Niezbędne akcesoria łazienkowe i kuchenne – jak wybrać baterię mieszającą ?

jak wybrać baterię mieszającą

Remont kuchni lub łazienki wymaga znacznego wkładania sił i środków, dlatego chce się, żeby ostateczny wygląd był zgodny z oczekiwaniami. Ważnym będzie wybór baterii mieszającej, która oprócz swojej niezawodności musi harmonijnie pasować do wnętrza pomieszczenia. Przed kupującym zawsze stoi trudne zadanie, jak wybrać wysokiej jakości mieszacz.

Jaką baterię mieszającą lepiej wybrać do łazienki?

Do łazienki można wybrać dwa rodzaje mieszaczy – z wylewką i bez niej. Pierwsza służy do prysznica w kabinie, gdzie jest potrzebna tylko słuchawka z zaworami regulacyjnymi. A wersja bez wylewki używana jest w zwykłej wannie lub jacuzzi.

Wylewka obrotowa umożliwia obracanie w zakresie 360 stopni – kran można odwrócić w stronę lub użyć go do stojącej obok umywalki. Należy pamiętać, że taka opcja częściej zaczyna przeciekać z powodu zużycia połączenia gwintowego i rozszczelnienia wylewki. Wylewka nieobracalna – to krótki uchwyt połączony z korpusem mieszacza, a więc i bardziej niezawodny.

Do korpusu baterii wannowej jest dołączony wąż ze słuchawką prysznicową, która może trzymać się jak na baterii, tak i za pomocą specjalnego uchwytu na ścianie. Opcji przełączania strumienia wody z prysznica na kran jest dużo, ale nie wszystkie sprawdzają się w użytkowaniu, dlatego przy zakupie należy dokładnie zapoznać się z zasadą ich działania.

Jak prawidłowo wybrać baterię do kuchni?

Zlew z nowoczesną wygodną baterią mieszającą jest marzeniem każdej gospodyni. Aby nie pomylić się w jej wyborze, lepiej zdecydować się na znane marki niż kupić wątpliwy model, ale w znacznie niższej cenie. Rzecz w tym, że tanie odpowiedniki często produkowane z niewłaściwych materiałów lub nieodpowiednich akcesoriów, które za jakiś czas zawodzą i podlegają wymianie.

Bateria mieszająca do kuchni często ma elastyczną nieruchomą lub obrotową wylewkę, dzięki której w zlewie można umieścić garnki, odsuwając przy tym uchwyt w bok.

Bateria mieszająca do kuchni może być jednouchwytowa lub dwuuchwytowa. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w mały prysznic z główką, za pomocą którego wygodnie umyć ruszt i blachy z piekarnika. Na korpusie tej baterii mieszającej jest dźwignia do przełączania przepływu wody.

 
Powiązane artykuły:
Nakładka świecąca na prysznic – zalety słuchawky prysznicowej z podświetleniem LED
Wśród akcesoriów do prysznica zwłaszcza należy wskazać nowość ostatnich lat - nasadkę, co świeci się. Z jej pomocą nie prosto nadacie dodatkowy stylistyczny akcent, ale i zwiększycie bezpieczeństwo użycia duszy.
Zlew z kamienia sztucznego – wyposażenie wymarzonej kuchni
O konieczności zlewu na kuchni wątpliwe czy ktoś jest w stanie sprzeczać się. A oto o tym, który właśnie powinien być zlew, można sprzeczać się godzinami. Jeden z najpopularniejszych wariantów jest zlew z kamienia sztucznego - piękne, długowieczne i wygodne.
Uchwyt prysznicowy – czyli jak wybrać właściwy zestaw natryskowy?
Główne przewagi uchwytu prysznicowego – kompaktowość i wygoda korzystania. Ustalić dusze można i w prysznicowej kabinie, i na dodatek do kąpieli. Lecz w jakimkolwiek wypadku będzie potrzebny uchwyt prysznicowy. O różnych rodzajach czytajcie w artykule.
Odpływ do wanny – jak to działa?
Kupując technikę do wanny, często wyolbrzymiamy znaczenie wyglądu zewnętrznego i całkiem zapominamy o ważności części montażowych. Na przykład, czy dużo wiecie o różnych rodzajach odpływu do wanny?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty