Niezwykłe zastosowanie zwykłych rzeczy

Większość z nas jest przekonanych, że rzeczy, które nas otaczają, nie kryją w sobie żadnych tajemnic i niespodzianek. Jednak czasem zwykłe przedmioty możemy wykorzystać w sposób niekonwencjonalny, czyniąc tym sposobem życie odrobinę prostszym.

Nie wszyscy na przykład wiemy, do czego służy dziura w uchwycie rondla lub patelni albo zawleczka do puszki.

Sok w kartonie

sok

Każdy z nas na pewno pił sok z kartonu, ale mało kto wie, po co te rogi kartonu. Na początku służyły do tego, aby dzieciom było wygodniej trzymać sok. Jednak służą również do tego, aby po ich rozłożeniu łatwiej było wkładać słomkę do otworu i nie porozlewać napój.

Dziurka w uchwycie garnka i patelni

rondel

Zastanawiałeś się kiedyś, do czego służy dziurka w uchwycie patelni lub rondla? Taki otwór służy do umieszczania w nim łyżki, kiedy gotujemy. Sprawia to, że łyżka, którą co jakiś czas mieszamy zawartość garnka lub patelni, nie brudzi naszego kuchennego blatu. W dodatku nie musisz brudzić dodatkowego naczynia, na którym zazwyczaj kładzie się brudną łyżkę.

Dziurka w łyżce do nakładania spaghetti

pasta

Jeśli jesteś miłośnikiem kuchni włoskiej, to na pewno masz w domu łyżkę do nakładania spaghetti. Większość z nas uważa, że dziurka w takiej łyżce pozwala odcedzić jedynie wodę. Jednak jak się okazało, pomaga ona również odmierzać odpowiednią porcję makaronu spaghetti dla jednej osoby. Dziurka pomaga wyznaczyć objętość makaronu, który powinniśmy ugotować. Tyle, ile się w niej zmieści, to optymalna porcja dla przeciętnej dorosłej osoby.

Kawałki materiału, dodane do nowego ubrania

guzik

Dość często, kiedy kupujemy nowe ubrania, widzimy fragmenty tkaniny i guziki, dołączane do tekstylnych zakupów. Jeśli chodzi guzik, to wiadomo, do czego służy, ale co z tymi fragmentami tkaniny? Fragmenty tkaniny nie służą wcale do łatania ewentualnych dziur. Dostajemy je po to, żeby testować na nich, jak nasz nowy ciuch zniesie pranie w różnych warunkach, czy jak będą się z niego spierać plamy.

Szuflada pod piekarnikiem

szafa

Każdy z nas ma w domu piekarnik, który zazwyczaj jest wyposażony w szufladę, którą najczęściej wykorzystujemy do przechowywania patelni i garnków. Producenci, którzy dbają o swoich klientów, zaprojektowali ją z myślą o tym, żeby podtrzymywać ciepło przygotowywanych potraw. Możecie na przykład włożyć tam ziemniaki, kiedy czekacie, aż mięso się dopiecze.

Wybrzuszenie na pudelku Tic Tac

tic tac

Nie raz się zastanawiałeś, do czego służy wybrzuszenie na pudełku Tic Tac? Producent smacznych małych drażetek zadbał o to, by mógł je jeść nie tylko ich posiadacz, ale również jego rozmówca. Wybrzuszenie na wewnętrznej stronie pokrywki Tic Taców zostało stworzone po to, żeby łatwiej nam było wydobyć z pudełka tylko jednego cukierka. Genialnie!

Ketchup Heinz

heinz

Na pewno każdy, kto jadł ketchup Heinz, zastanawiał się nad tym, co to za tajemnicza liczba 57? Niektórzy doszukują się w niej liczby produktów firmy, ale tak naprawdę należy stuknąć w liczbę 57, wytłoczoną na szyjce butelki, aby szybciej wylać ketchup ze szklanego opakowania.

Zawleczka do puszki

puszka

Na koniec słów kilka o zawleczce w puszce. Większość z nas uważa, że służy jedynie do ułatwiania otwierania napojów, ale tak naprawdę taka zawleczka służy również do umieszczania w niej słomki, żeby ta nie uciekała, kiedy pijemy napój.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty