Niemowlę nie śpi w dzień – co mam z tym zrobić?

niemowlę nie śpi w dzień

Wiele mam są zaniepokojone faktem, że ich niemowlę nie śpi w dzień, albo czas trwania jego snu jest bardzo mały. Najpierw należy wyjaśni ile normalnie maluch musi spać przez dobę, i tylko po tym wyciągać odpowiednie wnioski.

Ile godzin powinien spać maluch przez dobę?

Trwanie snu malutkiego dziecka zależy od wielu czynników, główny z których jest stan psychiczno-emocjonalny. Z reguły wszystkie noworodki sypiają bardzo dużo w dzień. Tak średnio trwanie ich snu w wieku do 3 tygodni, osiąga 18 godzin na dobę. Przed 3 miesiącami ta cyfra zmniejsza się do 15 godzin na dobę, co też jest dość dużo. Stopniowo z każdym późniejszym miesiącem, bobas śpi coraz mniej i już przed 1 rokiem sen zajmuje 12-13 godzin. Jednak te znaczenia są ściśle indywidualne dla każdego dziecka.

Jakie są przyczyny zaburzeń snu u noworodków?

Mamy, zetknąwszy się z takim problemem, dość często zastanawiają się nad tym, dlaczego niemowlę nie śpi w dzień. Przyczyn dlatego może być mnóstwo. Najbardziej rozpowszechnione z nich to:

  1. Dość często nowonarodzony nie śpi w dzień przez naruszenia pracy przewodu pokarmowego. Średnio do 14 dnia życia zaczyna się osadzenie jelita pożyteczną mikroflorą, co towarzyszy wzdęciem. Ten okres jest dość bolesny dla bobasa. Stale jest wybredny, płaczliwy. Zdarza się, że dziecko zasypia, jednak budzi się dosłownie przez 20-30 minut od bólu i wzdęcia.
  2. U dzieci w takim wieku jeszcze nie ustalił się reżim snu i pobudzenia. Właśnie dlatego niemowlę często nie śpi w dzień. Po to, żeby pomóc mu, mama musi obserwować go i ustalić pewny reżim. Najczęściej bobasy chcą spać od razu po jedzeniu. Znając ten fakt, mama może skorzystać się sytuacją i spróbować ułożyć dziecko spać, zaśpiewawszy mu pieśń.
  3. W poszczególnych wypadkach nowonarodzone dziecko nie śpi w dzień z powodu choroby. Wyznaczyć jej obecność pomagają symptomy takie jak podwyższenie temperatury, niepokój, płaczliwość. nowonarodzony nie śpi w dzień W takiej sytuacji mama musi pokazać bobasa lekarzowi.
  4. W oddzielnych wypadkach mamy skarżyły się na to, że ich nowonarodzony nie śpi cały dzień. Przyczyną temu najprawdopodobniej mogą być naruszenia pracy układu nerwowego. Takie dzieci są bardzo wybredne, płaczliwe i drażliwe. Czasami u mamy może złożyć się wrażenie, że bobasowi coś nie daje spać, chociaż on stara się to zrobić. Jeśli niemowlę nie śpi cały dzień to mama musi obowiązkowo przekonsultować się z tego powodu z neuropatologiem.On ustali przyczynę braku snu.
 
Powiązane artykuły:
Dlaczego niemowlę ulewa – najpowszechniejsze przyczyny
Powszechnie znany fakt, że nowonarodzone dzieci ulewają mleko po karmieniu. Lecz dlaczego to odbywa się, do którego wieku to zjawisko musi przejść i co jest wariantem normy? O tym dowiecie się z naszego artykułu i wyciągniecie odpowiednie wnioski.
 Kiedy noworodek zaczyna słyszeć – jak rozwija się słuch u niemowląt?
Wielu rodziców uważa, że nowo narodzone dziecko jeszcze nic nie widzi i nie słyszy. Naprawdę to - błąd. Słuch rozwija się już w matczynym łonie, ale bobas nie zawsze reaguje na dźwięki. O tym co czuje dziecko w brzuszku, opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak widzą noworodki - jak niemowlę widzi świat?
Jak widzą nowo narodzone dzieci i jak one postrzegają nasz świat, dorośli poznali niedawno. Te pytania niepokoją młode mamy i ojców, przecież bobas i wszystko co dotyczy jego - to najcenniejsze u rodziców. Dalej można znaleźć odpowiedzi na te pytania.
Muzyka klasyczna dla noworodków – co ona daje  i jaką najlepiej włączać?
Chcecie zaszczepić w dziecku cienki muzyczny smak? Zapomnijcie o współczesnych rytmach, włączajcie bobasowi klasykę od samego urodzenia. Akurat taka muzyka oficjalnie jest uznana przez uczonych jako uspokajająca i lecznicza. Czytamy o tym w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty