Niechciana ciąża we wczesnym terminie – co robić?

niechciana ciąża we wczesnym terminie co robić

U wielu kobiet w wypadku spóźniania się okresu pojawia się zdenerwowanie i zmartwienia. Pierwsze do czego się udają to robią test ciążowy. Jeśli on jest pozytywny powstaje pytanie, co należy robić, aby pozbyć się niechcianej ciąży we wczesnym okresie.

Jak uczynić prawidłowo podczas nastąpienia niechcianej ciąży?

Przede wszystkim należy powiedzieć, że w takiej sytuacji dziewczyna nie powinna podejmować żadnych samodzielnych działań. Kategorycznie jest zabronione stosować różnorodne środki ludowe, które zgodnie z różnymi forami kobiecymi cudownie pomagają i rozwiążą dany problem. Korzystając z takich porad możesz na zawsze pozostać bezpłodną.

Niechciana ciąża (najlepiej we wczesnym okresie) musi być przerywana wyłącznie pod obserwacją lekarską.

Jakie sposoby są stosowane do przerywania wczesnej ciąży?

Istnieją dwa sposoby na przerywanie ciąży:

  • farmakologiczny;
  • chirurgiczny.

W ciągu 14 dni od momentu spóźniania się miesiączki może być przeprowadzona aborcja farmakologiczna. Owa metoda przewiduje zażywanie określonych leków, które doprowadzają do przerywania ciąży i wydalenia płodu. Składa się owa aborcja z 2 etapów:

  1. Na pierwszym etapie kobieta zażywa leki, w wyniku oddziaływania których ginie płód.
  2. Po 2 dniach kobieta przychodzi do lekarza i zażywa inne leki, które powodują skurcze macicy i wydalenie płodu.
niechciana ciąża we wczesnym terminie

Aborcja chirurgiczna jest przeprowadzana na 6-22 tygodniu. W takim wypadku wydalenie płodu odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia. Zazwyczaj jest stosowana próżniowa aspiracja. Do macicy jest wprowadzane specjalne urządzenie, które jakby "wysysa" płód. Owa metoda jest bardziej urazowa. Z tego więc powodu okres regeneracji jest dłuższy.

Więc chcemy jeszcze raz podkreślić, że kobieta nie powinna w żadnym wypadku zastanawiać się co zażyć, aby przerwać niechcianą ciążę. W takiej sytuacji należy udać się do lekarza. Najlepiej zrobić to jak najwcześniej, ponieważ na wczesnym terminie przebiega mniej urazowo dla całego organizmu i jest niska wiarygodność różnych powikłań.

 
Powiązane artykuły:
Po upływie jakiego odcinku czasu można uprawiać seks po aborcji?
Intymne życie po przeniesionej aborcji musi zacząć się nie od razu – kobiecie należy wytrwać okres spokoju dla pełnego gojenia ran i wznowienia organów reprodukcji. Jak długo nie wolno zajmować się seksem? O tym czytajcie dalej.
Zioła aborcyjne, czyli zioła stosowane we wczesnych i późnych terminach
Czasami kobiety, co życzą sobie pozbyć się niepożądanej ciąży, przybiegają do ludowej medycyny. Istnieją niebezpieczne trawy, które mają uderzeniowe działanie, lecz nie wszystkie sposoby są dobre i czasami może to zakończyć się opłakaniem.
Zasięgnij porady ginekologa na temat, ile nie można uprawiać seksu po aborcji?
Aborcja, jakim by ona nie była zrobiona sposobem - to brutalna ingerencja do pracy organizmu i prowadzi do urazów i naruszenia funkcjonowania organów reprodukcji. Toż kobiecie po prostu należy dotrzymywać się płciowego spokoju pewien czas.
Po upływie jakiego czasu po aborcji można zajść w ciążę?
Przeprowadzenie aborcji doprowadza do naruszenia funkcjonowania reproduktywnego systemu. Lecz nie zawsze tą procedurę przeprowadzają ciężarnej po jej pragnieniu. Toż czasami kobiety niepokoi, jak szybko ona znów może zajść w ciążę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty