Nowy Rok w Niemczech – tradycje

Nowy Rok w Niemczech tradycje

Miłość i szczególny stosunek Niemców do świąt i tradycji rodzinnych znane są na całym świecie. W okresie świąt noworocznych trafić do jednego z miast niemieckich i zobaczyć na własne oczy proces przygotowania do świąt i bezpośrednio obchodzenie Sylwestra byłoby dosyć pouczające dla większości z nas, ponieważ to jest naprawdę cenne.

Tradycje obchodzenia Sylwestra

Jedną z najważniejszych jest tradycja obchodzenia Nowego Roku tylko w gronie przyjaciół i dobrych ludzi. Tam nikt nie obchodzi początek Nowego Roku na samotności. Ludzie po prostu wychodzą na ulice i składają życzenia. Dlatego samotność w czasie Nowego Roku jest raczej wyjątkiem w Niemczech.

Tradycją obchodzenia Nowego Roku w różnych państwach jest dekorowanie drzwi wejściowych wiankiem. Dziś to są różne warianty od tradycyjnych do ultra modnych w stylu hand made. Ale tylko w Niemczech takiego typu wianki umieszczają na drzwiach już na początku grudnia i każdej niedzieli zapalają lampki na nim, aby liczyć ile dni pozostało do Bożego Narodzenia.

Wśród tradycji obchodzenia Nowego Roku główne miejsce zajmują przygotowania, a mianowicie dekorowanie choinki i przygotowanie ulubionych dań. Jeśli u nas można wybrać nieduże drzewko, to tam starają się udekorować prawdziwą pięknotkę. Zgodnie z tradycjami sylwestrowymi w Niemczech gotują szczególną sałatkę, stollen, gotują pieczonego gęsia i jasna rzecz piją gorące trunki.

Zgodnie z tradycjami obchodzenia Sylwestra w różnych państwach obowiązkowo darują kalendarz Adwentu. Dzieci z zadowoleniem czekają na święto Św.Mikołaja, a potem Bożego Narodzenia. Tradycje Nowego Roku w Niemczech przewidują bardzo dużą ilość różnych prezentów i przygotowują je długo przed nadejściem zimy. Ogromne wyprzedaże, jarmarki i jasna rzecz ludowe imprezy – wszystko to podnosi duch mieszkańców miast, nastawia ich na pozytywny ład, daruje radość. I chyba najbardziej wesoła i oryginalna tradycja wśród innych tradycji sylwestrowych w Niemczech – skok właśnie podczas bicia zegara.

 
Powiązane artykuły:
Jak prawidłowo dekorować choinkę?
Tradycja dekorować choinkę – to przepiękny przednoworoczny rytuał, w którym z zachwytem bierze udział cała rodzina. Jak poprawnie ozdabiać noworoczną choinkę? O tym opowiemy w artykule.
Sylwester w Indiach – tradycje
Tradycje Nowego Roku w Indiach w korzeniu różnią się od zwykłych nam, i one są przepiękne. Jak obchodzą Nowy Rok mieszkańcy w Indiach? O tym czytamy dalej.
Nowy Rok w Rosji – tradycje
To jedno z najbardziej światłych i radosnych świąt, które wesoło obchodzą we wszystkich państwach świata. W artykule opowiemy o tradycjach festynu Nowego Roku w Rosji.
Zdobimy okna z okazji Sylwestra
Ozdoba okien z okazji Sylwestra – bardzo ważny element święta. Przecież noworoczny nastrój – to śnieżynki i girlandy na oknach mieszkania. Opowiemy jak ozdobić okna z okazji Sylwestra.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty