Naturalny kolor włosów – jak do niego wrócić?

naturalny kolor włosów

Myśl o powrocie do swojego naturalnego koloru włosów, prędzej czy później odwiedza każdą kobietę, która odważyła się pójść na farbowanie. I tu zaczynają się trudności: nie zawsze udaje się szybko i bez utraty jakości włosów osiągnąć ten cel. Przede wszystkim zależy to od rodzaju farbowania, któremu już poddały się twoje włosy i ilości siwizny.

Jak szybko wrócić do swojego naturalnego koloru włosów?

Jak wrócić do naturalnego koloru włosów po farbowaniu, dobrze znają styliści-fryzjerzy. To zadanie nie z łatwych, lecz poprawny kolorysta umie całkiem się z nim rozprawić. Inna sprawa - jaką ceną. Rzecz w tym, że oprócz farbowania do naturalnego odcienia mogą być konieczne dodatkowe zabiegi: zmywanie, powtórna pigmentacja, rozjaśnianie. Wszystko to wpływa na strukturę włosów i ich późniejszy stan. Dlatego pójście do salonu fryzjerskiego w celu pomalowania się na naturalny kolor - najszybszy sposób, ale nie jest najbardziej delikatny.

Jeśli farbowałaś się na blondynkę, a teraz zdecydowałaś się wrócić do naturalnego, ciemniejszego odcienia, wrócić naturalny kolor włosów można kilkoma sposobami.

Pełne farbowanie

Trzeba ci będzie poczekać, aż korzenie odrosną na 2-3 centymetry i wybrać odcień farby maksymalnie odpowiadający naturalnemu. Przy czym odsetek tlenku powinien być niski - włosy już i bez tego są dość rozjaśnione. Optymalne będzie farbowanie z utleniaczem 0,5-1,5 % i czasem ekspozycji farby na włosach 50-80 minut. Tak barwnik maksymalnie głęboko nasyci włos i przy późniejszym myciu włosów pasma mocno nie pojaśnieją.

Cienkie pasemka ciemnego koloru

Kolor pasemek powinien być zbliżony do koloru twoich naturalnych włosów. Więc wrócisz do naturalnego odcienia przez kilka podejść, przejście będzie płynne, a włosy zachowają zdrowie i piękno. Dodatkowy plus - możliwość regulacji koloru w procesie.

Farbowanie ombre lub degrade

Płynne przejście koloru od ciemnych korzeni do jasnych końców, stopniowo pozwoli odrosnąć włosom do swojego odcienia i nie zepsuć ich. Lecz ten proces, jak już domyślasz się, nie można nazwać szybkim. Nie podejdzie taki schemat i tym kobietom, u których jest wczesna siwizna.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić, żeby odrósł twój naturalny kolor włosów po farbowaniu na brunetkę, sytuacja wygląda nieco inaczej. Trzeba ci będzie przejść depigmentację, czyli zmywanie. Ten zabieg podejmuje łuski włosów i wyciąga z nich barwnik. Po tym należy znów nasycić włosy barwnikiem, jeśli miałaś naturalny jasno brązowy kolor włosów, a dopiero potem przeprowadzać farbowanie „ton w ton”. Jeśli jesteś naturalną blondynką, farbować się trzeba natychmiast. Przy czym trzeba uwzględnić, że ton farby powinien być nieco jaśniejszyjak wrócić naturalny kolor włosów  co twój naturalny odcień, ponieważ porowate włosy dają na wyjściu ciemniejszy kolor.

Jak przywrócić swój naturalny kolor włosów bez farbowania?

Jeśli farbowałaś się niezbyt długo lub używałaś henny, barwnik z włosów można trochę wymyć. Do tego podejdą takie środki:

  • szampony głębokiego oczyszczenia;
  • maślane maski;
  • miód;
  • codzienne mycie głowy.
 
Powiązane artykuły:
Rodzaje pasemek na włosach - typy pasemek
Chcecie modnie wyglądać, lecz nie wiecie, którą współczesną techniką farbowania loków wyznaczyć się? Chcesz być czarowną, lecz nie zepsuć zdrowej struktury swoich włosów? Rekomendujemy zapoznać się z rodzajami pasemek, które są dokładnie opisane w tym artykule.
Dekoloryzacja włosów – czyli jak ściągnąć farbę z włosów?
Wiele kobiet zmieniają odcień włosów tak często, że otoczenie nie nadąża upilnować za przemianami. Lecz wiele osób decyduje się wrócić do przyrodniczego koloru włosów. Wtedy na pomoc przychodzi procedura dekoloryzacji.
Mezoterapia igłowa włosów, czyli nowoczesne sposoby na wypadanie włosów
Mezoterapia igłowa włosów - to efektywna metoda decyzji problemów skóry głowy, który pozwala polepszyć dostarczenie włosianych pęcherzyków składnikami odżywczymi. O wszystkich "za i przeciw" tej procedury dowiadujecie się z naszego nowego materiału.
Jak używać zmywaczy farby do włosów?
Pofarbowały włosy do czerni i zrozumiały, że nie pasuje? Jest tylko jedno wyjście – zmywacze do włosów. W naszym nowym materiale opowiemy o rodzajach zmywania i o tym jak poprawnie zmyć czarne włosy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty