Nowy Rok na Goa – spróbuj coś niezwykłego

Nowy Rok na Goa

W przeddzień świąt zimowych chce się czegoś niezwykłego i cudownego. Jeśli już ci się znudziło tradycyjne obchodzenie świąt zimowych, możesz wzbogacić swoje doświadczenie, obchodząc Nowy Rok na Goa, w jednym z najbardziej tajemniczych stanów Indii.

W Goa panuje religia katolicka, z tego więc powodu tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia i Nowego Roku są maksymalnie przybliżone do tradycji europejskich, nie zważając na niezwykłą atmosferę. Bajkowe święta noworoczne tutaj obchodzą nie tylko turyści, ale również miejscowi mieszkańcy.

Pogoda na Goa na Nowy Rok

Pierwsze, co robią mniej więcej doświadczeni turyści przed wyjazdem za granicę – dowiadują się, jaka pogoda im będzie towarzyszyć w czasie wakacji. Okres deszczowy na Goa rozpoczyna się w kwietniu, więc grudzień jest sprzyjającym miesiącem dla spędzenia wakacji, więc wczasy na Goa w wysokim sezonie cieszą się ogromną popularnością.

Deszcze na Goa przed Nowym Rokiem padają dosyć rzadko, jednak jeśli to się zdarzy to trwają bardzo krótko i sprawiają przyjemność, ponieważ usuwają kurz z ulic. Również nie ma tutaj strasznego upału, średnia temperatura wynosi +30-32. Temperatura Morza Arabskiego wynosi +26-28.

Święta Noworoczne na Goa

Jak już wspominaliśmy Goa jest katolickim stanem w Indiach, z tego więc powodu tutaj obchodzą katolickie Boże Narodzenie i Nowy Rok. Boże Narodzenie prawosławne nie jest zbyt rozpowszechnione, jednak miejscowi mieszkańcy i personel hotelu z powagą traktują obyczaje swoich gości, więc zrobią wszystko, aby turyści zapamiętali obchodzenie świąt na długo.

W przeddzień świąt miejscowi mieszkańcy zaczynają się intensywnie szykować do nich – na plaży można zobaczyć Świętego Mikołaja w futrze, a egzotyczne drzewa i krzaki dekorowane są girlandami.

Bezpośrednio na Nowy Rok, w nocy, na gości czeka kolacja świąteczna. Polacy nie wyobrażają sobie Nowego Roku bez obfitego stołu noworocznego z licznymi daniami i trunkami, natomiast Hindusi są o wiele skromniejsi pod tym względem – wolą nie jeść zbyt dużo przed snem. Jednak turystom, jeśli sobie tego życzą, przygotują tradycyjne dania polskie. Jednak większość wczasowiczów woli spróbować dania indyjskie, a nie ulegać nostalgicznym tradycjom europejskim.

O północy, w restauracjach i hotelach rozpoczyna się wspaniała impreza, z fajerwerkami, animatorami i prezentami. Następnie jest dyskoteka, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni. Warto podkreślić, że zamiłowanie mieszkańców Indii do pieśni i tańców – to nie jest jedynie stereotyp filmowy, więc miejscowi mieszkańcy z zadowoleniem się bawią wraz z turystami.

Jeśli poszukujesz nowych wrażeń możesz obchodzić Nowy Rok na plaży, na której spotkasz turystów, którzy mieszkają na plażach Goa w ciągu wielu miesięcy. To są naśladowcy ruchu hippisowskiego, który był popularny w latach 60. Młodzież o długich włosach i w dziwnym ubraniu niezwykle wygląda na tle dobrze ubranych turystów, jednak w trakcienoworoczny odpoczynek na Goa imprez owe różnice stają się niewidoczne, wszyscy bawią się na całego, tańcząc na piasku, w wodzie, grając na niezwykłych instrumentach muzycznych.

Główna tradycja nocy sylwestrowej na Goa – skakanie przez ognisko, chodzenie po rozżarzonych węglach. Owe tradycje są bardzo podobne do słowiańskich, symbolizują oczyszczenie od wszystkiego co jest złe, wkroczenie do nowego roku z czystą duszą i ciałem.

W taki więc sposób noworoczne wczasy na Goa mogą się stać pierwszym ważnym wydarzeniem w Nowym Roku i sprawić, że w ciągu roku będziesz odczuwać pozytywny wpływ, ponieważ jak spotkasz Nowy Rok, tak go i spędzisz.

 
Powiązane artykuły:
Nowy Rok w Izraelu – obchodzenie Rosh ha-Szana
Izrael – to nie tylko unikalny kraj z niezwykłymi instrukcjami. Również on słynie i swoimi świętami - Nowym Rokiem. Zanurzcie się do odświętnej atmosfery razem z naszym artykułem.
Boże Narodzenie w Europie – najlepsze oferty
Boże Narodzenie nie za górami. To oznacza, że już teraz należy myśleć nad tym, gdzie właśnie jego będziecie świętowały. Rekomendujemy zatrzymać swój wybór na festynie tego świętego dnia w Europie.
Boże Narodzenie w Europie – gdzie się wybrać?
Ogółem parę miesięcy i do każdego domu przyjdzie Boże Narodzenie. Tego roku chcecie go uczcić w Europie? Doskonała decyzja. Pomożemy wam wyznaczyć, do którego właśnie jechać kraju.
Rok w Wietnamie – nietradycyjne obchodzenie Nowego Roku
Jeśli rozstrzygnęliście nabyć tura do Wietnamu na Nowy rok, dajcie odpowiedź sobie na pytanie, czy chcecie zaznaczać Wietnamski Nowy Rok, czy tradycyjny. Rzecz w tym, że Nowy Rok w Wietnamie zależy od miesięcznego kalendarza.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty