Nie kocham męża – co robić?

nie kocham męża co robić

Na początku wspólnego życia mało kto z nas myśli o tym, że emocje z czasem będą mniej jaskrawymi, a na początku niezauważalne obowiązki przekształcą się na znienawidzoną rutynę. Na to gotowi nie wszyscy, z tego więc powodu myśli o tym „co robić i jak żyć dalej, jeśli więcej nie kocham męża” dosyć często pojawiają się u kobiet po kilku latach ślubu. Problem na prawdę jest poważny, a najgorsze, że nie ma uniwersalnego sposobu na jego rozwiązanie, każda sytuacja jest unikalna i potrzebuje indywidualnego podejścia.

"Więcej nie kocham męża" – co robić?

Myśl o minionej miłości może pojawić się w różnorodnych sytuacjach i nie każda z nich jest na prawdę tragiczną. Czasami kobieta twierdzi, że nie kocha męża dlatego, że nie może odróżnić prawdziwego uczucia od krótkotrwałej emocji. Należy zrozumieć, że uniesienie uczuciowe miesiąca miodowego nie będzie ci towarzyszyć w ciągu całego życia, więc niektóre wygasanie emocji wcale nie oznacza, że nie ma już miłości. Jeśli natomiast zrozumiałaś, że do końca rozumiesz co odczuwasz, to musisz określić plan działań.

Jasna rzecz, że niektóre rozmyślania na temat ”co robić, jeśli nie kocham męża” mogą wydać się nieco dziwnymi, ponieważ rozwiązanie jest oczywiste – rozwód. Jednak ową decyzję łatwo podejmować teoretycznie, jednak w rzeczywistości wszystko wygląda o wiele trudniej. Nawet jeśli para jeszcze nie ma dzieci i wspólnych zobowiązań finansowych decyzję o rozstawaniu podjąć jest dosyć trudno. A w wypadku jeśli macie wspólne dzieci, hipotekę, to rozwód tym więcej wydaje się zadaniem nie do wykonania. Również kobieta, która nawet nie kocha męża będzie się starać zachować rodzinę. Mamy to w sobie od urodzenia. Więc jeśli tymczasowo nie masz możliwości kardynalnie rozwiązać problem, musisz szukać innych rozwiązań.

więcej nie kocham męża co robić

Możesz postarać się przywrócić byłe uczucia. Zacznij się interesować sprawami męża, staraj się dołączyć go do wspólnych spraw rodzinnych. Jeśli natomiast to się nie udaje, działaj w przeciwnym kierunku. Na początku pozbądź się przywiązania, które powstaje w wyniku długiego wspólnego życia.

Jeśli nie odczuwasz mocnego przywiązania emocjonalnego to poświęć swoją uwagę jakiejś innej działalności – dom, dzieci, hobby. Jeśli natomiast zależysz od męża materialnie i nie możesz z tego powodu odejść, postaraj się czegoś osiągnąć w życiu zawodowym. Natomiast nie warto szukać kochanka. Lepiej to zrób wtedy, gdy już będziesz wolną.

 
Powiązane artykuły:
Mąż nie kocha żonę – oznaki
Ten artykuł opowie o najbardziej rozpowszechnionych i oczywistych oznakach tego, że mąż więcej nie odczuwa byłej miłości do swojej wybranki. Być może, zauważywszy ich przedtem, potraficie szybciej przywrócić zeszłe uczucia.
Rodzina i wartości rodzinne – po co rodzina powinna je pielęgnować?
W tym artykule mowa pójdzie o rodzinie i rodzinnych wartościach, bez obecności których żadna rodzina nie może być naprawdę szczęśliwa, to znaczy i nie potrafi dać społeczeństwu zdrowego pokolenia.
Kłótnie rodzinne –  czyli dlaczego dochodzi do awantur?
Rodzinne kłótnie – zjawisko zwyczajne chociaż i bardzo nieprzyjemne i spotyka się absolutnie w każdej rodzinie. Jednak bardzo ważne wiedzieć o tym, jak obejść ostre kąty podczas niesnasek i jak sprowadzić konflikt.
Jak postawić teściową na miejsce?
O stosunkach z teściową chodzi masa anegdot, lecz kto zderzał się z problematycznymi stosunkami z matką, tamtym nie do śmiechu. Ten artykuł opowie o tym, jak postawić na miejsce teściową nie psując stosunku z małżonkiem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty