Nieprzyjemny zapach z lodówki – jak szybko się go pozbyć?

nieprzyjemny zapach z lodówki

Każda kobieta boryka się z problemem usunięcia nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Jest to dość powszechne zjawisko, nawet u kobiet dbających o czystość. Pojawienie się nieprzyjemnego zapachu może być spowodowane różnymi czynnikami. W związku z tym, że pytanie,jak usunąć nieprzyjemny zapach w lodówce, nurtuje wiele gospodyń, w tym artykule omówimy przyczyny takiej sytuacji, a także techniki rozwiązywania.

Przyczyny nieprzyjemnego zapachu z lodówki

Dlaczego w lodówce pojawił się nieprzyjemny zapach? Oto cuda. Jesteś świetną i schludną gospodynią. Jedzenia w lodówce są przechowywane wyłącznie świeże i poukładane w zamkniętych pojemnikach, garnkach i słoikach. Ale z czasem można zauważyć pojawienie się mieszanych nieprzyjemnych zapachów, którymi pachnie sama lodówka i produkty w niej. Dlaczego tak się dzieje? Można wyróżnić trzy główne przyczyny powstawania nieprzyjemnego zapachu w lodówce:

  1. Nowa lodówka.Kiedy kupujesz nową lodówkę, z niej zazwyczaj nie bardzo przyjemnie zalatują zapachy syntetyczne. To występuje prawie zawsze i można uznać to za zjawisko normalne. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że niektóre lodówki silnie śmierdzą, inne mniej. Jest to związane z wykorzystaniem materiałów podczas montażu urządzenia. Skorzystaj z porady i kup tę lodówkę, która śmierdzi mniej, ona pewnie i dłużej będzie służyć, bo śmierdzą zwykle tanie i niskiej jakości materiały.
  2. Mieszanie się zapachów w lodówce przy długotrwałym użytkowaniu.Lodówka już wystarczająco dużo czasu jest eksploatowana i nagle zaczęłaś odczuwać mieszany długotrwały przykry zapach, który pozostaje w lodówce, nawet jeśli z niej wyjąć wszystkie produkty.
  3. Zepsute jedzenie. Zdarzają się w życiu różne przypadki. Możesz być największą czyściochą, ale mogą wystąpić okoliczności spowodowane przez siłę wyższą. Możliwy jest wariant, że z całą rodziną wyjechałaś na tygodniowy urlop, a elektryczna stacja, która podaje prąd w twój dom, zepsuła się. Lub po prostu nastąpiło zwarcie w domu, wskutek czego energia przestała podawać się do sieci, więc cały sprzęt domowy nie działa i czeka na twój powrót. Wyobrażasz sobie, co się stanie z produktami w niezasilanej lodówce za tydzień?

Więc z przyczynami zapoznaliśmy się, a teraz oświecimy pytanie - jak szybko pozbyć się zapachu w lodówce i jakie są do tego potrzebne środki?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki?

Rozpatrzymy metody walki w zależności od wymienionych powyżej sytuacji:

1. Aby usunąć zapach w nowej lodówce można użyć sody pitnej, rozcieńczonej w wodzie lub dowolnego przyjemnie pachnącego środka myjącego. Starannie wymyj ręcznie lodówkę od wewnątrz i na zewnątrz, a następnie zostaw ją na kilka godzin przewietrzyć się. Wtedy śmiało kładź do niej produkty.

2. Pierwszy powód, dla którego występuje nieprzyjemny mieszany zapach w dobrej lodówce przy znajdowaniu się w niej świeżych produktów – jest to potrzeba sprzątania. Można go wykonać w taki sposób, który został opisany powyżej. Ale jeśli to nie pomogło i smród powraca, należy stosować następujące środki, które pomogą pozbyć się zapachu w lodówce:

  • ocet – rozcieńcz ocet z wodą w proporcji 50:50, tym roztworem umyj lodówkę;
  • węgiel aktywowany – należy wysypać na talerzyk rozdrobniony węgiel i on w zapach z lodówki ciągu dnia wchłonie w siebie wszystkie zapachy.

3. Jeśli miała miejsce jakaś usterka i walka z nieprzyjemnymi zapachami w lodówce zamienia się w wojnę chemiczną, to można odwołać się do następujących środków:

  • amoniak – zazwyczaj ten środek pomaga nawet w najtrudniejszych przypadkach;
  • jeśli lodówka była dokładnie umyta, a zapach pozostał, wytrzyj ją od wewnątrz amoniakiem i pozostaw otwartą na kilka godzin;
  • sok z cytryny też pomoże w takiej sytuacji - wymieszaj sok z cytryny z wodą i dobrze umyj lodówkę, pozostaw przewietrzyć się.
 
Powiązane artykuły:
Porady perfekcyjnej pani domu – jak pozbyć się dawnej spalenizny z patelni?
Spalenizna na patelni – częsty problem, z którym zderzają się nawet najbardziej marudne gospodynie. Jak można oczyścić patelnię od przestarzałej spalenizny? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Odkamienianie czajnika — jak wyczyścić czajnik kwasem cytrynowym?
Jeden z rozpowszechnionych sposobów czystki czajnika od nawaru - to użycie kwasku cytrynowego. Jak sprawić się z tym zadaniem? O tym opowiemy dalej w naszym nowym artykule.
Jak poprawnie zmywać naczynia?
Każda przedstawicielka płci pięknej chociażby raz w życiu myła naczynia, a większość z nas czynią to regularnie. Przecież mycie naczynia implikuje swoje sekrety, dzięki którym mężczyźni uważają za idealną gospodynię właśnie was.
Czym myć kryształy?
Naczynie z kryształu zazwyczaj dostają tylko na uroczyste wypadki i dla bardziej kosztownych gości. I właśnie dlatego ona zawsze musi wyglądać, jak nowiutka. Porozmawiamy o tym, jak myć kryształ.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty