Obalamy 5 najbardziej popularnych mitów o podróżowaniu

Podróże to nie tylko dobra zabawa i masa niezapomnianych wrażeń. To także wiele trudności i wyzwań. Właśnie dlatego istnieje tak wiele mitów na temat podróżowania, w które większość z nas nadal wierzy.

Nie można stwierdzić jednoznacznie, że wszystko, co się mówi o podróżach, jest wymysłem, jednak warto uwzględniać ten fakt, że postęp nie stoi w miejscu, wszystko się zmienia, więc nie można planować wakacji tylko na podstawie czyjejś subiektywnej oceny.

1. Podróże są drogie.

turystyka

Każda podróż wiąże się z dużymi wydatkami? Nie. Owszem, czasami wakacje mogą rzeczywiście kosztować majątek. Koszt podróży zależy od wielu czynników: plan podróży (co masz zamiar odwiedzić i zobaczyć), transport (jaki środek transportu wybierzesz), miejsce, w którym masz zamiar spędzić wakacje, organizacja.

Jeśli nawet masz mały budżet, to możesz zorganizować ciekawe i fantastyczne wakacje na własną rękę. Istnieje wiele różnych trików, jak obniżyć koszt wakacji.

2. Znajomość języka angielskiego rozwiąże wszystkie problemy.

angielski

Od lat szkolnych przekonywano nas do tego, że należy się uczyć języka angielskiego, bo jest językiem uniwersalnym, którym posługuje się ponad miliard osób na całym świecie. Owszem, większość mieszkańców państw europejskich posługuje się językiem angielskim, jednak są kraje, w których miejscowi mieszkańcy nie posługują się językiem obcym, zwłaszcza jeśli chodzi o małe miejscowości i kraje egzotyczne.

Są również kraje, w których posługują się dwoma językami państwowymi, ale żaden z nich nie jest językiem angielskim. Zanim wybierzesz się na wakacje do wybranego kraju, dowiedz się, jakim językiem posługują się miejscowi mieszkańcy, by nie palnąć gafę.

3. Kupowanie biletów z dużym wyprzedzeniem lub w ostatniej chwili to najlepszy sposób na oszczędzanie.

bilet

Jeśli chodzi o cenę biletów, w tym też lotniczych, to jest kwestia dość kontrowersyjna. Kupowanie biletów z dużym wyprzedzeniem pozwala oszczędzić całkiem sporo pieniędzy na wakacjach, jednak nie zawsze tak się dzieje, ponieważ niektóre promocje i wyprzedaże mogą być już nieaktualne. Jednak kupowanie biletów w ostatniej chwili to na pewno jeszcze gorszy pomysł. Na pewno nie oszczędzisz, a w dodatku pośpiech jeszcze nigdy nikomu nie pomógł.

Również istnieje przekonanie, że wycieczki, zorganizowane przez biura podróży są tańsze. Owszem, ale to także zależy od kraju, do którego masz zamiar się wybrać.

4. Lepiej wymienić walutę w swoim kraju ojczystym.

euro

Większość doświadczonych globtroterów nie zgadza się z takim przekonaniem. Jeśli chcesz oszczędzić, to najlepiej wymienić walutę w kraju, do którego się wybierasz na wakacje, bo tam na pewno będzie wyższy kurs. Natomiast dzięki różnym portalom internetowym dowiesz się, gdzie najlepiej wymienić walutę: w banku czy kantorze?

5. Jakie wakacje bez pamiątek?

domki

Kupować, czy nie kupować pamiątki na wakacjach? To indywidualna sprawa każdego człowieka. Jednak zawsze pamiętaj o tym, że istnieje prawdopodobieństwo tego, że zamiast oryginalnej pamiątki przywieziesz z wakacji zwykłą chińską podróbę, którą można kupić w Polsce dwa razy taniej. Zawsze dokładnie przyglądaj się temu, co kupujesz.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty