Noworoczne rozrywki – kilka bardzo niezwykłych pomysłów

noworoczne rozrywki

Pożegnać stary rok i powitać nowy rok każdy z nas chce wesoło, dynamicznie, w gronie przyjaciół, krewnych i bliskich. Z tego więc powodu noworoczną noc nie można sobie wyobrazić bez noworocznych rozrywek: konkursów, różnorodnych gier, żartów, piosenek i tańców. To jest o wiele lepsze, aniżeli siedzenie przy stole, obfite spożywanie pokarmu i trunków, rozmowa o pracy i dzieciach.

Wiele z nas wykorzystując własną fantazję, humor i twórcze zdolności może samodzielnie wymyślić mnóstwo zabawne rozrywki na święta noworoczne. Jednak, aby ulżyć tobie zadanie, w niniejszym artykule proponujemy kilka już gotowych przykładów.

Noworoczne rozrywki dla rodziny

Ponieważ przy świątecznym stole noworocznym zbierają się przedstawiciele jednocześnie kilku pokoleń, więc organizatorom rozrywek należy zadbać o to, aby rozrywki noworoczne spodobały się wszystkim członkom rodziny. Jeśli w gronie rodziny są babcie i dziadkowie, nie warto dobierać rozrywki, potrzebujące nadmiernego wysiłku fizycznego. Lepiej organizować rozrywki i konkursy intelektualne i twórcze. Być może poznasz swoich bliskich od innej strony, więc będzie ciekawie i maleńkim, i dorosłym.

Bardzo ciekawą i zachwycającą rozrywką dla całej rodziny będzie "Gra o fanty". W tym celu należy przygotować woreczek, do którego każdy z gości włoży kartkę z niezwykłym życzeniem. Każdy po kolei wyciąga swój "Fant" i wykonuje to, co jest napisane na kartce. Taką wesołą grę goście zapamiętają na długo i każdy z nich będzie zaangażowany.

Najprostszą noworoczną rozrywką mogą być wyścigi na najszybsze i najbardziej oryginalne życzenie na szybkość. Jeśli uczestnik powtórzył jedno to samo albo coś poszło nie tak, on przestaje brać udział w tej grze. Najszybszy otrzymuje prezent: lizak lub woreczek z monetami czekoladowymi. Jasna rzecz, żaden Nowy Rok rodziców nie jest obchodzony bez dzieci. Znajdujące się pod wpływem wspaniałych zabaw i niespodzianek noworocznych, dzieciaki będą w zachwycie. Najprostszy sposób rozweselić dzieci – tata lub dziadek zakłada wesoły strój Santa Clausa, przynosi dzieciakom worek z prezentami i daje każdemu prezent w zamian za wykonanie twórczego zadania lub odnalezienia odpowiedzi na zagadkę. Również można organizować poszukiwanie skarbów, dając maleńkim"piratom" mapę z podpowiedziami.

Noworoczne rozrywki przy stole

Na pierwszym etapie obchodzenia święta nikt nie chce pozostawiać wygodnego miejsca przy stole, jednak warto na jakiś czas zapomnieć o przekąskach i sałatkach. W takim wypadku, aby twoim bliskim było wesoło, można organizować pasywne spokojne gry przy stole. Wspaniałym wariantem będzie wróżenie. W tym celu należy przygotować dwa woreczki, do jednego kładziemy kartki z imionami wszystkich obecnych, a do drugiego – przepowiednie od każdego gościa. Następnie jeden drugiemu wróży. Z jednego woreczka wyciągają kartkę z imieniem, z drugiego woreczka – z przepowiednią. W końcu wszyscy unoszą kielichy, aby wszystkie przepowiednie się sprawdziły.

Jeszcze jeden ciekawy i zabawny wariant noworocznej rozrywki przy stole – gra słów. Jeden z gości wyciąga z woreczka początkowe połączenie słów: rzeczownik+przymiotnik, na przykład: silna płeć lub namiętny mężczyzna. Inna osoba powinna wymyślić połączenie słów, w którym przymiotnik pochodzi od poprzedniego rzeczownika, na przykład: czerwony samochód – silnik samochodowy. Poruszają się po kolei. W końcu woreczek z początkowym połączeniem słów przekazują innej osobie i "ruszamy dalej" .

 
Powiązane artykuły:
Tradycje Nowego Roku – popularne obyczaje sylwestrowe
Bez względu na wiek wszyscy lubimy Nowy Rok, co towarzyszy ciekawym tradycjom, które przyszły do nas z dawnych czasów. O nich opowiemy w artykule.
Jak przymocować łańcuch choinkowy do sufitu?
Noworoczny decorum – to nie tylko choinka, ale i tematyczne załatwienie domu. W artykule opowiemy o takiej idei noworocznego załatwienia domu jak umocowanie łańcucha choinkowego do sufitu, a także o tym jak to zrobić.
Nowy Rok w Japonii – tradycje
Japończycy bardzo z drżeniem stosują do narodowych tradycji, co w korzeniu różnią się od naszych. W artykule opowiemy o obchodzeniu Sylwestra w Japonii.
Nowy Rok w Niemczech – tradycje
Niemcy słyną na cały świat stosunkiem do rodzinnych świąt i tradycji, toż i Nowy Rok w Niemczech - najcieplejsze i radosne święto. O tradycjach festynu Nowego Roku w Niemczech opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty