Naukowcy obliczyli śmiertelną dawkę wody i kilku innych produktów dla ludzi

Naukowcy lubią coś sprawdzać, określać i liczyć, więc jeden z eksperymentów dotknął dawek niektórych produktów, które mogą być śmiertelne dla człowieka. Wyniki przedstawiono poniżej.

Czasami ludzie nie kontrolują ilości jedzenia, które mogą zjeść na raz, a między innymi naukowcy określili śmiertelną dawkę pewnych pokarmów. Warto zauważyć, że dane uzyskano za pomocą obliczeń teoretycznych.

1. Cukier – 2,5 kilograma

cukier

Wiele osób wie, że "cukier jest białą śmiercią", a więc 500 łyżek cukru spożywanych na raz może doprowadzić do śmierci.

2. Jabłka – 18 sztuk

jabłka

Oczywiście, ograniczenia dotyczą nie samych owoców, ale tylko pestek, które zawierają cyjanek. Stwierdzono, że jeśli zjeść pestki z 18 jabłek, może nastąpić śmierć.

3. Wiśnia – 30 sztuk

wiśnie

Tutaj także niebezpieczeństwo kryje się nie w samych jagodach, lecz tylko w pestkach zawierających cyjanek. W przeciwieństwie do jabłek, ich trzeba jeść tylko trzydzieści sztuk. Warto wiedzieć, że cyjanek mieści się w pestkach moreli, brzoskwiń, wiśni i gorzkich migdałów.

4. Ziemniaki – 25 sztuk

ziemniaki

Należy wyjaśnić: ta ilość ziemniaków może stać się śmiertelna dla ludzi, jeśli będą jeść zielone kartofle, gdyż mieszczą w sobie jad solaniny.

5. Kiełbasa – 3 kilogramy

kiełbasa

Nasza ulubiona kiełbasa salami może stać się przyczyną śmierci, jeśli taką ilość produktu zjeść w ciągu jednego posiłku. A wszystko dlatego, że kiełbasa zawiera dużo soli.

6. Sól – 250 gramów

sól

Trudno sobie wyobrazić, że ktoś pomyśli o zjedzeniu łyżki soli na raz, ale jeśli tak się stanie, to na eksperymentatora czeka długa i bolesna śmierć.

7. Pieprz – 130 łyżeczek

pieprz

Odwieczny brat soli może również spowodować śmierć, jeśli zjeść 130 łyżeczek czarnego pieprzu na raz. Trudno sobie wyobrazić, jak można to zrobić.

8. Wódka – 1,25 l

wódka

Na pewno znajdą się ludzie, którzy powiedzą, że wypijali więcej, i nie było im nic złego. Warto więc zrobić kilka wyjaśnień. Człowiek powinien wypijać 27 szklanek wódki na godzinę i nie powinien czuć nudności. W tym przypadku prawdopodobieństwo śmiertelnego wyniku znacząco wzrasta.

9. Kawa – 113 filiżanek

kawa

Według badań, 15 g kofeiny, które są zawarte w 113 filiżankach aromatycznego napoju, są śmiertelne dla ludzi. Cieszy tylko fakt, że wypić taką ilość płynu człowiek nie potrafi.

10. Banany – 400 sztuk

banan

Wiele osób wie, że banany zawierają dużą ilość potasu i dawka z 400 owoców może spowodować śmierć.

11. Woda – 7 litrów

woda

Udowodniono, że dla dobrego zdrowia i smukłej sylwetki człowiek powinien spożywać dużą ilość wody. Ważne jest, aby nie przesadzić, ponieważ jeśli wypijesz 7 litrów wody, nerki nie będą miały czasu na usunięcie cieczy z organizmu, co może doprowadzić do rozwoju obrzęku narządów wewnętrznych, mózgu i zatrzymania oddechu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty