Nie żyje gwiazda opery Montserrat Caballé

Odszedł jeszcze jeden wielki człowiek– legenda opery Montserrat Caballé. Nazywano ją Señorą Soprano i swoim wspaniałym głosem ona podbiła słuchaczy całego świata, dając koncerty w różnych zakątkach planety.

6 października zmarła jedna z najbardziej znanych na świecie śpiewaczek operowych – wyśmienita Montserrat Caballé. W kwietniu ona obchodziła swoje 85. urodziny i dała kilka koncertów. Jej życie było wypełnione niesamowitych i niezapomnianych wydarzeń.

1. Nietypowe imię

Montserrat Caballé

Imię i nazwisko gwiazdy brzmi bardzo skomplikowano – Maria de Montserrat Viviana Concepción Caballé i Folk. Rodzice wybrali imię dla swojej córki na cześć świętej góry Marii Montserrat.

2. Trudne dzieciństwo

Rodzina przyszłej legendy opery była biedna, brakowało pieniędzy na podstawowe rzeczy, więc jako nastolatek Montserrat pracowała w sklepie. Pracowała, aby zapłacić za studia, lekcje muzyki, języka francuskiego i włoskiego.

3. Piękna historia miłości

Montserrat

Caballé wcieliła w życie cel wielu dziewczyn – wyjść za mąż za jedynego mężczyznę, i w szczęściu i miłości być z nim całe życie. Montserrat zapoznała się ze swoim przyszłym mężem Bernabe Marti podczas pracy w teatrze opery. Mężczyzna został zaproszony do zastąpienia wykonawcy w spektaklu, w którym w jednej ze scen pocałował Caballe, a 31-letnia piosenkarka już straciła nadzieję na spotkanie swojej miłości. W wyniku para przeżyła razem 54 lata.

4. Światowy sukces

Sława przyszła do Caballé przypadkowo, gdy zaproszono ją zastąpić operową gwiazdę– Marilyn Horne. Występ Montserrat tak zachwycił publiczność, że widzowie klaskali jej 20 min.

5. Nadwaga

Caballé

W młodym wieku przyszła gwiazda była szczupłą dziewczyną. Wszystko zmieniła tragedia – poważny wypadek samochodowy. W wyniku urazu głowy część mózgu odpowiedzialna za metabolizm lipidów w organizmie uległa atrofii. Po tym Caballe zaczęła przybierać na wadze, i za rok zyskała ponad 40 kg. Od tego czasu przestrzegała ścisłej diety, ale przy tym schudnąć jej się nie udało.

6. Ma wyrok pozbawienia wolności

W 2015 roku w mediach rozeszła się informacja o tym, że światowa gwiazda została złapana na oszustwach podatkowych. W końcu dostała wyrok – pół roku więzienia i grzywnę w wysokości 255 tysięcy euro. Gwiazda przyznała się do winy i wyrok zmieniono na warunkowe zawieszenie.

7. Współpraca z Mercurym

Montserrat Caballé historia

W latach 80-tych śpiewaczka operowa dostała propozycję wzięcia udziału w przygotowaniach do igrzysk Olimpijskich. Zgodziła się, ale chciała zrobić coś nowoczesnego. W końcu zawiązała się współpraca z Freddiem Mercurym. Ich piosenka "Barcelona" zachwyciła wszystkich na otwarciu zawodów i stała się prawdziwym hitem.

8. Sekret niesamowitego głosu

Aby głos śpiewaczki zawsze był taki melodyjny i nie tracił barw, codziennie po dwa razy robiła specjalną gimnastykę, o której dowiedziała się podczas studiów w konserwatorium.

9. Miłość do malowania

Podobno utalentowany człowiek jest utalentowany we wszystkim. Przykładem tego jest Caballé, która nie tylko dobrze śpiewała, ale także malowała. Kilka razy jej proponowano zrobić wystawę, ale ona nie zgadzała się, ponieważ nie uważała siebie za malarkę i nie miała czasu na realizację tego pomysłu.

1o. Kibic

Caballé nie rozumiała, czemu tak dziwi to, że ona lubi oglądać piłkę nożną. Była, oczywiście, kibicem "Barcelony", ale również kibicowała "Realowi" i "Valencii". Jej ulubionym piłkarzem jest Messi, którego uważała za supermana.

11. Ostatnie urodziny

Montserrat Caballé foto

Swoje 85. urodziny Caballé odchodziła w stolicy Ukrainy. Do Kijowa przyjechała z córką i wnuczką. W wywiadzie dla lokalnego kanału powiedziała, że jej głównym marzeniem jest zdrowie, aby więcej czasu spędzać z rodziną.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty