Niechciana ciąża we wczesnym terminie – co robić?
U wielu kobiet w wypadku spóźniania się okresu pojawia się zdenerwowanie i zmartwienia. Pierwsze do czego się udają to robią test ciążowy. Jeśli on jest pozytywny powstaje pytanie, co należy robić, aby pozbyć się niechcianej ciąży we wczesnym okresie.
Jak uczynić prawidłowo podczas nastąpienia niechcianej ciąży?
Przede wszystkim należy powiedzieć, że w takiej sytuacji dziewczyna nie powinna podejmować żadnych samodzielnych działań. Kategorycznie jest zabronione stosować różnorodne środki ludowe, które zgodnie z różnymi forami kobiecymi cudownie pomagają i rozwiążą dany problem. Korzystając z takich porad możesz na zawsze pozostać bezpłodną.
Niechciana ciąża (najlepiej we wczesnym okresie) musi być przerywana wyłącznie pod obserwacją lekarską.
Jakie sposoby są stosowane do przerywania wczesnej ciąży?
Istnieją dwa sposoby na przerywanie ciąży:
- farmakologiczny;
- chirurgiczny.
W ciągu 14 dni od momentu spóźniania się miesiączki może być przeprowadzona aborcja farmakologiczna. Owa metoda przewiduje zażywanie określonych leków, które doprowadzają do przerywania ciąży i wydalenia płodu. Składa się owa aborcja z 2 etapów:
- Na pierwszym etapie kobieta zażywa leki, w wyniku oddziaływania których ginie płód.
- Po 2 dniach kobieta przychodzi do lekarza i zażywa inne leki, które powodują skurcze macicy i wydalenie płodu.
Aborcja chirurgiczna jest przeprowadzana na 6-22 tygodniu. W takim wypadku wydalenie płodu odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia. Zazwyczaj jest stosowana próżniowa aspiracja. Do macicy jest wprowadzane specjalne urządzenie, które jakby "wysysa" płód. Owa metoda jest bardziej urazowa. Z tego więc powodu okres regeneracji jest dłuższy.
Więc chcemy jeszcze raz podkreślić, że kobieta nie powinna w żadnym wypadku zastanawiać się co zażyć, aby przerwać niechcianą ciążę. W takiej sytuacji należy udać się do lekarza. Najlepiej zrobić to jak najwcześniej, ponieważ na wczesnym terminie przebiega mniej urazowo dla całego organizmu i jest niska wiarygodność różnych powikłań.