Nauka pływania dorosłych - pozbądź się swojego strachu

nauka pływania dla dorosłych

Wiele osób z tych, kto z jakichś przyczyn nie nauczył się pływania w dzieciństwie, stawiają na sobie krzyż, uważając, że pływanie nie jest dla nich. Takich ludzi łatwo poznać na dowolnej plaży - oni prosto zachodzą do wody po szyję i stoją w wodzie, bryzgają się wodą ,czy starają się przemieszczać się wzdłuż wybrzeża. Jednak nawet początkowe nauczanie pływania zdolne nadać odpoczynkowi na wodzie niewidzialną przedtem różnorodność!

Terminy nauczania pływania dorosłych

Jeśli całkiem nie umiesz trzymać się na wodzie, wątpliwe czy za 3-5 zajęć zdążysz podołać swoje lęki i opanować prawidłowe wykonanie, której by to nie było techniki. Właśnie dlatego ważne od razu rozumieć to, że przy regularnych zajęciach 2-3 razy w tygodniu u ciebie pójdzie, co najmniej 1-2 miesiące. Natomiast po tym czasie nie tylko nauczysz się trzymać się na wodzie, czy pływać "po psiemu", ale i opanujesz jedną, czy dwie główne techniki pływackie – kraul czy klasyczną.

Oczywiście ten termin może się różnić wychodząc z twojego sportowego przygotowania, twojej gotowości do walki ze swoimi lękami (nie sekret, że nieumiejętność pływać zawsze pochodzi z lęku przed wodą - przecież możesz utonąć). Możesz uważać, że nauczysz się pływać tylko jeżeli ciebie więcej nie przestraszy brak dna pod nogami, burty basenu u ręki i różnych pływackich środków obok.Najbardziej przyjemne - po nauczaniu opanujesz rzeczywiście prawidłową technikę pływacką.

Basen - nauczanie pływania u fachowców

Jeśli chcesz nie tylko w jakikolwiek sposób trzymać się na wodzie, pływać na plecach i "po psiemu", warto jest zapisać się na specjalne kursy w basenie, gdzie zaproponują ci ćwiczenia nauki pływania. Obecnie fachowcy wciąż sprzeczają się z powodu tego, jakim stylem należy nauczać pływać na początku - kraulem (podobnie do tego jak ludzie pływają "w rozmachu") czy klasycznym (technika jest podobna do tego jak pływają "żaby" czy „po morskiemu”). Zazwyczaj każdy instruktor rozwiązuje to zagadnienie w swój własny sposób.

Niektórzy są pewni, że konieczność trzymać dodatkowe pływackie środki czyni wygodniejszym nauczanie pływania kraulem - ponieważ po kolei zwalniają się ręce i można przerzucać nadmuchiwane urządzenie. Drugie przypominają o istnieniu pasków dla nauczania pływaniu i praktykują nauczanie klasyczne. W jakimkolwiek wypadku metoda nauczania pływania zazwyczaj przypuszcza z czasem nauczyć się każdemu z tych głównych stylów.

W tym sensie zwłaszcza dobrze jest indywidualne nauczanie pływania, kiedy instruktor pracuje bezpośrednio z tobą. Dla wielu osób, które wstydzą się swojej nieumiejętności to najbardziej przeważający sposób treningu. Ponadto instruktor opracuje dla ciebie indywidualny program nauczania pływania i potrafisz sama prosić go pomóc ci opanować najbardziej pożądane elementy.

Samodzielne metody nauczania pływania

Oczywiście, oprócz tego, żeby pójść do fachowców i uczyć się u ich rzeczywiście prawidłowego pływania, które potrafi ochronić twoje życie i przegonić lęki, możesz pójść inną drogą. A mianowicie – uczyć się pływania samodzielnie, czy za pomocą bliskich, którzy doskonale posiadają tą pływanie dla dorosłychumiejętność. W tym wypadku warto ci dostać pływackie środki, czy pojechać nad morze. Jak wiadomo woda morska bardzo dobrze trzyma ciało człowieka i bez najmniejszych problemów potrafisz przestać jej się bać.

Przede wszystkim warto oswoić się na wodzie i odczuć, że nie trzeba jej się bać - ona zawsze wypchnie ciebie do góry. Dlatego można praktykować ćwiczenie "beczka" - zgrupować się, wstrzymać oddech, zanurzyć się pod wodę i odczuć jak woda wypycha ciebie na zewnątrz. Dalej już warto opanować proste elementy wiosłowania rękami i ruchów nóg.

 
Powiązane artykuły:
Zasady postępowania w basenie, czyli bezpieczna nauka pływania
Należy pamiętać, że basen – to nie tylko społeczny kompleks z odpowiednimi zasadami postępowania, ale i miejsce podniosłego niebezpieczeństwa. Toż ważne znać i stanowczo dotrzymywać się reguł korzystania z basenu, o których teraz porozmawiamy.
Taktyka odchudzania na pływalni – jak prawidłowo pływać w basenie?
Po to, żeby nauczyć się poprawnie pływać w basenie i wyciągać maksimum korzyści, należy skorzystać z usług wykwalifikowanego trenera. Główne aspekty treningów z pływania możecie poznać z tego artykułu.
Jak dorosły człowiek może samodzielnie nauczyć się pływać?
Chęć nauczyć się pływać dorosłemu człowiekowi może powstać niespodziewanie, na przykład przed odpoczynkiem nad morzem. Najmować dla nauczania trenera jest nie zawsze wygodnie, lecz nauczyć się pływać w takim wypadku można i samodzielnie.
Opanowanie sztuki pływania – jak nauczyć się pływać?
Nieumiejętność pływania może kosztować człowieka życie, toż opanować przyzwyczajenia i trzymać się na wodzie należy każdemu. Ten artykuł opowie o tym, jak można nauczyć się pływać samodzielnie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty