Noworoczne wnętrze – niesamowite pomysły

noworoczne wnętrze

Dosyć często w przeddzień świąt zimowych ludzie chcą otrzymać wnętrze w stylu noworocznym, jednak ich wysiłek ogranicza się do kupienia i udekorowania choinki noworocznej. Natomiast reszta wnętrza pozostaje bez zmian, dlatego poszukujemy nowych rozwiązań ozdobniczych, aby nieco urozmaicić wnętrze. W niniejszym artykule przytoczymy kilka ciekawych pomysłów, które pomogą ci stworzyć atmosferę, która najbardziej odpowiada zbliżającym się świętom.

Pomysły na noworoczne wnętrze

W jaki sposób stworzyć noworoczną atmosferę bez choinki?

Dzięki leśnemu zielonemu drzewku atmosfera w domu jest świąteczna i magiczna, jednak nie każdą gospodynię na nią stać. Niektórzy nie mają pieniędzy na kupienie tego cudownego drzewka, inni natomiast uważają, że jest zbyt duża i w ciągu kilku tygodni będzie zajmować sporo miejsca w małym mieszkaniu. Trzeci natomiast uważają, że wyrąbywanie lasów, aby zobaczyć na Nowy Rok choinkę w domu, jest wątpliwym zadowoleniem. Alternatywą jest kupienie drzewka syntetycznego, ale i ten wariant nie wszystkim odpowiada. Nie będziemy się sprzeczać na ten temat, a lepiej zapoznajmy się ze sposobami noworocznego udekorowania wnętrza bez ustanowienia sztucznej lub naturalnej choinki.

W lesie lub w miejscach masowej sprzedaży choinek można odnaleźć gałązki jodłowe, które wspaniale pasują do udekorowania wnętrza. Z nich można zrobić wianek lub maleńką choinkę. Takiego typu ozdoby umieszczają na pustych ścianach, drzwiach, dodatkowo są zdobione śnieżynkami, łańcuchami, jaskrawymi zabawkami. Choinkę można zastąpić dużą doniczką. Idealnie w tym celu pasują bukszpan, araukaria, cyprys pokojowy, doniczki z żywotnikiem, jałowiec. Dane rośliny, udekorowane ozdobami noworocznymi, bardzo są podobne do choinki i idealnie pasują do wnętrza noworocznego każdego domu.

Udekorowanie przedmiotów wnętrza w stylu noworocznym

Różnokolorowe girlandy umieszczamy na oknach, drzwiach, dookoła lustra, obok kominka, przyklejamy je taśmą samoklejącą na wysokie meble. Jeśli masz szklane bombki, szyszki i inne ozdoby choinkowe, to śmiało wykorzystaj je w udekorowaniu wnętrza noworocznego. Owe błyszczące i zabawne przedmioty można umieścić pod sufitem lub na lampie na łańcuchu, rozłożyć je ładnie na tacach w pokojach. Przestrzenie pionowe i kąty również pasują do świątecznego udekorowania. Etażerki i półki drewniane należy oczyścić od kurzu, przekształcając je na ladę noworoczną. Umieść na meblach podwieszanych łańcuchy noworoczne, skarpetkę Santa Clausa, umieść w postaci ozdoby figurki zajączka, noworoczne bombki.

Kolory kontrastowe w noworocznym design wnętrza

Zazwyczaj święta noworoczne kojarzymy ze śniegiem i zielonymi gałązkami jodłowymi, a również różnokolorowymi ozdobami. W swoim wnętrzu można wykorzystać efektowny chwyt, polegający na kontraście. Jeśli wziąć maleńką białą sztuczną choinkę i udekorować ją czerwonymi bombkami, to otrzymasz wspaniały obrazek. Obrazek będzie wyglądać niesamowicie jeśli obok choinki umieścisz kilka pudełek z czerwoną wstążką. Rolę czerwonych i pomarańczowych plam we wnętrzu mogą wykonać duże jabłka, granaty, pomarańcze lub mandarynki. Wykorzystując duże doniczki, zdobione sztucznym "śniegiem" z waty lub mąki, bardzo łatwo stwarzać naturalne kompozycje, umieszczając je na stołach i parapetach.

Nieco fantazji i gospodyni domowa może wspaniale zmienić wnętrze swego domu. Udekorowawszy noworoczne wnętrze najbardziej dostępnymi przedmiotami, ale robiąc to z fantazją, przyniesiesz w swój dom święto i leśne drzewko noworoczne będzie się czuć jak ładna księżniczka noworocznego balu.

noworoczne wnętrze dom 1 noworoczne wnętrze dom 2 noworoczne wnętrze dom 3
noworoczne wnętrze dom 4 noworoczne wnętrze dom 5 noworoczne wnętrze dom 6
noworoczne wnętrze dom 7 noworoczne wnętrze dom 8 noworoczne wnętrze dom 9
 
Powiązane artykuły:
Pomysły na noworoczne prezenty – jak sprawić przyjemność swoim bliskim?
Nowy Rok – doskonały czas ucieszyć krewnych i bliskich swoją uwagą i zazwyczaj ciekawymi prezentami. Idee dobrych noworocznych prezentów opowiemy w artykule.
Noworoczne rozrywki – kilka bardzo niezwykłych pomysłów
Żeby nie przekształcić Nowy Roku na stół świąteczny, warto starannie przemyśleć, czym pobawić siebie i swoich gości. Niektóre idee ciekawych noworocznych rozrywek opowiemy w naszym nowym artykule.
Tradycje Nowego Roku – popularne obyczaje sylwestrowe
Bez względu na wiek wszyscy lubimy Nowy Rok, co towarzyszy ciekawym tradycjom, które przyszły do nas z dawnych czasów. O nich opowiemy w artykule.
Jak przymocować łańcuch choinkowy do sufitu?
Noworoczny decorum – to nie tylko choinka, ale i tematyczne załatwienie domu. W artykule opowiemy o takiej idei noworocznego załatwienia domu jak umocowanie łańcucha choinkowego do sufitu, a także o tym jak to zrobić.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty