Nigdy nie jedź tam sama: 10 najbardziej niebezpiecznych krajów dla kobiet

Współczesna kobieta oczywiście potrafi zadbać o siebie i się postawić. Jednak są kraje, do których lepiej nie jechać samej, ponieważ w nich panują zasady, które dyskryminują prawa kobiet, uprawniając mężczyzn do ich poniżającego traktowania.

W niniejszym zestawieniu lista najbardziej niebezpiecznych krajów dla kobiet.

1. Turcja

turcja

Napaści seksualne, gwałty i zaczepki są w Turcji bardzo częste. Dotyczy to zarówno mieszkanek tego kraju, jak i turystek. Kobietom najlepiej nie odwiedzać ten kraj w pojedynkę i nie spacerować samotnie ulicami.

2. Indie

india

Według statystyk, w Indiach 70% kobiet padło ofiarą przemocy w rodzinie. Ataki na tle seksualnym są tam bardzo częste, zarówno w stosunku do mieszkanek, jak i turystek. W Indiach kobiety sprzedaje się do niewoli, a większość mieszkanek wychodzi za mąż przed ukończeniem 18 roku życia.

3. RPA

RPA

RPA jest jednym z najbardziej niebezpiecznych krajów dla podróżujących w pojedynkę kobiet. Według statystyk, w RPA każdego dnia dochodzi do licznych gwałtów i rabunków. Lokalsi wierzą w to, że seks z dziewicą pomoże im się wyleczyć z HIV i AIDS. W wielkich miastach turystycznych hotele otaczane są kolczastym drutem.

4. Afganistan

afganistan

W Afganistanie często dochodzi do zabójstw, rabunków i gwałtów nawet na kobietach z zagranicy. Czego się można jeszcze spodziewać po kraju, w którym mąż ma prawo zabić swoją żonę?

5. Egipt

egypt

W 2011 r. w Egipcie dochodziło do wielu przypadków seksualnej agresji męskiego tłumu wobec kobiet, dlatego od tamtego czasu kobiecie lepiej nie jechać tam samej. Liczba policjantów na ulicach się zmniejszyła, natomiast liczba przestępstw gwałtownie się zwiększyła.

6. Irak

irak

Irak – prawdziwe piekło dla przedstawicielek płci pięknej. W 2014 roku w Iraku skazano na karę śmierci 150 kobiet, które nie chciały być więcej ofiarami przemocy seksualnej.

7. Somalia

somali

Kolejny afrykański kraj, do którego lepiej nie jechać, ponieważ lokalsi atakują i gwałcą nie tylko mieszkanki tego kraju, ale również kobiety przyjezdne. W dodatku trudno sobie wyobrazić, że w XXI wieku istnieje jeszcze jakiś kraj, w którym przeprowadza się eksperymenty medyczne na ludziach. W Somalii nie każda kobieta ma możliwość urodzić dziecko w szpitalu, na skutek czego każdego roku zwiększa się liczba zgonów noworodków.

8. Pakistan

pakistan

Pakistan jest konserwatywnym krajem islamskim, w którym mąż może zabić własną żonę całkiem bezkarnie. Ataki na tle seksualnym i przemoc wobec kobiet są tam bardzo częste, zarówno w stosunku do mieszkanek, jak i turystek.

9. Kolumbia

kolumbia

Napaści seksualne i porwania kobiet są w Kolumbii bardzo częste. Policja w tym kraju nie wykonuje swoich obowiązków, dlatego najczęściej przestępcy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. W Kolumbii kobiety nie mogą się czuć bezpiecznie, podróżując same i korzystając z publicznych środków transportu.

10. Brazylia

brazylia

W Brazylii liczba przestępstw zwiększa się w zastraszającym tempie. Napaści seksualne i rabunki są w tym kraju bardzo częste, zarówno w stosunku do mieszkanek, jak i turystek. Policja w tym kraju nie wykonuje swoich obowiązków i wrogo traktuje turystów, dlatego kobiety podróżujące w pojedynkę, nie mogą tu się czuć bezpiecznie.

Jeśli się zdecydowałaś na wakacje w pojedynkę w jednym z krajów z naszej listy, musisz pamiętać o kilku istotnych zasadach, które pomogą uniknąć napaści seksualnej lub gwałtu:

  1. Nie wkładaj zbyt obcisłych i przeźroczystych ubrań.
  2. Nie wychodź wieczorem sama na miasto.
  3. Nie pij alkoholu.
  4. Nie zabieraj ze sobą na miasto cennych rzeczy, przechowuj je w sejfie hotelowym. Zabieraj ze sobą jedynie niedużą kwotą pieniężną.
  5. Korzystaj tylko z taksówek, żadnych autostopów.
  6. Nigdy nie rozmawiaj z nieznajomymi.
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty