Norweskie wzory – prosto, lecz bardzo stylowo i zawsze aktualnie

Wiązanie – jest odwieczne żeńskie hobby, które jest szczególnie aktualnie kiedy za oknem zima. Spędzanie wieczorów ze szprychami w rękach - doskonała profilaktyka stresu. Poza tym to świetna możliwość uzupełnić zimową garderobę modnymi wiązanymi rzeczami. W ciepłych puszystych drobiazgach, związanych swoimi rękami, poczuwasz się przytulnie i komfortowo w dowolnej sytuacji. Szczególną popularnością w ciągu ostatnich kilku lat cieszą się wiązane rzeczy, które ozdabia norweski ornament.

norweskie wzory norweskie wzory 2 norweskie wzory 3
Modny zimowy wzór

Męskie, dziecięce i żeńskie swetry, pulowery, czapki z norweskimi wzorami, które przedstawiają jelenie, śnieżynki, proste geometryczne figury i ich kombinacje są wizytówką dowolnego skandynawskiego kraju. Modne kobiety doskonale są zorientowane w tym, jakie wrażenie na otoczenie sprawia podobna odzież.

Już któryś zimowy sezon po kolei norweskie swetry są jednym z najbardziej aktualnych must have na jesieni i w zimie. Dlaczego norweskie wzory są takie popularne, a jelenie i śnieżynki wywołują autentyczny interes? Najprawdopodobniej moda na skandynawską tematykę jest wynikiem wyjścia na ekrany bardzo przebojowego filmu "Dziennik Brigitte Jones". Kolin Fert, który wykonał w tym obrazie rolę Darsy, pojawił się przed widzami w swetrze, ozdobionym obrazem tego szlachetnego zwierzęcia. Warto odznaczyć, że sam sweter był dokonany nie w tradycyjnym skandynawskim stylu, lecz to nie przeszkodziło modnym kobietom przejrzeć w nim nowy trend. Producenci ciepłej zimowej odzieży zareagowali bardzo szybko, napełniwszy półki sklepów odzieżą skandynawskiej tematyki.

Dziś ten temat przedłużają nie tylko kompanie, które wypuszczają odzież klasy mass-market:

  • Zara;
  • Pull&Bear;
  • Top Shop;
  • Bershka;
  • Marks&Spenser.

Ale i czołowi designerzy, którzy przedstawiają modne domy świata. Tak swetry, czapki, suknie i tuniki z norweskim wzorem można zobaczyć w kolekcjach takich znaków firmowych jak Dolce&Gabbana i Moschino.

Miłość do ciepłego trykotażu z norweskimi ornamentami wypróbowują nie tylko modni blogerzy. Przytulne swetry, udekorowane obrazami reniferów, co podskakują w galopie, schematycznych śnieżynek, niewymyślnych gwiazdek i prostych rombów są idealnym dopełnieniem powszedniego obrazu w miejskim stylu. Takie rzeczy są niezastąpione podczas odpoczynku w górach, na zimowych piknikach. Te proste, lecz bardzo stylowe wzory aktualnie wyglądają nie tylko na swetrach, ale i na wszelkiej odzieży, którą tylko pod siłę powiązać mistrzyniom.

Norweskie wzory często wykorzystują fotografowie przy przeprowadzeniu sesji zdjęciowych. Dzieci w ciepłych swetrach, mężczyźni z szalikami na szyi, dziewczyny, nóżki których ozdabiają skarpetki z norweskim wzorem na tle zaśnieżonego okna, czy udekorowanego noworocznymi ozdobami kominka, zawsze wyglądają po domowemu pięknie.

Z czym nosić?

Norweska tematyka w odzieży jest na tyle samowystarczalna i wyraźna, że najlepiej jednoczy się z jednotonowymi rzeczami. Styliści rekomendują dziewczynom oddawać przewagę spodniom, czy spódnicom ciemnych odcieni. Dzięki takiej kombinacji pstre, śnieżne norweskie wzory wyglądają wyraźnie.

Klasyką norweskiego stylu jest sweter winno-czerwonego koloru ozdobiony białym wzorem. Takie modele uważają za etalon. Jednak modele dokonane w białych, czarnych, brunatnych tonach są nie mniej popularne. Nawiasem mówiąc biały i czarny kolor odzieży stosuje się do najbardziej prastarych, ponieważ mistrzyni przeszłości wiązały swetry z niezabarwionej, owczej sierści.

Chcecie dołączyć się do charyzmatycznego i popularnego stylu? Śmiało zasilajcie garderobę wiązanymi rzeczami, ozdobionymi norweskimi ornamentami!

norweskie wzory 4 norweskie wzory 5 norweskie wzory 6
norweskie wzory 7 norweskie wzory 8 norweskie wzory 9
norweskie wzory 10 norweskie wzory 11 norweskie wzory 12
 
Powiązane artykuły:
Wzory skandynawskie – oryginalna decyzja na zimę
Skandynawskie wzory weszły do mody niedawno, lecz z roku na rok z przyjściem zimy ich popularność rośnie. To nie mogli nie zauważyć designerzy, toż dziś proponują ogromną ilość odzieży, obuwia i nawet akcesoriów ze skandynawskimi wzorami.
Młodzieżowe zimowe kurtki dla dziewczyn
Wyglądać pięknie – nieodmienne pragnienie każdej dziewczyny bez względu na porę roku. W zimowy okres realizacja tego żeńskiego zadania trochę komplikuje się. I szczególną doniosłość o tej porze nabywa odzież wierzchnia.
Jak roznosić sandałki z otwartym nosem?
Każda kobieta chociaż raz w życiu zderzała się z tym, że nowe obuwie naciera i ciśnie. Designerzy jeszcze nie znaleźli sposobu jej unikania do momentu kupna obuwia. Podzielimy się sekretami, jak szybko i łatwo roznosić sandałki z otwartym nosem.
Kilka wzmianek o tym, które skarpetki są najcieplejsze
Wybierając ciepłe skarpetki na zimę warto pamiętać o tym, że podobna rzecz musi nie tylko ogrzewać nóżki od chłodu, ale i dawać odczucie komfortu. Więc ze wszystkich zaproponowanych wariantów czemu warto oddać przewagę i w których skarpetkach naprawdę jest ciepło?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty