Nie wierz temu, co widzisz: fotograf zdradza sekrety swoich edytowanych zdjęć!

Udając się w podróż po najbardziej niezwykłych zakątkach globu z najlepszym aparatem w ręku, masz nadzieję,że przywieziesz wraz z wspomnieniami unikatowe ujęcia, zapierające dech w piersiach. A oto fotograf Peter Stewart założę się, że nic ci się nie uda, jeśli nie posługujesz się programem Photoshop, w takim stopniu, jak on!
"Do obróbki cyfrowych zdjęć podchodzę z pewnym poczuciem czegoś niezwykłego i irrealnego – dzieli się emocjami Stewart, a technika "multiple exposure" sprawia, że moje możliwości są po prostu nieograniczone!"

Niesamowity zachód słońca

Niesamowity zachód słońca

Niesamowity zachód słońca w malowniczej miejscowości mógł być taki samy ciemny i posępny, jak wyłączona latarnia na jednej z uliczek. Ale magia Photoshop zapaliła miliony swoich świateł i voila – w wieczorowej scenerii można policzyć nie tylko balkony, a nawet doniczki z geranium!

Okno

okno

Geometria metropolii wydaje ci się nudna i bezimienna? A jeśli wywołać zaklęcie – najpierw obraz skopiować, a następnie odwrócić, przekroić ukośnie, skleić "bez szwów" i pokolorować? Tak.... Można też zastygnąć w zachwycie?

Miasto futurystyczne

miasto

Wciąż nie doceniasz opcje ustawienia temperatury kolorów? A szkoda! Twoje zdjęcia nocnego miasta mogą stać się kadrami podróży w przyszłość!

Fontanna di Trevi

fontanna

Trochę ponownej korekty i poprawy koloru i już słychać dźwięki płynącej wody z fontanny di Trevi w Rzymie!

Rybak

rybak

A co, jeśli trochę pomóc rybakowi i oświetlić wczesny mglisty poranek

Malowniczy górski krajobraz

krajobraz

A oto efekt "Camera Raw" niczym gra na zdjęciu przyciskami "off" i "on"!

Miasto w nocy

Miasto w nocy

Kilka eksperymentów z ustawieniami ekspozycji i fotografia zamienia się w kalejdoskop!

Wschód i zachód słońca

Wschód i zachód

Trochę pomarańczowego gradientu, regulacji koloru i dodania Glow i... lekkim ruchem ręki wschód zamienia się w zachód słońca!

Pochmurny i słoneczny krajobraz

słoneczny krajobraz

Ale po co się zatrzymywać, jeśli można z jednego zdjęcia zrobić pochmurny poranek i nawet słoneczny dzień?

Światła metropolii

Światła metropolii

Zaledwie kilka ręcznych manipulacji z opcją "Bracketing HDR" i światła wielkiego miasta już kuszą, aby zanurzyć się w aktywne i dynamiczne życie!

Ośnieżone szczyty górskie

Ośnieżone szczyty

Wciąż myślisz, że te zdjęcia są wykonane w różnych porach dnia? Z funkcją "Multiple Exposure" u Petera Stuarta nawet słońce działa według indywidualnego grafiku!

Dramatyczny zachód słońca

zachód słońca

A co, jeśli się trochę pobawić z regulacją kontrastu? W umiarkowanych dawkach dramatyzm w życiu po prostu jest niezbędny!

Magiczne refleksy

Magiczne refleksy

Wygląda na to, że fotograf ma prawdziwą, magiczną różdżkę, albo po prostu możliwość korzystania z podwójnej ekspozycji i ustawienia kolorów tak bardzo, że chce się już wyruszyć w podróż i zobaczyć te pływające wieże na własne oczy!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty