Niebezpieczne dla życia pamiątki z wakacji

Miłośnicy wakacji w krajach egzotycznych lubią kupować różnego rodzaju nietypowe pamiątki, sprzedawane na straganach. I nie ma nic dziwnego w tym, że pociągają ich egzotyczne figurki i maski, a nie zwykłe magnesy na lodówkę.

Tajemnicze zioła, talizmany, figurki, amulety... Tego typu pamiątki najczęściej można kupić w Kenii, Tybecie, Indiach, Meksyku i innych krajach, które posiadają niesamowity klimat z nutkami ezoteryki.

Podejrzane idole

idole

Jeśli sprzedawca na straganie proponuje ci kupić dziwną figurkę idola, która nazywa się Linka, nigdy tego nie rób. W Tybecie, wyznawcy religii bon wykorzystują tego typu figurki do dokonania mordu rytualnego. Energia życiowa ofiary wstępuje w figurkę linka. Sprzedając taką figurkę turystom, mieszkańcy Tybetu wypędzają ducha zmarłego z kraju. Poza krajem figurka zaczyna się dziwnie zachowywać – dusza zabitej ofiary szuka drogi powrotnej do domu.

Nigdy nie warto kupować żelaznych figurek z zamkniętym dnem, ponieważ nigdy nie wiesz, co się znajduje wewnątrz takiej figurki. Zazwyczaj udekorowane są różnymi dziwnymi symbolami i napisami, a wewnątrz znajdują się różne dziwne rzeczy, które mają magiczne właściwości. Idol wymaga ofiar, a jeśli nie dostanie tego, czego chce, zaczyna mścić.

Afrykańskie figurki

figurki

Afrykańskie figurki to uosobienie zmarłych. Szamani przekonują, że dusza, błąkając się światem, zaczyna grzeszyć. Dusza osiąga pokój tylko wtedy, kiedy odnajduje dokładną kopię ciała, które niegdyś opuściła. Właśnie dlatego Afrykanie zostawiają w chatach figurki, przedstawiające twarze bliskich zmarłych. A drewniane kopie sprzedają turystom. Istnieje wiele różnych historii, opowiadających o tym, jak takie figurki nagle zaczynały hałasować, samoistnie się poruszały, zwłaszcza w nocy.

Tybetańska muzyka śmierci

muzyka śmierci

Gialing to instrument muzyczny, pochodzący z Tybetu. Jest to instrument rytualny, wykonany z ludzkich kości. I co najciekawsze, muszą to być kości udowe dziewic, które umarły śmiercią naturalną. Gialing często jest udekorowany różnymi srebrnymi elementami, więc wygląda bardzo ładnie i egzotycznie, ale musisz zawsze pamiętać o tym, że jest to bardzo niebezpieczny instrument.

Ogon jaka

Ogon jaka

Ogon jaka można kupić na tybetańskich jarmarkach i w Himalajach. Tym uroczym, kudłatym ogonkiem nigdy nie można machać nad swoją głową, jeśli oczywiście nie chcesz, aby cię prześladował pech.

Skóra świstaka

Skóra świstaka

Na świętej górze Kajlas każdy chętny może kupić skórę świstaka. Jednak mało kto wie, że po śmierci dusze świętych pustelników wchodzą właśnie w świstaki. Więc kupując taką skórę, ściągasz na siebie poważne tarapaty. Duchy mogą się mścić za współudział w grzechu.

Biżuteria

Biżuteria

Zazwyczaj biżuteria kryje w sobie negatywną energię. Nie warto kupować srebrnych kolczyków kół z tajemniczymi symbolami i napisami, medalionów w kształcie pudełeczek, naszyjników z monetami.

Dziwne przedmioty

Dziwne przedmioty

"Żywe" figurki od wieków były wykorzystywane do przeprowadzenia różnych rytuałów. Hindusi przeprowadzali rytuał wskrzeszenia bóstwa, podczas którego przekazywano figurce energię życiową. Współcześni szamani mogą niemal każdy przedmiot obdarzyć taką energią. Takich rzeczy lepiej nie mieć w swoim domu. Należy pamiętać o tym, że tego typu magiczne przedmioty żyją własnym życiem i często są wrogo nastawieni wobec człowieka.

Co zrobić, jeśli niebezpieczna pamiątka już się znalazła w naszym domu

pamiątka

Idole, które mają oczy, nie mogą patrzeć na siebie albo być skierowane w stronę lustra. Najlepiej je nie dotykać i nie czyścić ścierką. Imprezy lepiej robić w innym pokoju. Uważaj, aby tego typu magiczne figurki przez przypadek nie spadły na podłogę – nie lubią hałasu. Potrzebują ciszy i pokoju.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty