Niesamowite piękno: 10 najpiękniejszych miast na świecie

Jeśli nie wiesz gdzie spędzić wakacje, to koniecznie odwiedź te miasta. A jeśli już tam byłeś, to ponowne odwiedziny z pewnością przyniosą ci niezapomniane wrażenia.

Jeśli jesteś zagorzałym podróżnikiem, którego wabią miejskie krajobrazy i architektura, dodaj do swojej kolekcji listę najpiękniejszych miast na świecie, które fascynują swoją historią, pięknymi widokami, tworząc idealną harmonię sztuki i natury.

1. Wenecja.

Wenecja

Wenecja! Dzięki swojej urodzie i tajemniczości miasto zostało uwiecznione w różnych filmach, dziełach sztuki i literatury. Każdy, kto odwiedził to miasto, może powiedzieć tylko jedno: "Wenecja podbiła moje serce swoją oryginalnością!". Nic dziwnego, że Wenecja niezmiennie jest uznawana za jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Podziwiaj piękno jej budynków, z których każdy jest dziełem sztuki, zwłaszcza, gdy odbija się w kanałach przecinających miasto. Spacerując po jej ulicach, można obudzić w sobie artystę i zanurzyć się w atmosferze prawdziwej romantycznej bajki.

2. Paryż.

Paryż

"Zobaczyć Paryż i umrzeć!"... Ale po wizycie do Paryżu jeszcze nikt nie umarł, bo chce wrócić tu znowu. Bez wątpienia Paryż jest najczęściej zwiedzanym miastem na świecie, a według ostatnich badań, jest stolicą stolic. To muzeum pod gołym niebem ze majestatycznymi zabytkami, zachwycającymi bulwarami, muzeami, wspaniałymi placami, Sekwaną i mostami, które przecinają ją. To są przykładowe dzieła sztuki. Dodaj do elegancji miasta słynną wieżę Eiffla i pola Elizejskie, na których odbywała się impreza z okazji zwycięstwa na Mistrzostwach Świata, i odczujesz jego niesamowity urok i czar.

3. Praga.

Praga

To piękne miasto w Europie Wschodniej jest naprawdę unikatowe. Mimo trudnych czasów, udało mu się zachować historyczne zabytki, których wieże wznoszą się nad miastem do tej pory. To jest powód, dla którego Praga nazywana jest "Miastem Tysiąca Wież".

Spójrz na te wieże z licznych mostów Wełtawy. Najlepszy widok roztacza się z mostu. Można po prostu delektować się urokiem miasta, stojąc na pięknym rynku Starego Miasta. Pospaceruj po chodnikach i brukowanych ulicach, spotkaj się z mieszkańcami, i, oczywiście, skosztuj tradycyjnego czeskiego piwa.

4. Lizbona.

Lizbona

Lizbona majestatycznie wznosi się na wzgórzach i została zbudowana na brzegu rzeki Tag. Lizbona jest miastem z przepięknymi krajobrazami, w których łatwo się zakochać. Ze względu na położenie geograficzne, z każdego miejsca otwiera się wspaniały widok. Miasto urzeka. Jest to wyjątkowe arcydzieło pięknie zaprojektowanych brukowanych dróg, artystycznych fasad i budynków, które eksplodują kalejdoskopem barw, tworząc pięknie namalowany obraz. To jest raj dla artysty. Lizbona jest warta zwiedzenia.

5. Rio De Janeiro.

Rio

Jeśli wybierasz się do Brazylii, zarezerwuj bilet na lot do Rio de Janeiro. To wspaniałe miasto, gdzie góry spotykają się z morzem, i właśnie tu można zobaczyć jedną z najbardziej znanych rzeźb Jezusa Chrystusa na całym świecie. To idealne połączenie piękna natury i scenerii miejskiej, które co roku przyciąga miliony turystów. Wejdź na słynną górę "Głowa Cukru", i przed Tobą roztoczy się niesamowity widok na to nowoczesne miasto, nazywane przez mieszkańców "Cudownym".

6. Amsterdam.

Amsterdam

Kanały Amsterdamu nie tylko dodają estetyki miastu, ale także wzbudzają romantyczne uczucia. Każdy, kto zwiedzi to fantastyczne miasto, z pewnością odczuje to. Wąskie urokliwe kamienice miasta wzdłuż złożonego systemu kanałów są naprawdę spektakularne. Jazda na rowerze przez mosty, które przecinają kanały, i brukowane ulice uczyni to miasto jeszcze bardziej atrakcyjnym.

7. Florencja

Florencja

Jeśli uwielbiasz sztukę, to należy umieścić Florencję na pierwszym miejscu na tej liście. Miasto jest żywym świadectwem epoki Odrodzenia we Włoszech. Spuścizna twórcza ukryta jest w luksusowych pałacach i cennych zbiorach muzealnych. Miasto imponuje swoim czarującym pięknem wewnątrz i poza murami Piazza. Ze średniowiecznego balkonu na Placu Michała Anioła roztacza się panoramiczny widok na miasto. Fascynują wieże, kopuły, mosty, majestatyczne wzgórza, które chronią enklawę, wspaniałą katedrę Duomo, zbudowaną w samym sercu miasta.

8. Rzym

Rzym

"Wieczne miasto" zbudowane jest wzdłuż brzegów Tybru. Jest to skarbnica sztuki klasycznej z pomnikami i oszałamiającą architekturą. I to nie licząc Koloseum, Forum Romanum i Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie. Pospaceruj po malowniczych uliczkach, odczuj klimat uroczych alej Palazzo, które przetrwały próbę czasu, naciesz się widokiem pięknych domów, których okna ozdobione kwiatami.

9. Budapeszt.

Budapeszt

Wspaniałe miasto jest podzielone na pół potężną rzeką Dunaj. Pagórkowata Buda jest połączona z równiną mostem łańcuchowym. W Budzi stoi pałac królewski, i wpływy rzymskie wyraźnie widoczne w jego architekturze. Fascynuje nizinny Peszt – zbudowany w XIX wieku. Budapeszt zachwycą swoją architekturą. Budynek Parlamentu jest najlepszym przykładem jego sławy. Wejdź na Basztę Rybacką, skąd zobaczysz cudną panoramę miasta.

10. Brugia.

Brugia

Brugia jest stolicą Zachodniej Flandrii w północno-zachodniej części Belgii. Chociaż jest to stosunkowo małe miasto, ma wszystko, aby stać się ważnym ośrodkiem turystycznym. Miasto zachwyca swoimi kanałami, romantycznymi brukowanymi uliczkami i doskonale zachowanymi średniowiecznymi budynkami.

Jak i większej części Europy, zabytkowe kamienice i kościoły zbudowane są w stylu gotyku i baroku. Jego lokalizacja pozwala na łatwy dojazd do innych miast Europy. Zwiedź dzwonnicę w Brugii, średniowieczną wieżę na Rynku, Bazylikę Świętej Krwi i pospaceruj po jego czystych, cichych uliczkach. To magiczne miejsce, którego na pewno nie zapomnisz.

źródło:10mosttoday
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty