Obciążenie cardio na spalanie tłuszczu w warunkach domowych

obciążenie cardio na spalanie tłuszczu w warunkach domowych

Trening cardio przewiduje intensywną pracę serca i płuc. Dzięki niej można zwiększyć przemianę materii, zmniejszyć poziom cholesterolu we krwi i rozpocząć poziom odchudzania. Ćwiczenia cardio na spalanie tłuszczu odpowiednie są do trenowania na siłowni i w domu. Istnieje kilka zasad, które dają możliwość zrobić ćwiczenia bardziej skutecznymi. Podstawowy warunek – regularne treningi, dlatego staraj się ćwiczyć niemniej trzech razy w tygodniu. Jednak najlepiej trenować 3-6 razy w tygodniu.

Obciążenie cardio na spalanie tłuszczu w warunkach domowych

Aby otrzymać dobre wyniki dzięki ćwiczeniom, najlepiej wykonywać ćwiczenia przed jedzeniem i po obciążeniu siłowym. Najbardziej optymalna długość dla cardio – 45 min. Rozpoczynać należy od 15 min, stopniowo zwiększając czas do maksymalnego. Każde ćwiczenie wykonujemy w kilka podejść, zaczynając od 3 i dążąc do 6, wykonując 15-25 powtórzeń każde.

Zestaw ćwiczeń dla treningu cardio na spalanie tłuszczu:

  1. Burpee. Bardzo skuteczne ćwiczenie, które obciąża praktycznie wszystkie mięśnie. Na początku robimy przysiady, postawiwszy ręce na podłodze, a następnie skacząc odprowadzamy nogi do tyłu, przybierając pozycję poziomą. Wykonaj pompki, a następnie podciągnij nogi skacząc i wstań wykonując skok. Staraj się wykonywać etapy ćwiczenia maksymalnie szybko.
  2. obciążenie cardio na spalanie tłuszczu 1
  3. Bieganie w pozycji poziomej. Owe ćwiczenie zapewnia wspaniałe cardio obciążenie na spalanie tłuszczu w okolicy brzucha, a również wspaniale pracują mięśnie nóg. Umieść wyprostowane ręce pod plecami. Po kolei podciągaj do klatki piersiowej lewe i prawe kolano. Wykonuj ćwiczenie bardzo szybko.
  4. obciążenie cardio na spalanie tłuszczu 2
  5. Wypady z wyskokiem. Zrób wypad robiąc krok głęboko do przodu i zrób przysiad, dopóki biodro przedniej nogi nie osiągnie pozycji poziomej w stosunku do podłogi. Z tej pozycji zrób wyskok maksymalnie wysoko, w całości wyprostowując nogi. Lądując należy nieco zgiąć nogi w kolanach, a następnie powtórnie zrób wypad. Najważniejsze, aby podczas wypadu odczuwałaś rozciąganie mięśni, a podczas wyskoku – kurczenie się.
  6. obciążenie cardio na spalanie tłuszczu 3
  7. Pompki z klaskaniem. Obciążenie cardio na spalanie tłuszczu powinno być skierowane na różne mięśnie. Pompki dają możliwość wyrobić mięśnie rąk, również obciążają mięśnie pleców i klatki piersiowej. Wykonaj pompkę, a następnie nagle odepchnij się do góry, wykonując klaskanie w powietrzu, a po lądowaniu wykonaj natychmiast kolejną pompkę.
  8. obciążenie cardio na spalanie tłuszczu 4
 
Powiązane artykuły:
Bieganie uzdrawiające – technika biegania uzdrawiającego
Po to, żeby zajmowanie biegiem miało uzdrawiający efekt, należy znać reguły biegu i wykonywać rekomendacje, o których dokładniej opowie nasz artykuł.
Bieganie w miejscu, korzyści takiego typu ćwiczenia
Bieg w miejscu jest mniej popularny niż tradycyjny bieg, lecz to nie oznacza, że taki rodzaj biegu jest mało pożyteczny. Ten artykuł opowie, w czym korzyść biegu w miejscu i jak on może pomóc przy odchudzaniu.
Ile kalorii spala skakanka?
W tym artykule opowiemy o tym, ile kalorii można spalić za pomocą skoków na skakance. Plus takiego treningu w tym, że nie należy tracić dużo czasu i pieniędzy, a efektywność skakanki nie jest ani trochę niżej treningów.
Najbardziej skuteczne treningi na trenażerze rowerowym
Trenażer rowerowy pozwala kręcić pedałami w dowolny czas, osiągając tym samym dobre rezultaty. W tym artykule potraficie znaleźć warianty treningów na trenażerze rowerowym, które pomogą pozbyć się zbędnej wagi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty