Nowy Rok w Rosji – tradycje

Nowy Rok w Rosji tradycje

Nowy Rok w Rosji dla większości ludzi jest jednym z najgłówniejszych świąt, a tradycje jego obchodzenia – nieodłączną częścią życia każdego dorosłego i dzieciaka. Każdy kojarzy dane święto z zapachem mandarynek, dekorowaniem choinki, śmiechem dziecięcym, fajerwerkami i obfitą ucztą. Jednak mało kto z nas zastanawia się nad tym, dlaczego tradycje obchodzenia Sylwestra dla każdego z nas są życiowo niezbędnym elementem.

Rosyjski Nowy Rok – tradycje

Już ponad 300 lat naród rosyjski obchodzi dane święto. W ciągu tego czasu mnóstwo europejskich, amerykańskich i sowieckich tradycji zostały nieodłączną częścią obchodzenia Nowego Roku. Dziś nie można sobie wyobrazić obchodzenie danego święta w Rosji bez Dziadka Mroza, jego wnuczki Śnieżynki. Staruszek z białą brodą i jego towarzyszka już zaczynając od początku grudnia odwiedzają różne imprezy.

Na nich również czekają w zwykłych mieszkaniach w przeddzień Nowego Roku, w których przy stole świątecznym zasiada rodzina i przyjaciele. Dane wydarzenie śmiało można nazwać świętem rodzinnym, które należy obchodzić w gronie bliskich.

Nie można sobie wyobrazić Nowego Roku bez prezentów. Każdy z nas traktuje dane pytanie bardzo poważnie. I praktycznie w ciągu całego grudnia przygotowujemy prezenty dla bliskich i przyjaciół, gotujemy świąteczne dania.

W przeddzień Nowego Roku ludzie wspominają tradycje i obyczaje noworoczne. Również zwracają długi, załatwiają wszystkie sprawy, gotują dania noworoczne, wśród których obowiązkowo musi być sałatka oliwie, dekorują drzewko noworoczne. Wieczorem wszyscy czekają na gości, oglądają stare filmy, otwierają szampana, słuchają przemówienia prezydenta i bicia zegara. Następnie wszyscy składają życzenia, słychać fajerwerki na ulicach. Od tego momentu rozpoczyna się impreza, która będzie trwać do samego rana.

Rosyjskie tradycje obchodzenia Nowego Roku są bardzo różnorodne i jaskrawe. Dlatego cudzoziemcy zawsze chcą zobaczyć na własne oczy, jak to się odbywa i wziąć udział w rosyjskich imprezach noworocznych. Dane święto Rosjanie obchodzą w sposób szczególny.

 
Powiązane artykuły:
Zdobimy okna z okazji Sylwestra
Ozdoba okien z okazji Sylwestra – bardzo ważny element święta. Przecież noworoczny nastrój – to śnieżynki i girlandy na oknach mieszkania. Opowiemy jak ozdobić okna z okazji Sylwestra.
Gdzie mieszka Święty Mikołaj?
Czy wiesz gdzie mieszka Święty Mikołaj? Jasna rzecz dużo z nas słyszało o tym, że wioska Świętego Mikołaja znajduje się w Laponii. Jednak gdzie znajduje się owa Laponia?
Prezenty na Sylwestra
Sylwester – najgłówniejsze święto w roku, na które czeka każde dziecko. Każde dziecko czeka prezentu od ulubionego Mikołaja. Czym ucieszyć dziecka, żeby noworoczny prezent nie rozczarował bobasa?
Sylwester w Indiach – tradycje
Tradycje Nowego Roku w Indiach w korzeniu różnią się od zwykłych nam, i one są przepiękne. Jak obchodzą Nowy Rok mieszkańcy w Indiach? O tym czytamy dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty