Nawilżająca maseczka do włosów – maseczka do włosów tłustych i suchych

nawilżająca maseczka do włosów

We współczesnym świecie nasze włosy przez cały czas są narażone na negatywny wpływ, który szkodzi włosom: jest to negatywny wpływ otaczającego środowiska, farbowanie, trwała ondulacja, suszenie suszarką, prostowanie. Jednak nawet jeśli czasami oddziaływanie tych czynników jest minimalne, a stan włosów nadal jest niezadowalający: one są bez połysku, łamliwe, suche. Albo odwrotnie – bardzo szybko się przetłuszczają. I w tym wypadku pomocne są różnorodne maseczki do włosów, w tym też nawilżające.

Chociaż tak na prawdę nazwa „maseczka do włosów” nie jest tak do końca słuszna. Włos składa się z cebulek, zrogowaciałych komórek keratyninu i jego stan przede wszystkim zależy od stanu skóry głowy. Czyli maseczka nawilża, skórę głowy, a jej oddziaływanie na włosy ma jedynie efekt kosmetyczny.

W postaci przykładu można przytoczyć zawodowe maseczki nawilżające z keratyninem, które tworzą ochronną warstwę i wypełniają powstałe łuki między odwarstwionymi łuseczkami, dzięki czemu włosy stają się lśniące i zdrowe.

Nawilżająca maseczka do suchych włosów

Jeśli skóra głowy jest bardzo sucha, szybko traci wilgoć, to również włosy stają się łamliwe i suche. Więc w tym wypadku główne zadanie maseczki – stworzyć warunki do gromadzenia wilgoci w górnej warstwie skóry. Wśród domowych maseczek nawilżających popularnością cieszą się przypisy z dodawaniem jajek i różnorodnych olejków:

  1. Wymieszaj 2 stołowe łyżki oleju oliwkowego i rycynowego , dodać jedno żółtko. Mieszankę nanieść na włosy na 30 minut, następnie zmyć szamponem.
  2. W jakości maseczek można używać różnorodnych olejów (oliwkowy, rzepakowy) z dodawaniem soku cytryny (ułatwia zmywanie olejków i zawiera dużą ilość witamin). Również do maseczki można dodać kilka kropelek olejku eterycznego, różowego drzewa. Maseczkę nanosimy na głowę i owijamy folią i ręcznikiem. Trzymamy na głowie w ciągu 30 minut, następnie zmywamy.
  3. Wymieszamy 3 łyżki stołowe wyciągu arniki, 2 łyżki oleju rzepakowego, żółtko do otrzymania jednorodnej mieszanki. Nanosimy maseczkę na włosy, dokładnie wcierając w korzenie.
  4. Odpowiednia maseczka do włosów z łamiącymi końcówkami robiona jest z oleju oliwkowego i soku marchewkowego.

Maseczki nawilżające do tłustych włosów

W wypadku tłustych włosów skóra głowy również potrzebuje nawilżenia. Częste mycie głowy aktywuje funkcjonowanie gruczołów łojowych i włosy przetłuszczają się jeszcze szybciej:

  1. Maseczka z kefiru. 20 minut przed umyciem głowy nanosimy na włosy ciepły kefir, następnie zmywamy.
  2. W jakości odżywiającej i nawilżającej maseczki odpowiednie są maseczki na podstawie chleba żytniego. W tym celu należy kilka kawałków miękkiego chleba żytniego wymieszać z jedną łyżką stołową octu jabłkowego i kilkoma ząbkami czosnku. nawilżająca maseczka do włosów w domuMaseczka musi być jak gęsta śmietana.

Maseczka nawilżająca do włosów farbowanych

  1. Wymieszać po jednej łyżeczce miodu, koniaku i henny bezbarwnej, dodajemy jedną łyżkę stołową oleju oliwkowego i jedno żółtko. Mieszankę nanosimy na głowę na 30 minut i owijamy ręcznikiem. Myjemy ciepłą wodą z szamponem.
  2. Do włosów przetłuszczających się zaleca się stosować maseczki z proszku musztardowego. Rozprowadzony proszek musztardowy nanosimy na 15-20 minut, następnie zmywamy bez użycia szamponu. Można następnie włosy umyć rumiankiem, szałwią.

Zmywać maseczki i w ogóle myć głowę lepiej ciepłą, a nie gorącą wodą.

 
Powiązane artykuły:
Maski dla objętości włosów w domowych warunkach
Jeśli oddajecie przewagę domowym naturalnym maskom to wtedy nasz świeży artykuł jest dla was. W materiale znajdziecie trzy najlepsze przepisy przygotowania masek, zdolnych nadać lokom świetność już od pierwszego stosowania.
Maska dla włosów z kwasem nikotynowym
Kwas nikotynowy do szkodliwej nikotyny żadnego stosunku nie ma. Przeciwnie, to pożyteczna substancja, która bardzo często wchodzi w skład środków kosmetologicznych. Z niego również można przygotowywać maski dla włosów.
Maska dla włosów z kefirem i jajkiem
Czy wiecie, że kefir jest pożyteczny nie tylko dla układu pokarmowego, ale i dla włosów? Przepisy domowych masek z kefirem i jajkiem będą pożyteczne tym paniom, które marzą o zdrowych i świetnych lokach.
Wazelinowy olej dla włosów
Myślicie, że wazelinowy olej godzi się tylko dla zamiany gliceryny, czy oliwienia działek skóry, co zgrubiały? Ten produkt przemysłu naftowego jest bardzo pożyteczny w trakcie opieki nad włosami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty