Nauka zarządzania pieniędzmi - jak sprawić, aby pieniądze pracowały na siebie?

jak sprawić aby pieniądze pracowały na siebie

Dlatego, aby później nie "gryźć łokci", należy wcześniej zastanowić się jak sprawić, żeby pieniądze pracowały na siebie. Przecież wszyscy ludzie, którzy mają solidny rachunek w banku zaczynali wcale nie z milionowych zarobków, po prostu znali jak i co trzeba zrobić, aby pieniądze pracowały na nich, a nie tylko wydawali na zakup kolejnej rzeczy.

10 sposobów jak sprawić, aby pieniądze pracowały na siebie

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, z których można korzystać zarówno osobno, jak i wspólnie z innymi. Więc oto co możesz zrobić:

  1. Przeanalizuj, czy masz możliwość odkładać jakąś kwotę od wynagrodzenia. I jeśli odpowiedź jest twierdząca, to postaraj się zrozumieć, jaka to będzie część twoich dochodów. Specjaliści radzą, aby co miesiąc odkładać co najmniej 10% miesięcznego wynagrodzenia. Twierdzą oni, że na to stać każdego człowieka.
  2. Odłożonych pieniędzy lub wyznaczonej specjalnie dla ten przypadek kwoty nie przechowuj w domu. Pieniądze trzeba zainwestować, aby pracowały. Można otworzyć konto w banku lub zostać wspólnikiem w spółce i wnieść odpowiedni wkład pieniężny.
  3. Zajmij się tym co nazywa się stworzeniem dochodu pasywnego. Może to być, na przykład zarobek z reklam na własnej stronie internetowej lub też stworzenie własnej sieci dystrybutorów jakichś kosmetyków.
  4. Należy zwrócić uwagę na inflację. Wielu ludzi nie berze jej pod uwagę i przechowuje wszystkie swoje oszczędności na zwykłym rachunku bankowym, lecz to nie ma sensu, pieniądze po prostu się unicestwiają.
  5. Zainwestuj w "wieczne wartości". Na przykład wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że nawet zwykła złota ozdoba lub moneta nie spadną w cenie, w przeciwieństwie do nowego iphona lub samochodu. Metale szlachetne zawsze będzie można sprzedać drożej, w odróżnieniu od techniki.
  6. Niemniej rozsądnie zainwestować pieniądze w zakup nieruchomości. Ona zawsze rośnie w cenie, przecież w razie potrzeby mieszkanie można oddać w wynajem, a tym samym zapewnić sobie dochód.
  7. Zakup waluty obcej może również stać się wyjściem, ale tylko pamiętaj, że jej częsty wzrost i spadek jest procesem nieprzewidywalnym.
  8. Kupno akcji może również przynieść znaczne dochody, ale lepiej będzie powierzyć to specjalistom, a nie samemu zgadywać jakie papiery wartościowe kupić.
  9. Zamieszczenie reklamy internetowej również pomoże przynieść dodatkowy dochód, a przy tym nie trzeba tracić dużo czasu na to zajęcie.
  10. I wreszcie, można spróbować grać na giełdzie, co prawda wynik tego nie jest przewidywalny.
 
Powiązane artykuły:
Współczesne pieniądze – funkcje i podstawowe rodzaje pieniądza
W tym artykule opowiemy o właściwościach nowoczesnych pieniędzy, które polegają nie tylko na pełnowartościowym obrocie bezgotówkowych środków razem z gotówką, ale i pojawieniu płatniczych elektronowych systemów.
Oszczędzanie pieniędzy, czyli nauka prowadzenia budżetu domowego
Oszczędzanie pieniędzy – pytanie, które zostaje aktualnym z momentu pojawienia pieniężnych znaków. W tym artykule opowiemy o regułach oszczędzania pieniędzy, których dotrzymywać się nie jest bardzo trudno.
Magiczna sztuka zarządzania energią pieniędzy. Czyli jak sprawić, by pieniądze cię pokochały?
Magicznej sztuki zarządzania energią pieniędzy można nauczyć się, lecz do tego trzeba pojąć jej prawa i reguły. Nie wolno skarżyć się i narzekać na los, należy zacząć działać, dokładać wysiłków dla otrzymania pożądanego wyniku.
Jak oszczędzać pieniądze? Czyli zarządzanie finansami domowymi
Pieniądze. Stare przysłowia nieraz udowadniały, że one to najwyższe zło dla człowieka. Jednak pieniądze nie mogą być złem czy dobrem, a wszystko zależy od tego, w czyich rękach one znajdują się i jak je zarabiają i tracą.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty