Niepowtarzalny pojazd – oryginalne wózki dziecięce

Wózek dla dziecka – bardzo aktualny i najczęściej omawiany temat na żeńskich forach. Przyszłe matki marzą o tym, aby spacery z dzieckiem darowały radość, komfort, jak młodym rodzicom, tak i dzidziusiowi. Jednak niektórzy projektanci dziecięcych pojazdów posunęli się nieco dalej. Stworzyli nadzwyczaj unikalne wózki.

1. Retro wózek

Retro wózek
Retro wózek 2
Retro wózek 3
Retro wózek 4
Retro wózek 5

Pierwszy wózek dla dzieci został stworzony w końcu wieku XIX. Następnie wózki doskonalono i czasami one przebierały bardzo niezwykły wygląd zewnętrzny.

2. Wózek do ochrony przed promieniowaniem radioaktywnym

Wózek do ochrony

Wózek stworzono w czasie wojny, aby mógł chronić dziecko przed promieniowaniem radioaktywnym. W czasie I Wojny Światowej po raz pierwszy na większą skalę zastosowano broń chemiczną, a w końcu II Wojny Światowej Amerykanie zrzucili bombę atomową na dwa miasta japońskie: Hiroszimę i Nagasaki.

3. Wózek z lat 50

Wózek z lat 50

Ten dziwny wózek został stworzony przez Giordani Bambino i był bardzo popularny w latach 50 XX wieku. Jest w całości zamknięty, niebezpiecznie w nim pozostawiać dziecko, jak w zimną pogodę, tak i w czasie upału, ale matki tamtych czasów marzyły o takim wózeczku dla swego dzieciaka. Kosztuje takie cudo 2200$.

4. Wózek-jajko

Wózek jajko

Wózek w postaci jajka został stworzony przez artystę Johna Hitta. Kosz jet wykonany z aluminium, a koła i rama z zabytkowych części. Taki wózek nie nadaje się do transportu niemowląt, występował jedynie w postaci eksponatu na wystawie.

5. Super męski wózek

Super  męski wózek

Nie wiadomo po co był stworzony taki wózek, na pewno dla super tatusiów, ponieważ żadna matka nie mogłaby nim kierować. Taki model zaprezentował koncern motoryzacyjny Skoda. Czeski producent samochodów osadził wózek na 20-calowych kołach i jest pełen dodatkowych bajerów takich jak boczne lusterka, hydrauliczne zawieszenie, światła hamulcowe i reflektor z myślą o rozświetleniu nocnych przechadzek. Taki wózek spodobał się 76% mężczyzn, którzy by chętnie się z nim pobawili. Jednak nie każdego stać na taki pojazd – kosztuje jak auto – 13000$.

6. Wózek Porsche

Porsche

Wózek dla dzieci Porsche Design P'491. Do produkcji wózka posłużyło popularne ostatnio włókno węglowe, a także aluminium oraz skóra. Wózek ma dosyć nietypowe kółka. To jest pojazd przyszłości, chociaż Niemcy produkują go w teraźniejszości z napisem "Premium class".

7. Samochód BMW

BMW

Jeszcze jedno arcydzieło koncernu motoryzacyjnego. Koncern BMW również zaprezentował designerski wózek. Będzie pierwszym samochodem dzieciaka.

8. Wózek hybrydowy

Wózek hybrydowy
Wózek hybrydowy 2
Wózek hybrydowy 3

Dziś Europejczycy wolą wózki hybrydowe, więc szybko zdobędą popularność wśród rodziców na całym świecie. Chodzi o ciekawe modele, które łączą w sobie hulajnogę i wózek lub wózek i rower. Dzięki nim rodzice spacerują z dzieckiem i jednocześnie uprawiają sport.

9. Wózek technologiczny

Wózek technologiczny

Współczesne technologie cyfrowe nie ominęły swoją uwagą również wózki dla dzieci. Na przykład Kid Kustoms, stworzyła własny model wózka The Roddler wyposażony w DVD i iPod-stację. Więc w czasie spaceru, gdy dziecko śpi, mama może obejrzeć film, serial lub posłuchać muzyki.

10. Wózek-waliza

Wózek waliza

Wspaniały pomysł na wózek do podróży. Przywozisz taki wózkiem dziecko na lotnisko lub dworzec, a później on się łatwo przemienia w walizę. Taki wózek wygodnie zabierać ze sobą w różne podróże.

Smart baby case

Wózek waliza 2

Model od Pouyan Mokhtarani, nie tylko jest komfortowy, ale również filtruje powietrze, ma kontrolę klimatu i nawet reaguje na płacz dziecka.

11. Wózek ekologiczny

Wózek ekologiczny

Super współczesny wózek jest wykonany z ekologicznych materiałów i wyposażony w słoneczną baterię. Więc możesz się nie martwić o to, że się rozładuje ulubiona zabawka lub iPod. Za pomocą takiego wózka możesz je naładować w dowolnym miejscu.

12. Wózek transformer

Wózek transformer

Ten praktyczny wózek stworzył Jadon Jung. On daje możliwość nie wydawać pieniądze na różne chodziki, pchacze, ponieważ ten transport będzie dorastać wraz z twoim dzieckiem i będzie się przemieniać w ten przedmiot, którego potrzebuje twoje dziecko w określonym wieku.

13. Niepowtarzalne wózki

Niepowtarzalne wózki

Każdy rodzic chce wychować w swoim dziecku postawę indywidualną. Zaczynają to robić niemal od urodzenia, kupując lub stwarzając niezwykłe wózki.

14. Wózek batmobil

Wózek batmobil

Hollywood zawsze stwarza jakieś niezwykłe rzeczy. Co powiesz o tym niezwykłym batmobilu dla najmniejszych?

15. Wózek bolid

Wózek bolid

Do stworzenia tego wózka brytyjskiego stolarza zainspirował film "Mad Max: Na drodze gniewu". Taki wózek jest prawdziwym bolidem i może się poruszać z prędkością 85 km\h. Moc silnika – 10 KM, 2 rury wydechowe. Jednak w tym wypadku trudno sądzić o bezpieczeństwie dzieciaka.

16. Najdroższy wózek na świecie

Najdroższy wózek

Silver Cross Balmoral jest najdroższym wózkiem na świecie. Srebrna rama odzwierciedla stuletnie angielskie tradycje, a skóra sprawia, że wygląda bardzo stylowo i wykwintnie. Nie ma nic dziwnego w tym, że Kate Middleton i książę Wilhelm wybrali właśnie ten wózek dla swoich dzieci.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty