedy nie chorują na ornitozę, którą mogą zarazić swoich właścicieli. Zakażenie następuje przez wdychanie zanieczyszczonego suchymi odchodami ptaków powietrza, a także przez bezpośredni kontakt z odchodami. Objawami tej choroby są przede wszystkim schorzenia dróg oddechowych oraz towarzysząca im gorączka, intensywny ból głowy, biegunka, mdłości.

2. Choroby przenoszone przez rybki akwariowe

ryba

Piękne, urocze rybki akwariowe mieszkają w akwarium, które jest prawdziwym siedliskiem różnych bakterii i drobnoustrojów. Właśnie dlatego zawsze należy wkładać rękawiczki przed kontaktem z rybkami.

3. Pająki

pająk

Zdecydowana większość pająków produkuje jad, na szczęście jad tylko trzech procent z nich może być szkodliwy dla człowieka. Osoby, które się decydują na takiego dość nietypowego pupila, starają się unikać jego ukąszeń. Okazało się jednak, że nie tylko ukąszenie jest niebezpiecznie. Ciało niektórych pająków pokryte jest jadowitymi włoskami, które też mogą nas zabić.

4. Ukąszenie chomika

mysz

Trudno uwierzyć w to, że chomik może zabić. Niestety może. Jama ustna tych gryzoni jest prawdziwym siedliskiem różnych groźnych drobnoustrojów, które po ukąszeniu trafiają do organizmu ludzkiego, powodując różne infekcje, które mogą spowodować nawet śmierć.

5. Ukąszenia małp

malpa

Urocze i sympatyczne na pierwszy rzut oka małpy przenoszą różne groźne choroby, którymi mogą zarazić człowieka.

6. Jadowite rybki akwariowe

rybki

Czyżby mała piękna rybka akwariowa mogła zabić człowieka? Tak! Na przykład ognica pstra, często trzymana w akwariach, ma na płetwach grzbietowych jadowite kolca, które wbija w ciało przeciwnika.

7. Zadrapanie kota jest niebezpieczne

kot

Urocze futrzane tygryski przenoszą groźne choroby. Czynniki chorobowe mogą się znajdować w jamie ustnej, na futerku i w ślinie zwierzęcia. Do zakażenia może także dojść poprzez zadrapanie, dlatego nie warto bagatelizować zadrapań i ukąszeń kotów.

8. Niebezpieczne ślimaki

zwierzę

Owszem, ślimaki dość rzadko zarażają swoich właścicieli groźnymi chorobami, ale to wcale nie oznacza, że nie musisz na nie uważać. Najlepiej po każdym dotknięciu ślimaka umyć ręce.

9. Ukąszenia płazów

żaba

Płazy, które jak się wydaje na pierwszy rzut oka, spokojnie pływają sobie w akwarium, mogą być bardzo niebezpieczne. Nie dość, że przenoszą różne choroby, to niektóre z nich na dodatek są bardzo jadowite. I co najważniejsze, nikt nie może przewidzieć, jak w następnej chwili zachowa się urocza żabka.

10. Jeleń

jelen

Jeleń oczywiście nie jest pupilem, którego na co dzień można zobaczyć w polskim domu. A jednak są tacy, którzy mają na swoim podwórku jelenia. Jeśli jesteś jednym z nich, to musisz wiedzieć, że jeleń to zwierzę, które może w każdej chwili zacząć zachowywać w sposób agresywny i zaatakować swego właściciela. Najgroźniejsze jest mocne kopnięcie kopytami, którego można nie przeżyć.

źródło:TopTenz
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty