O jakich chorobach sygnalizują sny prorocze?

Niektórzy z nas wierzą w sny prorocze, inni – nie. Istnieje przekonanie, że tego typu sny zwiastują, co się ma wydarzyć w przyszłości. Lekarze jednak przekonują, że niektóre sny prorocze sygnalizują o problemach zdrowotnych. Kiedy więc warto wybrać się do lekarza?

Są sny, które ciągle się powtarzają. Psycholodzy przekonują, że nasze sny mają bezpośredni związek z ciałem. W nocy, kiedy śpimy, nasz organizm się regeneruje. Uważa się, że podczas snu możemy czuć lekki ból, na który za dnia nie zwracamy uwagi. Musisz koniecznie udać się do lekarza, jeśli przyśnił ci się jeden z następujących snów.

1. Upadek z wysokości

pada

Jeśli regularnie masz sen o tym, że skaczesz ze spadochronem, spadasz ze schodów, wysokiego budynku lub skały, to możesz być pewny, że nie wróży to nic dobrego. Zazwyczaj człowiek budzi się przerażony, serce mu mocno kołata, jest spocony i wydaje mu się, że za chwilę umrze.

Taki sen sygnalizuje o tym, że masz problemy z układem sercowym i naczyniowym, więc warto udać się do kardiologa.

2. Poród

poród

Sny o porodzie, niezależnie od tego, czy to kobieta rodzi, czy mężczyzna, to bardzo niepokojący sygnał, który może sygnalizować o tym, że masz problemy z układem pokarmowym.

Być może cierpisz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy albo szwankują jelita. Na pewno musisz iść do gastrologa.

3. Problemy z nogami

nogi

Każdy z nas często widzi sny, które dotyczą naszych kończyn dolnych. Może to być sen, w którym masz ciężkie nogi i nie możesz przed kimś uciekać, utknąłeś w błocie, oderwane nogi, nogi bez ciała.

Taki sen wskazuje na to, że masz na przykład niewydolność żylną lub inną chorobę naczyń krwionośnych kończyn dolnych. Niezwłocznie musisz udać się do angiochirurga.

4. Tęsknota, smutek, żal

kropki

Od czasu do czasu każdy z nas miewa smutne sny, w których na przykład cierpimy z powodu straty bliskiej osoby, tęsknimy za kimś, bezmyślnie błąkamy się po pustyni etc. Po obudzeniu się czujemy zdruzgotani, samotni i bezradni. Czasami mamy łzy na policzkach i poduszkę mokrą od łez. Psycholodzy przekonują, że tego typu sny śnią się osobom, cierpiącym na depresję. Jednak istnieje jeszcze jedna przyczyna, która nie ma nic wspólnego z zaburzeniami psychicznymi.

Tego typu sny mogą wskazywać na różne choroby nosa i zatok przynosowych w początkowej fazie. Najczęściej chodzi o zapalenie zatok przynosowych, więc należy niezwłocznie udać się do otolaryngologa.

5. Jedzenie o gorzkim smaku

sen

Każdy z nas potrzebuje pokarmu, by żyć. Codziennie jemy wiele różnych produktów, więc nie ma nic dziwnego w tym, że od czasu do czasu śni nam się jedzenie. Jednak jedzenie o smaku gorzkim, kwaśnym lub zepsute we śnie nie wróży nic dobrego, podobnie jak sen, w którym czujesz nieprzyjemny posmak w ustach po zjedzeniu pokarmu lub się zmuszasz do zjedzenia czegoś ohydnego.

Taki sen sygnalizuje o tym, że masz problemy z woreczkiem żółciowym i prawdopodobnie cierpisz na kamicę żółciową. Albo masz chorą wątrobę. Musisz się skonsultować z gastrologiem, który być może później skieruje cię do chirurga.

6. Unoszenie się w powietrzu, ktoś rzuca nami o ścianę

bój

Unoszenie się w powietrzu, rzucanie o ścianę – brzmi jak scena z filmu akcji, ale coś takiego może się wydarzyć również we śnie. Śni nam się, że nie możemy wyjść z zamkniętego pokoju, unosimy się w powietrzu, wijemy się na podłodze, jakby opętał nas szatan albo ktoś rzuca nami o ścianę. Tego typu sny sygnalizują, że coś nam dolega.

Najczęściej wskazują na dystonię wegetatywno-naczyniową. Unoszenie się w powietrzu we śnie może być sprowokowane nadciśnieniem. Jeśli dość często masz tego typu sny, koniecznie udaj się do neuropatologa.

7. Chłód i lód

śnieg

Jeśli we śnie czujesz straszny chłód, wieje bardzo zimny wiatr, pada śnieg, to może sygnalizować o tym, że masz problemy zdrowotne. Również może ci się śnić, że trzymasz w dłoniach bardzo zimne przedmioty, leżysz na nich albo stoisz, przez co czujesz przeszywający chłód.

Ten sen sygnalizuje, że prawdopodobnie cierpisz na gruźlicę, zwłaszcza jeśli wstajesz rano spocony. Niezwłocznie musisz się udać do pulmonologa.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty