Nie do wiary! 10 błędów lekarskich

Zawód lekarza jest jednym z najodpowiedzialniejszych zawodów na świecie, gdyż błąd lekarski może bardzo drogo kosztować pacjenta. Dobrze, jeśli nie jest powodem strasznych cierpień pacjenta, ale czasem może mieć bardzo poważne konsekwencje. W niniejszym zestawieniu szokujące błędy lekarskie.

Lekarz jak każdy inny człowiek, czasami może się pomylić. Być może lekarz nie może poprawnie zdiagnozować choroby, bo często wagarował na studiach? Jak jednak wytłumaczyć czyny lekarza, który zachowuje się w sposób dziwny i nielogiczny? Być może jest wariatem. Ale na pewno takie wytłumaczenie nie przyniesie ulgi jego cierpiącym pacjentom.

1. Pomylił jądra!

jajo

Historia, która się wydarzyła w USA, przeraża i szokuje. Benjamin Howton pewnego dnia zauważył, że rozmiar jednego z jego jąder się zmniejszył. Mężczyzna udał się do lekarza, który zdiagnozował raka. Lekarz wykonał operację, podczas której usunięto jedno z jąder. Możecie sobie wyobrazić, jaki mężczyzna przeżył szok, kiedy się dowiedział, że lekarz przez pomyłkę usunął zdrowe jądro. Wykonano kolejną operację, podczas której usunięto chore jądro. Benjamin pozwał szpital, który zapłacił mu 200 tys.dolarów odszkodowania.

2. Mężczyzna bez nogi

noda

Willie King udał się do lekarza z powodu uporczywego bólu nogi, który po szczegółowym zbadaniu pacjenta stwierdził, że konieczna jest amputacja jednej z kończyn dolnych. Po zakończeniu operacji okazało się, że lekarz amputował zdrową nogę. A to wszystko dlatego, że w karcie pacjenta od samego początku wpisano zdrową nogę. Jak i w poprzednim przypadku, po stwierdzeniu błędu lekarskiego, konieczna była powtórna operacja, podczas której amputowano właściwą nogę. Po wyjściu ze szpitala mężczyzna już się nie mógł poruszać o własnych siłach. Willie pozwał szpital, który zapłacił mu 1,2 miliona dolarów odszkodowania.

3. Dziura w czaszce nie w tym miejscu

mózg

Operacja mózgu to nie lada wyzwanie, gdyż najmniejszy błąd w najlepszym przypadku może się zakończyć poważnymi powikłaniami natury psychicznej, a w najgorszym – śmiercią pacjenta. W małym amerykańskim miasteczku Rhode Island miał miejsce oburzający przypadek: podczas operacji mózgu lekarz wywiercił otwór w czaszce nie po tej stronie, po której trzeba było i zabrał się do wykonywania operacji, aż w pewnym momencie zrozumiał, że coś jet jednak nie tak. Po dokładnym zapoznaniu się z kartą pacjenta lekarze doszli do wniosku, że popełnili błąd. Musieli wywiercić jeszcze jeden otwór w czaszce pacjenta. Na szczęście chory przeżył operację, a po tym, jak wyzdrowiał, pozwał szpital, który zapłacił mężczyźnie 50 000 dolarów odszkodowania.

4. Hak chirurgiczny pozostawiony w ciele pacjenta

lekarze

Donald Churt poddał się operacji, podczas której lekarze usunęli nowotwór. Pacjent wrócił do domu po wykonanej operacji, ale niestety z każdym dniem czuł się coraz gorzej. Miał uporczywe bóle w okolicy klatki piersiowej, więc musiał znowu wrócić do szpitala. Po prześwietleniu okazało się, że lekarze zaszyli w ciele pacjenta hak chirurgiczny. Lekarze przyznali się do błędu, a szpital zapłacił Donaldowi odszkodowanie w wysokości 100 000 dolarów.

5. Niespodzianka! Urodziło wam się czarnoskóre dziecko

badania

Dziś wiele niepłodnych par decyduje się na leczenie niepłodności metodą in vitro. Jest to dość prosta operacja, jeśli oczywiście lekarz niczego nie pomyli, jak to się stało w małym amerykańskim miasteczku Commack. Para małżeńska zdecydowała się na zapłodnienie metodą in vitro, w wyniku której u białych rodziców urodziło się czarnoskóre dziecko. Okazało się, że lekarz się pomylił, za co musiał zapłacić odszkodowanie parze małżeńskiej.

6. Nożyczki, zaszyte w brzuchu

lekarz

Historia miała miejsce we francuskim miasteczku Lyon. Annie wykonano operację na jamie brzusznej. Po operacji pacjentce dolegał uporczywy ból. Lekarze powiedzieli, że to jest normalne po operacji. Jednak później pacjentka zaczęła pluć krwią, co zmusiło lekarzy do wykonania prześwietlenia, które wykazało, że podczas operacji w ciele pacjentki zaszyto nożyce. Szpital wypłacił Annie spore odszkodowanie.

7. Śruby bez prętów

pręt

Arturowi Iturralde’owi już od dłuższego czasu dolegał uporczywy ból kręgosłupa. Mężczyzna udał się do lekarza, który zalecił wykonanie stabilizacji kręgosłupa. Zabieg polega na stabilizacji chorego segmentu kręgosłupa przy pomocy śrub i prętów. Po operacji pacjent wrócił do domu, ale jego stan się nie poprawił. Czuł się z każdym dniem coraz gorzej. Po przeprowadzeniu odpowiednich badań okazało się, że po wkręceniu śrub do trzonu kręgu chirurg zapomniał złączyć je za pomocą prętów, na skutek czego doszło do ich pęknięcia. Arturo pozwał szpital, który zapłacił mu 5,6 milionów dolarów odszkodowania.

8. Mężczyzna z pięknym biustem

biust

Historia o kulturyście, który chciał mieć idealną klatkę piersiową i w tym celu udał się do chirurga plastycznego Reinaldo Silvestre, który postanowił zafundować pacjentowi piękny biust. Mężczyzna po wybudzeniu zobaczył, że ma duże piersi jak u kobiety. Oczywiście udał się na policję, która po przeprowadzeniu śledztwa stwierdziła, że lekarz nie ma prawa do wykonywania zawodu. Reinaldo Silvestre ukrywał się przed śledztwem i nawet chciał opuścić kraj, ale na szczęście policji udało się go schwytać. Lekarz został zobowiązany przez sąd do wypłacenia odszkodowania pacjentowi w wysokości 5 mln dolarów.

9. Leczenie seksem

seks

Niektórzy lekarze uważają, że zażywanie leków i zastrzyki są mało skuteczne, więc czasami jak to na przykład psychiatra Margaret Bean-Bayog, zalecają leczenie seksem. Swego pacjenta Paula Lozano leczyła według następującego schematu: ona jest matką, a on jej dzieckiem, z którym po nocach uprawiała seks. Paul Lozano niebawem popełnił samobójstwo. Po śmierci pacjenta jego bliscy złożyli pozew w sądzie. Margaret Bean-Beyong musiała zapłacić im odszkodowanie w wysokości 1 mln dolarów. Sąd także zakazał jej wykonywania zawodu lekarza.

10. Seks, narkotyki i pentagramy

wróżka

Psychiatra Letycia Liebman miała obsesję na punkcie magii. Swoich pacjentów zmuszała do rysowania pentagramów i przekazywania jej swoich próbek DNA, by mogła przeprowadzać różne magiczne rytuały. Zmuszała swoich pacjentów także do rozbierania się i uprawiania z nią seksu. Zszokowani pacjenci udali się na policję, która wszczęła śledztwo, podczas którego się okazało, że na dodatek do tego wszystkiego, lekarka dawała swoim pacjentom narkotyki. Letycia Liebman stanęła przed sądem, który zobowiązał ją do zapłacenia odszkodowania wszystkim poszkodowanym.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty