Nowonarodzony
Organizm nowo narodzonego jest ułożony w taki sposób, że jemu jest potrzebne żywienie nawet w czasie nocny. Aby zrobić ten proces jak bardziej komfortowym dla mamy i dziecka, skorzystajcie z naszych rad, które pomogą w nocnym karmieniu dziecka.
Kupiliście dziecku piękne łóżeczko, ubraliście go burtami, delikatną bielizną i ułożyliście miękką poduszkę. Oto w tym miejscu - stop! Jesteście pewni, że nowo narodzonemu dziecku wolno spać na poduszce? Poznajcie co myślą o tym powodu lekarze.
Pierwszy spacer z nowo narodzonym - wydarzenie dla jego rodziców. Ważne jest poprawnie się do tego przygotować: wybrać odpowiedni czas, dobrać komplet odzieży po sezonie, kupić wygodny wózek - i za pozwoleniem lekarza można wyruszać na dwór.
Chcecie zaszczepić w dziecku cienki muzyczny smak? Zapomnijcie o współczesnych rytmach, włączajcie bobasowi klasykę od samego urodzenia. Akurat taka muzyka oficjalnie jest uznana przez uczonych jako uspokajająca i lecznicza. Czytamy o tym w naszym artykule.
Jak widzą nowo narodzone dzieci i jak one postrzegają nasz świat, dorośli poznali niedawno. Te pytania niepokoją młode mamy i ojców, przecież bobas i wszystko co dotyczy jego - to najcenniejsze u rodziców. Dalej można znaleźć odpowiedzi na te pytania.
Wielu rodziców uważa, że nowo narodzone dziecko jeszcze nic nie widzi i nie słyszy. Naprawdę to - błąd. Słuch rozwija się już w matczynym łonie, ale bobas nie zawsze reaguje na dźwięki. O tym co czuje dziecko w brzuszku, opowiemy w naszym nowym artykule.
Powszechnie znany fakt, że nowonarodzone dzieci ulewają mleko po karmieniu. Lecz dlaczego to odbywa się, do którego wieku to zjawisko musi przejść i co jest wariantem normy? O tym dowiecie się z naszego artykułu i wyciągniecie odpowiednie wnioski.
Bywa tak, że młode mamusie zderzają się z problemem złego dziennego snu dziecka. Dlaczego bobas nie śpi w dzień, czy śpi zbyt mało? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym artykule. Czytajcie i wyciągajcie odpowiednie wnioski.
Kąpiel nowonarodzonego po szpitalu położniczym - to odpowiedzialny proces i młodym rodzicom z reguły jest potrzebna pomoc doświadczonych babć. Lecz jeśli życzycie robić to samodzielnie, nasze rady pomogą podołać trudności związane z tym pytaniem.
Sprzeczki o tym, czy powinno dziecko spać w swoim łóżeczku ,czy można go zabierać do rodzicielskiego łoża, istnieją stale. W naszym artykule rozpatrują się sytuacje, kiedy dziecku jest potrzebny wspólny sen, a także sposoby odejść od wspólnego wypoczywania,.
W pierwsze miesiące swojego życia maluchy adaptują się do nowego środowiska, do nowych warunków życia. Dla nich skrajnie ważnie odczuwać stałą obecność mamusi i nabierać sił we śnie dla przyszłych zdobyczy. Toteż mamie należy wiedzieć ile musi spać miesięczne dziecko.
Mobil - jedna z pierwszych zabawek, które są ciekawe nowonarodzonemu razem z grzechotkami. Prawda, wybrać mobila, który odpowiada nowonarodzonemu, wcale nie jest tak prosto - mamie należy uwzględnić bardzo dużo detali.
Takie z wyglądu malutkie i słabiutkie, zdawałoby się nowo narodzone dziecko, a ono ma już środki obrony od zewnętrznych negatywnych czynników i odpowiada za to wrodzony immunitet. Dokładniej o tym, z czego on formuje się i którym chorobom przeszkadza - nasz artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty